EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.5.2017 otevřeno: 2691 x

Dorostenci se sešli na Vysočině, utkají se dvakrát s Ukrajinci

Svěřenci Pavla Pauzy se sešli v Novém Veselí, kde dnes a zítra změří síly se stejně starými Ukrajinci. Díky změně kvalifikačních pravidel European Open budou v letošní sezóně čeští dorostenci bez turnajového vrcholu - na MS se neprobojovali a do Švédska místo nich na European Open zamíří kadeti pod vedením Aleše Kořínka.


Záhy po skončení domácích ligových soutěží dorostenců se sešla česká reprezentace do 19 let v Novém Veselí, kde absolvuje přípravný kemp a sehraje dva přátelské zápasy proti stejně starým Ukrajincům. Ti už včera změřili síly s extraligovým mužským týmem Nového Veselí, kterému podlehli 27:36. Dnes a zítra jsou na programu v ZDT Aréně vzájemné zápasy mládežnických reprezentací, dnešní utkání má výhoz v 17.00 hod., zítřejší duel je pak na programu v 11.00 hod.. Vstupné na oba zápasy je zdarma.

 

 

Po loňské účasti na dorosteneckém evropském šampionátu v Chorvatsku, kde obsadili čeští házenkáři 15. příčku a neprobojovali se na letošní mistrovství světa příslušené věkové kategorie, měl být v letošní sezóně pro Pauzovi svěřence vrcholem sezóny European Open v Göteborgu. Jenže otevřený evropský šampionát změnil parametry pro přihlášky do turnaje a na sever Evropy tak na přelomu června a července zamíří českou házenou reprezentovat kadeti vedení koučem Alešem Kořínkem a asistentem Petrem Babákem. „Je to pro nás nepříjemná situace, snažíme se ji řešit alespoň přípravnými duely, abychom se někam posunuli. Bylo to pro nás nemilé překvapení, ale nic s tím neuděláme a v zápasech i trénincích se budeme snažit dále pracovat na progresu hráčů, teď jsme oživovali opět i herní systémy, kterými bychom se chtěli prezentovat. Ukrajina udělala od naší poslední konfrontace velký skok, což ukázala včera proti extraligovému Veselí, se kterým se dlouho držela ve hře o vítězství. Bude to pro nás kvalitní prověrka,“ říká kouč Pavel Pauza, jehož reprezentační výběr sezónu i celý dorostenecký cyklus zakončí v polovině června v Kopřivnici, kde se utká v přátelských zápasech se stejně starými Poláky.

 

RD Dorostenci - Nominace na mezistátní zápasy s Ukrajinou 

Brankáři: ŠTEFANIČ Marek (HC Dukla Praha), MIZERA Šimon (HC Zubří), DRÁPELA Vojtěch (HC Zubří)
Křídla: HOZMAN Josef (HC Dukla Praha), HARABIŠ Denis (SKH Polanka), SKALICKÝ Ondřej (TJ Sokol Nové Veselí), POLÁŠEK Jiří (HC Zubří)
Spojky: KLÍMA Matěj (HK Ivančice), PATZEL Vojtěch (HC Dukla Praha), SVOBODA Filip (HC Zubří), PIROCH Tomáš (MT Melsungen, GER), JANÍČEK Martin (HC Zubří), KŘÍSTEK Daniel (TJ Sokol Ostrava), NANTL Matěj (Tatran Litovel)
Pivoti: DOKOUPIL Jiří (HK Ivančice), REŽNICKÝ Daniel (HC Dukla Praha)

Náhradníci:
PEKAŘ Jan (HCB Jičín), PIWKO Luděk (HCB Karviná), ZELENKA Jakub (HC Dukla Praha), HRADECKÝ Jan (HC Dukla Praha), VALOUŠEK Matouš (TJ Sokol Nové Veselí), STUDENÝ Michal (TJ Sokol Nové Veselí), PŘIBYL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), PORÁČ Ondřej (HK Lovosice), KARLOVEC David (HK Lovosice), CÁB Tomáš (HC Zubří)