EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.9.2017 otevřeno: 1350 x

Reprezentantky se sejdou na konci září v Luhačovicích, o EURO 2018 se poperou s Islandem ve Zlíně

České reprezentantky se sejdou 24. září v Luhačovicích, kde společně zahájí novou reprezentační sezónu. Už ve středu 27. září pak odehrají kvalifikační souboj proti výběru Islandu ve zlínské sportovní hale. V jaké sestavě český tým do kvalifikace nastoupí? „Skvělou zprávou je, že se ve formě vrací Iveta Luzumová. To je dobrá zpráva pro celou házenou,“ říká v rozhovoru trenér Jan Bašný.

Reprezentační tým startuje novou nabitou sezónu. Máte před sebou nejen kvalifikaci na EURO 2018, ale především prosincové MS v Německu. Zůstal před touto sezónou tým pohromadě?

Od loňska tým zůstal téměř pohromadě. Reprezentace se vzdala Hana Kutlvašrová, ale u týmu přece jen zůstává. Je jednou z masérek reprezentačního družstva a zúčastní se hned srazu v Luhačovicích. Jinak je naše sestava velmi stabilní.

 

Přesto jsou pro nadcházející sraz v nominaci i některá nová jména. Koho jste do Luhačovic pozvali?

Některé hráčky během přípravy měly zdravotní problémy, proto nejsou v nominaci nebo jsou mezi náhradnicemi. Několikatýdenní problémy měly během léta třeba brankářka Vašulková, hráčky Weisenbulderová, Galušková nebo Andrýsková. Úplně novou hráčkou v nominaci je Kolářová, se kterou počítáme na post levého křídla. Jako sparingpartnerky jsou pak zařazeny Šustková a Andrýsková ze Zlína. Jinak si myslím, že nominace odpovídá očekáváním. S většinou hráček jsem nedávno mluvil, během přípravy přišla nějaká zranění, ale věřím, že bude vše v pořádku. Některé hráčky jsem potkal na soustředění v létě v Mostě, hráli jsme s mým týmem proti Porubě a Mostu, takže jsem některé hráčky viděl přímo v akci, u některých hráček jsem mluvil s jejich trenéry. Informací mám tedy poměrně hodně.

 

V nominaci je opět i opora české reprezentace Iveta Luzumová.

Jsem rád, že Iveta Luzumová nastoupila do přípravy a je ve formě, se svým týmem se teď dostala do Ligy mistryň, což je skvělá zpráva i pro českou házenou. Její zapojení je důležité pro tým nejen herně, ale i po mentální stránce. A když už se o tom zmiňuji, na srazu budeme znovu spolupracovat i s Michalem Šafářem, který s námi bude od úterý do pátku a bude hráčky připravovat nejen na zápasy kvalifikace, ale i dlouhodoběji s ohledem na šampionát. V tom bude pak pokračovat i mezi srazy a na dalších akcích v Chebu a v Plzni.

 

V Luhačovicích se sejdete v neděli odpoledne. První zápas proti Islandu je na programu již ve středu večer. Jak tři dny přípravy využijete a na co se zaměříte?

Plán soustředění je dost našlapaný. Ve středu hrajeme s Islandem, ale některé hráčky nebudou moci přijet už na nedělní trénink, protože ve Francii se hraje liga ještě o víkendu. Většina hráček bude ještě v sobotu večer hrát, proto se asi do nedělního odpoledne do Luhačovic nedostanou. První trénink tak bude asi spíš seznamovací, ještě nemáme upřesněné, kdy které hráčky dorazí. Pak už nám bude zbývat jen pondělí a úterý na přípravu na zápas s Islandem. Ani o soupeři z Islandu nemáme moc čerstvé informace, máme nějaké zápasy, které jsme sehnali dříve a máme je již sestříhané, ale jsou z druhé poloviny roku 2016. Víc informací máme o Slovinkách, na které se začneme připravovat od čtvrtka od rána. Ve Slovinsku hrajeme trochu netradičně v neděli, pojedeme tam už v pátek a budeme tak mít na přípravu trochu více času. Navíc tam pojedeme v plné sestavě. V Luhačovicích si budeme připravovat konkrétní věci. Uděláme změny v organizaci útočné hry, mám v plánu přidat jednu až dvě kombinace, uvidíme, jestli je použijeme již v zápase s Islandem, pokud se nám je podaří dobře připravit.

 

Během přípravy si většinou najdete s hráčkami čas i na teambuildingové a „neházenkářské“ aktivity. Dojde na ně i tentokrát?

Nejsem si jistý, jestli budeme mít čas na nějaké delší mimoházenkářské aktivity. Každopádně ve čtvrtek ráno věnujeme dvě hodiny mediální přípravě na šampionát, natáčení a fotografování nezbytných materiálů pro mistrovství světa.

 

Kvalifikační utkání mezi Českou republikou a Islandem odehrají české házenkářky ve Zlíně 27. září 2017 ve 20.10 hodin. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na ČT Sport.

Kvalifikační zápas mezi Slovinskem a Českou republikou bude v přímém přenosu vysílat v neděli 1. října ve 20.15 stanice Sport 2.

Všechny kvalifikační zápasy EHF EURO 2018 budou vysílány online na EHF TV.

 

Prodej vstupenek na utkání ČR - Island (cena 100,- Kč)ZDE 
 

 

Nominace pro reprezentační sraz v Luhačovicích a kvalifikační zápasy Česko – Island a Slovinsko – Česko 24. září – 2. října 2017:

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Strapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)
Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Konečná Michaela (DHC Sokol Poruba), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)
Pravá křídla: Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO KC, HUN), Zachová Dominika (DHK Baník Most)
Levá křídla: Kolářová Michaela (HC Zlín), Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchterheim, FRA)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüriger HC, GER), Marčíková Šárka (Pogoň Baltica, POL), Růčková Petra (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)
Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER)

Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Fryčáková V. (DHK Zora Olomouc), Galušková Veronika (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TVB Beyeröhder, GER), Mučková Hana (DHC Sokol Poruba), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.), Svobodová Magdaléna (DHC Slavia Praha), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE), Chlupová Jana (DHC Slavia Praha), Polášková Silvie (DHC Sokol Poruba).
 

 

Program reprezentačního týmu České republiky pro sezónu 2017/2018


24.9. – 2.10. 2017 kemp Luhačovice + 2QU ve Zlíně, 27.9. proti Islandu a 1.10. ve Slovinsku
20.11. – 25.11. 2017 kemp + turnaj v Chebu
27.11. – 30.11. 2017 kemp předběžně Plzeň/Německo

1.12. – 17.12. 2017 MS Německo

18.3. – 25.3. 2018 kemp Plzeň + 2QU v Plzni 21.3. proti Dánsku a 24./25.3. v Dánsku

22.5. – 25.5. 2018 kemp, předběžně v Rožnově pod Radhoštěm

27.5. – 3.6. 2018 kemp, předběžně Praha/Most + 2QU na Islandu

30./31.5. a v Mostě proti Slovinsku 2./3.6.