EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2017 otevřeno: 940 x

Reprezentanti trénovali v Brně, čekají je zápasy s Rakouskem a Švýcarskem

Čeští reprezentanti využívají lednovou soutěžní přestávku na plno. Po turnaji v Maďarsku se znovu sešli hned v sobotu 7. ledna v Brně, ve čtvrtek a v pátek je čekají dvě utkání na přípravném turnaji v Rakousku.

Český reprezentační výběr se sešel k intenzivní pětidenní přípravě v Brně, odtud odcestují do Rakouska, kde si natrénované věci odzkouší ve dvou přípravných zápasech proti domácímu výběru a týmu Švýcarska. „Pro nás je tento termín luxusní prostor proto to, abychom se mohli posunout dál ve věcech, ve kterých se nutně potřebujeme zlepšovat. Ať už je to souhra v obranných činnostech nebo práce v útoku, kde jsme přidali i nové věci. Využili jsme toho, že jsme tady prakticky kompletní. Je to pro nás skutečně důležitý přípravný týden,“ řekl trenér českého výběru Jan Filip.

Čeští házenkáři chybí na letošním mistrovství světa, které právě dnes startuje ve Francii. „Nejsme na mistrovství a máme prostor pracovat na věcech, které chceme zlepšit. Máme za sebou asi deset tréninků a teď musíme to, co jsme natrénovali, převézt na hřiště. Snažíme se dál pracovat na věcech, které nefungovaly ideálně. Myslím, že se nám daří je zlepšovat. Pracujeme na tom, aby se neopakovaly situace, jako v zápase s Makedonií, kdy jsme doma schopní vyhrát o šest a v Makedonii vysoko prohrát. Přípravné zápasy můžeme hrát bez tlaku a vyzkoušet si tak všechny kluky a všechny věci, které potřebujeme,“ pochvaluje si důležitý blok přípravy stejně jako trenér Ondřej Zdráhala.

Ten chyběl na turnaji v Maďarsku, kde se český výběr po výhře nad Bahrajnem a následné porážce v zápase proti Maďarsku umístil na druhém místě. „Na turnaji v Maďarsku jsem kvůli zranění nebyl, ale trenéři byli s výkony spokojení. Byli tam noví hráči, kteří ještě v reprezentaci třeba vůbec nebyli. Není jednoduché po jednom tréninku hrát turnaj. Bahrajn jsme porazili, ale Maďaři mají kvalitní tým, který spolu funguje už dlouho a tam byl rozdíl v kvalitě vidět,“ ohlédl se český kanonýr za zatím poslední herní přípravou českého týmu.

Už ve čtvrtek a v pátek český výběr prověří týmy Rakouska a Švýcarska. „Na turnaji nás čekají kvalitní soupeři. S Rakouskem jsme hráli minulý rok, teď hrají opět doma, ale to nic nemění a tom, že chceme pokračovat v našem systému a přidat úspěšné výsledky. Švýcaři teď na posledním domácím turnaji třikrát zvítězili, porazili B tým Slovenska, Brazílii a Rumunsko. Viděli jsme jeden jejich zápas a posunuli se dál,“ okomentoval soupeře z přípravy Filip s tím, že pro český tým to bude důležitá herní prověrka před delší pauzou. „Pro nás to bude velká zkouška. Potom už totiž společně nebudeme až do května. Připravujeme sice ještě jedno soustředění, ale toho se nebudou moci zúčastnit všichni hráči. Tuto přípravu proto bereme maximálně vážně a chceme se herně posunout dál. Pokud se herně posuneme, měly by se posunout i výsledky.“

Seniorskou reprezentaci měli podle původního plánu po skončení juniorské kvalifikace doplnit i talentovaní mladíci Stanislav Kašpárek a Štěpán Zeman. Kvůli zdravotním problémům ale nakonec oba v sestavě chybí. „Zeman s Kašpárkem s námi nakonec nejsou. Zeman měl už během kvalifikace juniorů zdravotní problémy a lékaři doporučili, aby se dalšího srazu nezúčastnil, aby nenakazil ostatní hráče. Kašpárka trápí už delší dobu rameno, přijel sice za námi do Brna, ale po vyšetření ho náš lékař Petr Holub také poslal odpočinout. Kvůli zranění chybí i Kuba Hrstka, ale ostatní tady jsou a jsou zdraví,“ dodal Filip.

„Je škoda, že tu mladí kluci nejsou, Standa za námi přijel, ale bohužel má něco s ramenem a nemohl si s námi zatrénovat. Zrovna on je skutečně velký příslib do budoucna. Ale jinak je tady základní osa, prakticky jsme tady všichni i hráči, kteří třeba byli zranění nebo jsou po delší nemoci. Snažíme se společně kluky zapracovat do systému, který máme, aby všechno fungovalo,“ doplnil trenéra Zdráhala.

Tým věří, že se mu podaří před důležitou květnovou kvalifikaci sehrát, zásadnější změny v sestavě trenéři nechystají. „Chceme se pořád posouvat dál, jsme tady více méně v sestavě, se kterou počítáme dál i pro květnovou kvalifikaci. Tréninky jsou kvalitní a doufáme, že to přeneseme i do hry,“ uzavřel povídání před přípravným turnajem Filip.

Zápas proti Rakousku sehraje český výběr ve čtvrtek v 19.30, páteční utkání se Švýcarskem je na programu v 17.00. Další zápasovou konfrontací bude pro český tým až květnové pokračování bojů o EURO 2018. Kvalifikaci o vrcholnou akci příští sezóny Češi rozehráli těsnou prohrou na Islandu a jednoznačnou výhrou nad Makedonií. Aktuálně mají všechny týmy ve skupině po dvou získaných bodech, Češi jsou díky skóre na vedoucí příčce. Na květnový dvojzápas s Ukrajinou (domácí bude hostit Zlín) navážou červnové duely v Makedonii a celou kvalifikaci zakončí v Brně proti Islandu.

 

Program českého týmu na turnaji v Rakousku

Rakousko – Česká republika 12. ledna 2017, 19.30
Švýcarsko – Česká republika 13. ledna 2017, 17.00
 

Nominace na lednovou akci NT ČR (7. - 13. ledna 2017)

 

Brankáři: Galia Martin (Górnik Zabrze, POL), Mrkva Tomáš (HBW Balingen - Weilstentten GER)
Křídla: Jurka Miroslav (St.Raphaël VAR HB, FRA), Motl Jiří (HK FCC Město Lovosice), Vančo Marek (Dessau Rosslau HV 06, GER), Sobol Jan (Azoty Pulawy, POL)
Spojky: Babák Tomáš (Bergisher HC, GER), Bečvář Roman (SC DHfK Leipzig,GER), Horák Pavel (HC Erlangen, GER),  Landa Jan (HK FCC Město Lovosice), Linhart Petr (Fenix Toulouse, FRA), Zdráhala Ondřej (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI), Stehlík Jan (St.Raphaël VAR HB, FRA), Škvařil Milan (Talent Robstav M.AT. Plzeň)
Pivoti: Petrovský Leoš (Azoty Pulawy, POL), Užek Jan (HCB Karviná), Šlachta Petr (HC ROBE Zubří)