EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.8.2017 otevřeno: 1932 x

Dorostenky v prvním zápase šampionátu podlehly Švédsku

Dlouho udržely české reprezentantky krok s favorizovanými Švédkami, Seveřanky ovládly až závěrečnou čtvrtinu utkání a zapisují si na úvod výhru 23:19 po poločase 9:9. Český tým se v pátek utká s Francií. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

EURO W17 2017 Michalovce

Česká republika – Švédsko 19:23 (9:9)

České reprezentantky na úvod šampionátu v Michalovcích jen těsně podlehly favorizovanému výběru Švédska. Po většinu prvního poločasu se přitom Češky držely před soupeřem. Nechyběla jim bojovnost a odhodlání a Švédky jen těžko hledaly recept na českou hru. Hráčky s lvíčkem na dresu se držely dlouho ve dvoubrankovém vedení (5:3, 6:4), před poločasem ale Švédky vyrovnaly a do kabin se šlo za stavu 9:9.

V úvodu druhého poločasu se opět český tým několikrát dostal do vedení, závěrečná čtvrtina zápasu ale nakonec přece jen patřila švédskému týmu. Ten si pět minut před koncem pojistil náskok trefou do prázdné branky a do závěrečné pětiminutovky se vstupovalo za stavu 20:15 pro Seveřanky. Přitom Češky v utkání proměnily všech sedm nařízených sedmiček. Téměř pětibrankový odstup si už Švédky udržely až do závěru zápasu, který pro ně vyzněl poměrem 23:19.

Nejužitečnější hráčkou zápasu byla vyhlášena česká brankářka Sabrina Novotná.

 

Michal Červenka, trenér českého týmu: "První co mne napadá po skončení utkání je - škoda. Nasazení bylo enormní, odhodlání a chuť jakbysmet. Projevilo se to hlavně v obraně. V ní jsme tvořili pro soupeřky dlouho téměř neprostupnou hráz. Co prošlo, chytila pozorná brankářka Novotná. Díky tomu jsme se drželi téměř 50 minut ve vedení. O co lépe jsme bránili, o to hůře jsme se prosazovali v útočné fázi. Těžko jsme hledali vhodnou střeleckou pozici. A když se nám to povedlo, nebyla naše koncovka vždy stoprocentní. Nepomohli jsme si příliš ani rychlým přechodem do útoku. Právě útočné nepřesnosti pak umožnily soupeřkám otočit zápas. Lze říct že jsme ověřili, co je v našich silách. Máme základní stavební kameny toho, jak se chceme na Euru prezentovat. Ale máme za sebou teprve první zápas. A další důležité teprve přijdou. Zítra nás čekají Francouzky. Jejich hra je založená na individuálních schopnostech. A je ještě rychlejší než hra našeho dnešního soupeře. Je to další výzva. Dnes rozebereme naší hru, zítra se probudíme do francouzského dne."

 

Sestava a branky: Řezáčová, Novotná - Hubová 5, Vavroušková 4, Franková 3, Grabcová 2, Issová 1, Protivánková 1, Ševčíková 1, Smetková 1, Stříšková 1, Hynková, Novichikhina,, Olšová, Oravcová, Šmrhová.
Nejvíce branek Švédska: Dano 7, Andersson 5.
Sedmimetrové hody: 7/7 – 4/3, vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Lidacka, Lesiak (POL)
 

Nominace pro ME házenkářek do 17 let, Michalovce 2017

Brankářky: Karin Řezáčová (DHC Slavia Praha), Sabrina Novotná (DHK Baník Most).
Pivoti: Barbora Vavroušková (HK Ivančice), Adéla Protivánková (Zora Olomouc).
Křídla: Adéla Stříšková (DHK Baník Most), Josefína Issová (DHC Slavia Praha), Anna Šmrhová (DHC Plzeň), Barbora Grabcová (SHK Veselí n/M), 
Spojky: Karolína Ševčíková (HC Zlín), Věra Oravcová (DHC Plzeň), Varvara Novičichina (DHC Slavia Praha), Julie Franková (DHC Plzeň), Vendula Hubová (HC Zlín), Alžběta Hynková (Sokol Vršovice), Barbora Olšová (HK Ivančice), Valerie Smetková (HK Hodonín).

 

Základní skupiny EHF W17 EURO 2017 10. - 20. srpna Michalovce:

Skupina A: Rusko, Nizozemsko, Německo, Rakousko

Skupina B: Dánsko, Maďarsko, Chorvatsko, Černá Hora

Skupina C: Francie, Švédsko, Rumunsko, Česká republika

Skupina D: Norsko, Španělsko, Srbsko, Slovensko

 

 

Oficiální webové stránky šampionátu najdete zde na www.w17euro2017.com

 

 

Program českého týmu v základní skupině:

10. srpna 15.30 hod. Švédsko - Česko

11. srpna 13.30 hod. Česko - Francie

12. srpna - volno

13. srpna 15.30 hod. Rumunsko - Česko

14. sprna - volno

15. a 16. srpna se utkají ve zbývajících dvou duelech první a druhý tým skupin (A+B, C+D) - Main round - a střetí a čtvrtý tým skupin (A+B, C+D) - intermediate round

18. srpna - semifinále a zápasy o 13. - 16. a 9. - 12. místo

19. srpna - zápasy o umístění na 9. - 16. místě

20. srpna - zápasy o umístění na 1. - 8. místě