EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.4.2017 otevřeno: 537 x

Češky se o EURO 2018 poperou s Islanďankami, Slovinkami a Dánkami. "Je to nejtěžší možná skupina," říká Bašný

„Určitě bych si nepřál pátou skupinu, kde je Slovinsko a Island,“ hlásil z Francie už v průběhu losu trenér české reprezentace Jan Bašný. Jeho přání se ale nesplnilo. Právě do páté skupiny byl český tým ze druhého koše nalosován. Posledním soupeřem se mu vedle Islanďanek a Slovinek staly Dánky.


„Horší to být nemohlo,“ reagoval hned vzápětí český kouč: „Ze čtvrtého koše je to nejhorší soupeř, ze třetího koše je to nejhorší soupeř. Pro nás je to velice těžká skupina, nejtěžší možná.“ A to v tu chvíli Bašný ještě nevěděl výsledky losu z prvního koše, ten Češkám přiřkl jako třetího soupeře Dánsko. „Dánsko je po Norsku snad nejsilnější soupeř v prvním koši. Bez jakéhokoliv dlouhého přemýšlení můžu říct, že je to nejhorší skupina, nejtěžší soupeři ze všech košů,“ komentoval zklamaně rozložení skupin Bašný.

Už Optimističtěji ale dodal, že český tým má skutečně velkou sílu a může dosáhnout dobrého výsledku. „Uvidíme, jak se s tím popereme. Je pravda, že na mistrovství Evropy ve Švédsku jsme měli také těžkou skupinu, ale dostali jsme se z ní do druhé fáze šampionátu. Tak proč ne teď?“ řekl český kouč a vzápětí dodal: „Ale zároveň je třeba vidět i tu horší stránku. Myslím si, že jakákoliv jiná skupina by pro nás byla schůdnější.“

Přímo v Paříži los sledoval manažer reprezentací Karel Nocar. „Určitě je to skupina, která není jednoduchá. Z mého pohledu je dobře, že holky ty nelehké soupeře už dokázaly dříve porazit, jak Slovinsko, tak Island. Dánsko je jasný favorit skupiny,“ okomentoval Nocar české soupeře a už začíná připravovat organizační stránku celé kvalifikace: „Začínáme skupinu rozehrávat doma s Islandem, potom jedeme hned do Slovinska. Toto je potřeba organizačně dobře zvládnout, březnový zápas si pak s Dánskem rozehrajeme doma, kvalifikaci zakončíme na Islandu a doma se Slovinskem. Konečně už létají přímé lety z Prahy na Island, to nám snad ušetří především potřebné síly při náročném cestování.“ I Nocar ale věří v úspěch českých házenkářek. „Určitě to není jednoduché, ale věřím, že je v silách tohoto týmu si postup vybojovat!“ burcuje Nocar.
 

Dvaatřicet týmů bude v kvalifikaci bojovat o patnáct účastnických míst. Osmadvacet týmů bylo rozlosováno ze čtyř košů do sedmi skupin. Na šampionát postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé čtyřčlenné skupiny a jeden nejlepší z týmů na třetím místě skupiny.

 

 

Program kvalifikace o postup na ME 2018:

Skupina 5  
27. – 29. září 2017  Dánsko – Slovinsko
 

Česko – Island

30. září – 1. října 2017  Island – Dánsko
 

Slovinsko – Česko

21./22. března 2018  Česko – Dánsko
 

Island – Slovinsko

24./25. března 2018  Dánsko – Česko
 

Slovinsko – Island

30./31. května 2018  Slovinsko – Dánsko
 

Island – Česko

2./3. června 2018  Dánsko - Island
 

Česko - Slovinsko

 

Foto: facebook EHF Euro