EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.5.2017 otevřeno: 842 x

Trenér Bašný doplnil nominaci házenkářek pro zápasy s Tureckem

Luzumová, Kordovská, Kovářová, Zachová a Tereza Fryčáková. Těmito jmény trenér české ženské reprezentace Jan Bašný doplnil nominaci svého výběru před závěrečnou přípravou této sezóny, která vyvrcholí kvalifikačním soubojem českého týmu s Tureckem o MS 2017.

Pěticí jmen doplnil trenér Jan Bašný původní okleštěnou sestavu pro závěrečné boje o účast českého týmu na MS 2017 v Německu. Otazníky visely nad zraněnou Kamilou Kordovskou, nejistá je účast Ivety Luzumové. „Zdravotní stav Kamily Kordovské nám dává šanci. Už začala trénovat a pokud se nic nestane, nastoupí ve finále play-off,“ těší Bašného, který dodává: „Regenerace Luzumové postupuje, vyhlídky jsou trochu horší, ale pořád věříme, že bude moci nastoupit. Pokud ne, přidá se k nám na házenkářském kempu v Mostě někdo jiný.“

Vedle Luzumové s Kordovskou doplnil Bašný na seznam ještě Sáru Kovářovou, Dominiku Zachovou a Terezu Fryčákovou. „Donominoval jsem tuto pětici hráček. Více méně jsem už dopředu počítal s tím, že musíme doplnit nominaci o levačky. Kovářová momentálně hraje dobře, proto jsem ji pozval jako třetí spojku. Pořád ještě nevíme, jestli Luzumová bude moci hrát a bude se moct zapojit do tréninku. Pokud to nepůjde, přijede do Mostu místo Ivety pravděpodobně Andrýsková. Jinak jsou hráčky, které jsem donominoval, v dobré formě, ať už se jedná o Fryčákovou, Zachovou nebo Kovářovou.“

Jak jsme již dříve informovali, český reprezentační výběr má před sebou dvojutkání play-off kvalifikace o postup na MS proti Turecku a předtím, než se na palubovce v Mostě soupeřkám postaví, absolvuje tradiční intenzivní přípravu. A to nejen fyzickou, ale i mentální a samozřejmě taktickou. Už 31. května se hráčky sejdou na chatě v Jizerských horách, kde pro ně trenéři připravili sportovní program. „První akce, která proběhne v Jizerských horách, bude mít fyzicky rekondiční charakter. Plán akce už máme detailně připravený,“ komentoval nejbližší plány týmu trenér Jan Bašný. Tým stráví společně na horách tři dny, po krátké pauze se pak 5. června sejde znovu v Mostě. „Tam budeme pokračovat v přípravě na Turecko. Připravovat jsme se začali už v březnu při kempu na jihu Čech a dvojzápase s Rakouskem. Teď budeme mít ještě týden na přípravu na první zápas s Turkyněmi a pak čtyři dny na přípravu na odvetu, kterou odehrajeme v Turecku,“ připomněl zápasový program Bašný. Zápas Česko – Turecko je v Mostě naplánován na 10. června, odveta se odehraje 15. června v Turecku.

Jak je u českého reprezentačního týmu už osvědčenou praxí, realizační tým se zaměří i na mentální přípravu hráček pro vypjaté dvojutkání. „Jako prakticky přede všemi důležitými akcemi s námi bude několik dní spolupracovat Michal Šafář a připraví hráčky mentálně na tento důležitý zápas, pracoval s nimi již před loňským mistrovstvím a důležitými kvalifikačními zápasy,“ dodal český kouč.


 

Předběžná nominace českého týmu pro akce od 31. května 2017 do 16. června 2017

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstadt, SWE).
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Konečná Michaela (DHC Sokol Poruba), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha).
Pravé spojky: Crhová Martina (HK Kristianstadt, SWE), Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Ryšánková Helena (Stella Saint-Maur Handball, FRA).
Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Kordovská Kamila (Slavia Praha), Hana Kutlvašrová (DHC Slavia Praha). 
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüriger HC, GER), Marčíková Šárka (DHC Sokol Poruba), Růčková Petra (DHK Baník Most).
Pravé křídlo: Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc),  Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO KC, HUN), Zachová Dominika (DHK Baník Most).
Levá křídla: Malá Veronika (VFL Oldenburg, GER), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA).

Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Fryčáková Vendula (DHK Zora Olomouc), Galušková Veronika (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TSV Bayer 04 Leverkusen, GER), Kolářová Michaela (HC Zlín), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.), Vašulková Jana (SHK Veselí n. M.), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstadt, SWE).

 

 

Program českého týmu:

31. května – 3. června 2017 Rekondiční kemp Rejdice, Jizerské hory
5. – 15. června 2017 Reprezentační kemp Most

10. června 2017 v 18.30 Česká republika – Turecko, zápas play-off kvalifikace o postup na MS 2017, Most

15. června 2017 v 19.00 Turecko – Česká republika, zápas play-off kvalifikace o postup na MS 2017, Ankara