2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.4.2017 otevřeno: 1400 x

„Ukrajinci jsou ve hře a budou nebezpeční,“ říká kouč Daniel Kubeš

Za dva týdny vstoupí na Ukrajině čeští házenkáři do další fáze boje o EURO 2018. Daniel Kubeš se netají cílem získat ze dvou květnových klání proti Ukrajincům čtyři body, ale varuje před jejich netypickou a silovou házenou.


Po první fázi kvalifikačních bojů o evropský šampionát házenkářů v Chorvatsku vedou svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše tabulku kvalifikační Skupiny 4. Avšak pouze o skóre - a to nejen před druhými Makedonci a třetími Islanďany, ale také před zatím posledními Ukrajinci, neboť všechny týmy si v úvodní dvojici zápasů připsaly shodně jednu výhru a jednu prohru. V boji o postup jsou tak stále reálně všechny čtyři celky, z nichž si postup na EURO 2018 zajistí dva nejlepší týmy. „Čekají nás dva zápasy s Ukrajinou, a i když budou náročné, chtěli bychom v nich získat čtyři body, což by nám výrazně pomohlo v boji o postup,“ říká kouč české reprezentace a německého Emsdettenu (2. BL) Daniel Kubeš.


 

Ukrajinci v posledních deseti letech pronikli jen na jedno MS a jeden evropský šampionát a měli být outsiderem skupiny. Za dva týdny ale český tým asi nečeká procházka růžovým sadem...

Ani jsme si nemysleli, že by zápasy s nimi tak vypadat měly. Budou to hodně náročná utkání, zejména po fyzické stránce. Výsledky nemají rozhodně špatné a ukazují to i v této kvalifikaci. Přehráli Island, mají stabilní a kompaktní tým, který sice produkuje poněkud odlišnou házenou, než jaké jsou třeba trendy v těch nejúspěšnějších státech, ale o to to může být nepříjemnější sok. Jsou to velcí a silní hráči a právě na sílu hodně spoléhají. O to větší tlak bude na střed naší obrany.

 

Právě v ní nalezl v posledních akcích své místo lovosický Jan Landa, který aktuálně laboruje se zraněným lýtkem. Počítáte s jeho uzdravením do květnových střetnutí?

Honzovo zranění je pro nás nepříjemnou komplikací, ale stále uzdravení dáváme naději, ještě do zápasu zbývají dva týdny. Logicky ale musíme být připraveni i na opačnou variantu, to je sport. Sledujeme vytipované hráče a uvidíme.

 

Nebudete konkrétní?

Zatím ne. Jsem ale rád, že se nám už na podzim vrátil Pavel Horák, který na Islandu i proti Makedonii podal v obraně velice kvalitní výkony. O jménech případných náhradníků Honzy Landy zatím pomlčím. Pozice tři a čtyři jsou nesmírně náročné a pro úspěch obrany klíčové. V reprezentaci řešíme problém s jejich obsazením dlouhodobě, přáli bychom si tam mít třeba takový výběr jako na postu levého křídla, ale nemáme. Aby hráči obstáli ve středu obrany, musí mít dobré fyzické parametry, být urostlí, do toho musí být i rychlí na nohou a silově vybavení. Musí také zvládat komunikaci a mít i za sebou něco odehráno. Zkušenosti jsou na této nejvyšší úrovni moc důležité. S ohledem na herní styl Ukrajiny to bude pro náš střed obrany hodně náročné zápasy.


Mluvíte o potřebě síly, ale už při nástupu na trenérskou pozici u českého národního týmu jste mluvili s Janem Filipem o nutnosti zvýšit fyzický fond českých házenkářů...

To ano a stále to platí. Je to o objemu tréninku a tedy i s tím spojených podmínkách v klubech. Do přípravy klubů nezasahujeme, zvláště v tomto období, kdy je program v ligových soutěžích v celé Evropě hodně našlapaný. Je ale pravdou, že někteří hráči od nás mají speciální úkoly, co se týče atletické přípravy a posilovny. Věříme, že třeba reprezentanti z české ligy pochopili, že pokud se chtějí na mezinárodním poli úspěšně prezentovat, je třeba na svém rozvoji také individuálně pracovat. V atletické přípravě a v silovém tréninku máme obecně jako česká házená rezervy.

 


Příliš rezerv ale neměl český výkon v Plzni proti Makedoncům, díky kterému aktuálně vedeme tabulku.

Nikdy to není bez chyb, rezervy jsou vždy. Jsme ale rádi, že jsme potěšili výtečné diváky a doufáme, že se nám to proti Ukrajině povede i teď ve Zlíně, kde jsme v posledním utkání v loňském červnu porazili také Makedonii.

 


Právě Makedonie změnila v průběhu zimy trenéra, když lavičku jejího tým opustil Chorvat Leo Červar a tento měsíc Makedonci oznámili, že se jeho nástupcem stal Španěl Raul González.


González vede Vardar, tedy makedonský celek, který pronikl přímo ze skupiny Ligy mistrů do jejího čtvrtfinále, zná tamní prostředí a hráče. To je pro něj výhoda, protože Makedonci prochází také určitou generační obměnou. I přesto se ale třeba za Červara jejich projev nikterak nezměnil. Zda příchod Gonzáleze přinese změnu, to ukáže čas, teď je to bezpředmětné komentovat. Jejich výkony proti Islandu, i samotný Island, budeme pochopitelně sledovat, ale až budeme mít zápasy s Ukrajinou za sebou. Musíme se plně soustředit na Ukrajince, pak teprve řešit další soupeře nebo výsledky.

 

Myšlenky se tedy ubírají k Ukrajině. Myslíte si na zisk čtyř bodů z dvojice vzájemných zápasů?

Jak jsem řekl, takový scénář by byl ideální. Už jsem ale taky uvedl důvody, proč to nebude jednoduché. Uděláme maximum, abychom do červnové fáze šli v co nejlepší pozici, ale naděje hýčkají teď i Ukrajinci. Jsou ve hře a budou nebezpeční.

 

 

Prodej vstupenek na květnové domácí střetnutí proti Ukrajině (Zlín, 6. května 2017) probíhá na portále Ticketstream. Středeční druhou hodinou navíc ČSH skrze stejný portál spoustil také prodej vstupenek na poslední domácí představení v rámci kvalifikace o EURO 2018 proti Islandu (Brno, 14. června 2017).

 

Více informací k prodeji vstupenek ZDE