2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.3.2017 otevřeno: 1549 x

"Bylo to překvapení, ale věřím, že to pro mě bude mít obrovský přínos," říká před svým prvním seniorským srazem Andrýsková

Nováček v kádru ženské reprezentace. Veronika Andrýsková obdržela "jízdenku" na sraz ženské reprezentace v pondělí, týden před plánovaným srazem. Připadla jí po zranění její zlínské spoluhráčky Denisy Kamenářové. Kamenářová, pro kterou měl být aktuální přípravný kemp reprezentace rovněž první akcí seniorského reprezentačního výběru, si zranila v zápase proti Michalovcům koleno. Místo ní tak balí na soustředění do Jindřichova Hradce Andrýsková.

Veronika Andrýsková proklouzla do reprezentační nominace po zranění spoluhráčky Kamenářové, její výkony sleduje trenér české reprezentace Jan Bašný už dlouho. "Zranění rozehrávačky Kamenářové v zápase s Michalovci je velká smůla. Je důležitá pro tým Zlín, je to ale i smůla pro reprezentaci. Byla nominována pro svůj první reprezentační sraz. Místo ní jsem pak donominoval Veroniku Andrýskovou, která podala dobrý výkon jak v zápase s Iuventou, tak v dalších zápasech a rád bych ji viděl ve srovnání s jinými házenkářkami na reprezentačním srazu," komentoval nominaci Andrýskové Jan Bašný.

Jaké byly tvé pocity bezprostředně po tom, co ses dozvěděla, že se z náhradnice staneš skutečnou účastnicí reprezentačního srazu?
Byla jsem dost překvapená, vůbec jsem nečekala, že bych mohla jet. Bylo to všechno tak rychlé. Nejprve zařazení do širšího výběru reprezentace, hned na to náhradnice a nyní i účast na reprezentačním srazu.

Když tě trenéři původně zařadili jako náhradnici, pomýšlela jsi na to, že by to mohlo vyjít?
Ani náhodou. Vůbec by mě to nenapadlo. Už i zařazení do náhradnic pro mě bylo obrovské překvapení, které jsem opravdu nečekala. Po opadnutí prvotního šoku, ale přišla radost. Myslím si, že to pro bude zajímavá zkušenost. Tím, že jsem mladá, pro můj vývoj to bude mít obrovský přínos.

Do nominace ses tak trošku na úkor zraněné Denisy Kamenářové. Jak moc je to pro tebe paradoxní? Bude tě to něco u Denisy stát?
Zranění Denisy je pro nás velké oslabení. Každý, kdo zažil vážný úraz kolena, ví, co to obnáší. Ano, vím, je to trošku na úkor jejího vážného zranění, ale i to ke sportu bohužel patří. Denise jsem odjezd na reprezentační sraz opravdu přála, protože myslím, že za výkony v poslední době si to zasloužila, jen trošku toho zdravíčka jí bohužel chybělo. Nemůžu mluvit za někoho jiného, ale myslím si, že Denisa mi to přeje stejně jako jsem to přála já jí a určitě, i když je starší, tak mě to u ní nic stát nebude. Jinak bych jí chtěla popřát hlavně pevné nervy a dobrou náladu, to bude totiž potřebovat.

Kádr reprezentace bude nabitý hráčkami, které působí v prestižních evropských klubech. Může ti tohle pomoci do tvé další kariéry?
Určitě, bude to pro mě velká zkušenost zahrát si s některými hráčkami a myslím, že mě to může jen posunout v mé házenkářské kariéře.

Mezi nominovanými budeš jednou z nejmladších. Kolik holek z aktuálního výběru znáš osobně?
Osobně znám jen holky, které se mnou byly v mládežnických reprezentacích, tedy Kamilu Kordovskou, Markétu Jeřábkovou a Terezu Fryčákovou. Dále pak znám pár hráček z české soutěže, proti kterým pravidelně nastupuji. Ostatní hráčky znám jen podle jmen.

Oba zápasy s Rakouskem se budou hrát v Jindřichově Hradci. Přijede tě tam podpořit tvoje rodina a blízcí?
Naši mě sice podporují, ale myslím si, že do Jindřichova Hradce si výlet neudělají. Není to pro ně sice nejdál, ale zase to není ani úplně blízko. Nechala bych to na nich. Ale určitě mě budou podporovat i na dálku.
 

 

České reprezentantky se v pondělí 13. března sejdou v Jindřichově Hradci k týdenní přípravě, první od prosincového šampionátu ve Švédska. Týdenní soustředění završí dvojzápasem s Rakušankami, který bude herním testem před jarní částí kvalifikace o postup na MS. V ní se v červnu český tým utká s výběrem Turecka. Zápas s Rakouskem je na programu v sobotu 18. března v 11 hodin v Jindřichově Hradci.

úterý 14. března budou reprezentantky na otevřeném tréninku k dispozici od 17.15 do 18.00 hodin fanouškům pro podpisy a fotografování.

 

Vstupenky na přátelské utkání Česko - Rakousko si můžete zakoupit přímo na místě v den zápasu nebo si je rezervujte na telefonu 723 520 104 nebo e-mailu jar.krupicova@centrum.cz. Po objednání je nutné lístky uhradit převodem na účet číslo 0709401389/0800, variabilní symbol 11. Cena vstupenky je 100 Kč, studenti a senioři 50 Kč, děti zdarma.

 

Zápasový program přípravy týmu žen, březen 2017

Rakousko - Česko, čtvrtek 16. března v 19.30
Česko - Rakousko, sobota 18. března v 11.00, přenos ČT Sport, Jindřichův Hradec 

 

Nominace na přípravné soustředění v Jindřichově Hradci (13. až 18. března 2017)

Brankářky: Kudláčková Petra (Slavia Praha), Müllnerová Dominika (Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)

Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (Slavia Praha)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (Baník Most), Kordovská Kamila (Slavia Praha), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE), Veronika Andrýsková (HC Zlín)

Pravé spojky: Crhová Martina (HK Kristianstad, SWE), Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Ryšánková Helena (Stella Saint-Maur Handball, FRA)

Pravé křídlo: Fryčáková Tereza (Zora Olomouc), Janoušková Michaela (TSV Bayer 04 Leverkusen, GER), Knedlíková Jana (Györi Audi ETO, HUN)

Levé křídlo: Malá Veronika (VFL Oldenburg, GER), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA)

Střední spojka: Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (Sokol Poruba), Růčková Petra (Baník Most)

Náhradnice: Fryčáková Vendula (Zora Olomouc), Anna Gebre Selassie (Zora Olomouc), Kolářová Michaela (HC Zlín), Křičková Monika (HC Zlín), Mučková Hana (Sokol Poruba), Pokorná Tereza (Slavia Praha), Svobodová Magdaléna (Slavia Praha), Zachová Dominika (Baník Most).