EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.6.2017 otevřeno: 570 x

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš povedou reprezentaci do roku 2020

Novou tříletou smlouvu podepsali současní trenéři české mužské reprezentace házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš.


Stejně jako v případě ženské reprezentace, kterou v příštích letech povede kouč Jan Bašný, podepsali novou smlouvu navazující na stávající a končící kontrakt také trenéři mužské reprezentace Jan Filip a Daniel Kubeš, kteří povedou české házenkáře do konce sezóny 2019/20. „S jejich prací ve vedení mužské reprezentace jsme spokojeni. Navíc jde o práci koncepční směrem k nižším věkovým kategoriím, takže prodloužení spolupráce bylo logickým krokem,“ říká prezident ČSH Radek Bendl.

 

 

„Velice si vážíme možnosti pokračovat v započaté práci v dalších sezónách. Akci po akci, trénink po tréninku, zápas od zápasu se snažíme posouvat se dále. Museli jsme se vyrovnat s pokračující generační výměnou, což se sebou neslo i nastavení fungování týmu, v němž museli někteří hráči přijmout nové role,“ říká Jan Filip a dodává: „Co se týká postů, tak třeba v případě pivota nebo pravé spojky, kde měl národní tým určité problémy, se nám, myslím, podařilo nejen stabilizovat situaci, ale navíc už začleňujeme hráče, kteří mají velký potenciál pro další roky, ať už jde o spojky Kašpárka s Mubenzemem nebo pivoty Šlachtu a Zemana.“

 

Jedním z úkolů realizačního týmu mužské reprezentace bude stejně jako v případě ženského týmu otázka pokrytí klíčových postů defenzívy. „Jednou z našich priorit v příštích letech bude nalézt vhodné typy pro obránce na pozicích tři a čtyři. V letošní sezóně na nich působili Pavel Horák a Jan Landa, musíme ale hledět také směrem k budoucnosti, protože oba jsou z těch už hodně zkušených. Jsou to pozice, které jsou náročné jak na fyzický fond hráčů, tak jejich somatotyp, ale i na organizační schopnosti. Je to práce v delším časovém horizontu a stejně jako Honza musím říci, že si vážím možnosti pracovat s národním týmem i v dalších letech,“ přibližuje Daniel Kubeš.

 

Trenéři Daniel Kubeš a Jan Filip převzali mužský národní tým v létě roku 2014 a během působení na lavičce reprezentace s ním absolvovali MS 2015 v Kataru (17. místo) a celkem tři kvalifikační cykly. Ve všech změřili čeští házenkáři síly s Makedonci, kteří na úkor českého týmu postoupili na EURO 2016 i MS 2017. V letošním roce Češi postoupili společně s Makedonci i ve skupině třetím Islandem na vrcholnou akci příští sezóny, EURO 2018 v Chorvatsku. „Aktuálního postupu si ceníme i s ohledem na možnost být v příští sezóně delší čas pohromadě a připravovat se šampionát, na kterém nás čekají minimálně tři těžké zápasy. Díky postupu na mistrovství světa v Kataru, který reprezentace vybojovala ještě pod vedením trenérů Habera s Hudečkem, jsme poznali jak důležitý je takto strávený čas. Důležitá bude pochopitelně práce a vytíženost hráčů v klubech, řadu z nich čekají letos přestupy na klubové úrovni a ve většině případů jde s ohledem na zmíněná kritéria krok směrem, který vítáme,“ uzavírá Jan Filip. S oběma trenéry přineseme v nejbližší době také hodnocení uplynulé sezóny i celého tříletého cyklu 2014 – 2017.

 

Foto: A. Wipf.