2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2017 otevřeno: 523 x

Titul, reprezentace... Je to pro mě sezona snů, září Sára Kovářová

Říká se, že když chceš něčeho dosáhnout, tak makej, aby se z tvých idolů stali spoluhráči (nebo soupeři). Házenkářka Sára Kovářová to přesně takhle má. V šestnácti jako velký talent nastoupila za Písek do interligy. A píše o ní Mostecký deník.

 

Hned začala udivovat a raketově narostla. Výsledek? Má za sebou první sezonu v top interligovém týmu z Mostu, na krk si pověsila medaili za český titul a dostala první pozvánku mezi dospělé reprezentantky, se kterými se v mostecké sportovní hale chystá na kvalifikační zápas s Tureckem. Osmnáctiletá Kovářová zažívá hodně příjemné dny. „Mám za sebou sezonu snů," rozplývá se pravá spojka české reprezentace.

 

Sáro, prožíváte premiéru v dospělé reprezentaci. Jaké to pro vás je?

Je to skvělý pocit hrát se zkušenými hráčkami. Je to úplně něco jiného než v mládežnických reprezentacích, navíc je konec sezony, takže se dá říct, že si užívám ty poslední chvíle tady na reprezentaci.

V kvalifikaci o mistrovství světa vás čeká Turecko. Co od zápasu očekáváte?

Uvidíme, trenér říkal, že nejspíše nastoupí celá tato sestava, pokud ano, tak budu šťastná. Doufám, že se nám podaří vyhrát. To by se mi moc líbilo. Sledovaly jsme Turkyně na videu, připravíme se na ně hlavně takticky a snad nám to vyjde. Uvidíme o víkendu.

Máte za sebou letos sezonu snů. Hrajete v Mostě, máte český titul, teď jste nově v áčkové reprezentaci. Takže podařený rok, že?

Přesně tak, sezona snů. Byla to moje první sezona v Mostě a mám z ní obrovské zážitky. Atmosféra tady v Mostě při házené je skvělá, užívala jsem si každý zápas. A titul, že jsme vyhráli? To je něco neskutečného. Když jsem hrála v Písku, tak tam jsme bojovali o to, abychom zachránili ligu, takže teď jsem si to prožila také z té opačné stránky. Musela jsem si také zvykat. Most je top družstvo, mám tady jinou úlohu než jsem měla v Písku, kde jsem hrála šedesát minut v kuse. I ty tréninky tady jsou o něčem jiném, jsou tady hodně zkušené hráčky. Postupně jsem si zvykala a teď už se dá říct, že jsem zapadla do týmu. Je mi tady mezi holkama skvěle.

Máte nějaké házenkářské vzory? Nastupujete vedle zkušených hráček, jak jste sama zmínila.

Co se týká českých hráček, tak například Iveta Luzumová, když s ní najednou můžu hrát. Vždyť já jako malá holka na ní koukala, když hrála v Písku. Najednou si s ní můžu zahrát na reprezentačním tréninku, to je paráda.

No a vaše házenkářské sny ještě nekončí. S Mostem vás čeká kvalifikace o Ligu mistrů.

Přesně tak. To byl můj sen zahrát si Ligu mistryň. Doufám, že se nám kvalifikační turnaj podaří. Půjde hlavně o letní přípravu, abychom v ní jako tým dostatečně zamakali.

 

Zdroj: Mostecký.deník.cz