EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.6.2017 otevřeno: 2342 x

Kadety čeká víkendový sraz a cesta na European Open

V sobotu se v Lovosicích sejde česká kadetská reprezentace, aby o den později zamířila do Göteborgu k bojům otevřeného ME hráčů do 17 let. Přinášíme sestavu a los základní skupiny European Open, do níž vstoupí svěřenci Aleše Kořínka v pondělí 3. července zápasy proti Finsku a Bělorusku.

 
Kadetský výběr pod vedením Aleše Kořínka o víkendu odcestuje do dějiště otevřeného ME házenenkářů do 17 let, který tradičně v rámci Partille Cupu hostí švédský Göteborg (v sudých letech v dívčí, v lichých v chlapecké kategorii). Tým se v uplynulých týdnech sešel hned ke dvojici přípravných kempů. Na počátku června ladil formu v Novém Veselí, před týdnem pak v Hustopečích a v rámci akce sehrál dva přípravné duely se stejně starými Rakušany, kterým dvakrát podlehl. S ohledem na nadcházející akci však především ztratil kvůli zraněním dva hráče, křídelníka Radka Flajsara a tvůrce hry Jana Kupu. „Radek na klubové úrovni při mezinárodní konfrontaci ukazoval svůj potenciál, Honza pak celý rok, kdy se tým utváří, převzal roli lídra na palubovce a z pozice střední spojky měl zásadní vliv na organizaci naší hry. Oslabení to budou, na druhou stranu dostanou šanci jiní hráči,“ konstatuje kouč Aleš Kořínek.

 

Budoucí dorostenečtí reprezentanti ČR, kteří budou českou házenou reprezentovat na nadcházejícím European Open, letos hraném jako otevřené ME hráčů do 17 let, během kempu v Novém Veselí (červen 2017).


Tým se sejde v sobotu odpoledne v Lovosicích, kde absolvuje podvečerní trénink, o den později zamíří do Švédska. Tam vyrazí se dvěma brankáři a čtrnácti hráči do pole. A výsledkové cíle? Ty konkrétní s ohledem na umístění Aleš Kořínek před tým neklade. „Hrají týmy, které se v příštím roce teprve stanou dorostenci. To byla komplikace s ohledem na materiály o soupeřích, kteří tak pro nás budou tak trochu neznámou,. Zároveň jsou hráči ve věku, kdy se ještě nemusí tolik projevit rozdíly v trénovanosti a kvalitě jako v dalších letech. Cílem bude zápas od zápasu podat kvalitní výkony jak po výsledkové stránce tak s ohledem na předvedenou hru,“ dodává Aleš Kořínek. 

 

European Open 2017 - zápasy ČZE ve skupině*
datum čas utkání místo
3. července 2017 9.30 hod. CZE - FIN Göteborg (SWE)
3. července 2017 16.00 hod. BLR - CZE Göteborg (SWE)
4. července 2017 12.00 hod. ISL - CZE Göteborg (SWE)

 * Turnaj vyvrcholí zápasy o konečné umístění včetně finálových duelů 7. července.

 

European Open M17 (Göteborg, SWE), Sestava CZE

 

BRANKÁŘI

 

MIZERA Šimon (HC Zubří)

VOTAVA Jakub (HC Dukla Praha)

 

KŘÍDLO

 

 

KRUŠBERSKÝ Jakub (Dukla Praha)

ČEJKA Mikuláš (MT Melsungen)

SEDLÁK Petr (Talent Plzeň)

 

 

 

SPOJKY 

 

CVIKL Martin (Talent Plzeň)

LEFAN David (HC Zubří)

DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín)

MAZUR Matěj (SKP Frýdek-Místek)

 

              

 MIZERA Bohdan (HC Zubří)

Flajsar Jakub (Sokol Nové Veselí) 

 

    PIROCH Tomáš (MT Melsungen)                  OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice)

 

 

 

PIVOTI

 

KOLEČEK Josef (HC Zubří)

NOWORYTA Nicolas (HCB Karviná)

ŠACHL Lukáš (HBC Jičín)

 

TRENÉŘI

 

KOŘÍNEK Aleš, trenér

 BABÁK Petr, asistent trenéra