2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2017 otevřeno: 835 x

Reprezentace mužů trénuje v Plzni nakonec bez Zdráhaly

Ondřej Zdráhala neposílí českou reprezentaci v klíčových dvou duelech kvalifikace o EURO 2018. Reprezentace se již bez spojky švýcarského St. Gallenu a hráčů z německých a francouzských lig připravuje v Plzni. "Tým cítí, že je blízko, ale všichni víme, že to nebude snadné dohrát do postupu a budeme opět potřebovat podporu našich výborných fanoušků,“ říká před blížícím se duelem s Islandem kouč Jan Filip.


Od pondělí se v Plzni připravuje národní tým házenkářů, který se ještě musí obejít bez hráčů z německého a francouzského prostředí. Ve Francii končí ligová sezóna zítra, v Německu o víkendu a z pohledu českého fanouška bude nejnapínavější boj Bergischeru o udržení v nejvyšší německé soutěži. Český výběr se připravuje ale také bez původně nominovaného Ondřeje Zdráhaly, který dlouhé měsíce věřil, že jeho rychlá rekonvalescence po operaci hodové roky pomůže k jeho návratu na palubovky tak, aby stihl kvalifikační duely s Islandem a v Makedonií. Zdráhala léčbu stihl, ale minulý týden jeho zraněná pravačka opět promluvila a nedělní kontrola v Čechách u doktora Petra Holuba znamenala pro Zdráhalu definitivní stopku. Z původních náhradníků byl donominován Michal Tonar.

 

 

S absencí Zdráhaly se tak budou muset vypořádat i čeští trenéři Daniel Kubeš a Jan Filip. Jan Filip si na druhou stranu v Plzni pochvaluje, že se konečně zdravotní problémy vyhnuly některým hráčům, kteří už při minulých srazech měli sbírat zkušenosti, ale kteří pro zranění či nemoc museli nominaci odříct, mezi jinými i Stanislav Kašpárek nebo Štěpán Zeman. A spokojenost kouč Filip dnes vyjadřoval i s dosavadním průběhem kempu. „Je už tady cítit, že tým ví, o co půjde, o co hrajeme. Jsem spokojený s nasazením i přístupem, ale i kvalitou herní fáze, můžeme díky tomu plnohodnotně pracovat na systémových věcech a souhře. Těší mě, že toho jsou schopní i ti hráči, kteří jsou tu téměř nebo úplně nováčky,“ říká Jan Filip, který zatím odmítá propočty ve skupině a eventuality pro zápas v Makedonii. „Je pro nás klíčové ve zbytku kempu v Plzni a během těch několika jednotek v Brně maximalizovat soustředění na zápas s Islandem. Nic jiného nás teď nemůže zajímat, upíráme k tomu maximální pozornost a chtěl bych i touto cestou vyzvat diváky, aby nás přišli podpořit. Tým cítí, že je blízko, ale všichni víme, že to nebude snadné dohrát do postupu a budeme opět potřebovat podporu našich výborných fanoušků,“ říká Jan Filip, který povzbudivou atmosféru ČERVENÉHO PEKLA v Brně poznal opakovaně i jako hráč. Definitivní nominaci na závěrečnou fázi přípravy, která začne v neděli v Brně oznámí trenérská dvojice až po skončení aktuálního kempu. Zápas s Islandem je na programu přesně za týden, ve středu 14. června od 18.10 hod. ve sportovní hale na Vodově ulici.

 

CZECH HANDBALL TEAM muži – Přípravný kemp v Plzni (5. až 8. června 2017)

Brankáři: Galia Martin (Górnik Zabrze, POL), Adamík Artur (HK FCC Město Lovosice)

Spojky: Škvařil Milan (Talent Robstav-M.A.T. Plzeň), Tonar Michal (Talent Robstav-M.A.T. Plzeň), Mubenzem Dieudonné (HC Dukla Praha), Sviták Jakub (HC Dukla Praha), Landa Jan (HK FCC Město Lovosice), Kývala Daniel (HC Dukla Praha), Kašpárek Stanislav (Balotonfüredi, HUN),

Křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Jeníček Štěpán (HC Dukla Praha), Sobol Jan (Azoty Pulawy, POL), Motl Jiří (HK FCC Město Lovosice)

Pivoti: Petrovský Leoš (Azoty Pulawy, POL), Šlachta Petr (HC ROBE Zubří), Zeman Štěpán (HC ROBE Zubří), Hanisch Libor (HCB Karviná), Gřešek Adam (Pepino SKP Frýdek-Místek)

Náhradníci:Kotrč Milan (HC Dukla Praha), Poloz David (Talent Robstav-M.A.T. Plzeň),  Tonar Jakub (Talent Robstav-M.A.T. Plzeň)

 

 

Prodej vstupenek na utkání ČR - IslandZDE