2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.11.2017 otevřeno: 1163 x

Dorostenky se budou připravovat v Tachově

Reprezentační přestávku využijí k intenzivní přípravě i házenkářky dorostenecké kategorie. Pod vedením trenéra Michala Červenky se sejdou v Tachově.

Dorostenky se sejdou k přípravě v Tachově. Trenéra Červenku tentokrát těší minimum omluvenek a možnost pracovat s maximálně širokým kádrem. „Do dnešního dne jsou hlášeny pouze omluvenky z důvodu dlouhodobých zranění a zdravotních problémů. Na rozdíl od minulého srazu a přátelského dvojutkání se Slovenskem jsem vybíral z širšího kádru, nikdo se necítí unavený a neplní si studijní povinnosti. Dopracoval jsem se tak přirozeně k základní ose družstva, která má zkušenosti z minulé sezóny. Nicméně nezapomínáme ani na nové tváře, které zanechaly pozitivní dojem ať už na některé s předchozích akcí nebo specializovaných kempech, případně v soutěžích. Dáváme tak příležitost brankářkám Kržové a Cibulkové, mezi útočnicemi pak Šmidákové, Desortové, Stuchlíkové a Kepkové. Je třeba připomenout, že na srazu juniorek se úspěšně etablovaly Mikulášková se Ševčíkovou, a tak pojedou znovu s nimi,“ komentoval nominaci trenér Michal Červenka.

Tým se bude věnovat dlouhodobé práci a systematické přípravě. „Budeme hlavně pilovat souhru a pokračovat v modelu hry ženských reprezentačních družstev. Čeká nás šest tréninků. V nich upravíme některé již známé kombinace, zapracujeme na návycích v obraně, změníme systém hry v rychlém útoku. Využijeme zkušeností ze skončeného EURA. Statistiky nám ukázaly, že se nejednalo o propad týmu, ale spíše o zaostávání v individuálních dovednostech. Bereme s sebou neobvykle mnoho hráček schopných hrát křídla, z čehož jednoznačně vyplývá, že bychom se jim chtěli věnovat speciálně, stejně jako brankářkám,“ vysvětlil Červenka s tím, že přípravu směřuje k mezinárodním měřením: „Teprve mezistátní utkání ukáží naši připravenost. Ale směřujeme nejen k nim, i ke všem dalším, která nás čekají v březnu na turnaji v Rumunsku a na dalších akcích. V nich si můžeme ověřit, zda jsme schopni konkurence.“

Dorostenky se chystají podpořit i tým žen na turnaji v Chebu. „Pokud k tomu budeme mít podmínky, vyrazíme podpořit naše ženy na jejich první zápas osobně. A další si určitě nenecháme ujít třeba v přenosu,“ slíbil podporu Červenka.

 

Nominace

POLÁŠKOVÁ Michaela (Lesana Zubří), KRŽOVÁ Regina (Sokol Písek), CIBULKOVÁ Adéla (Sokol Vršovice), PROTIVÁNKOVÁ Adéla (DHK Zora Olomouc), VÍTOVÁ Barbora (TJ Sokol Kobylisy II), ŠMRHOVÁ Anna (DHC Plzeň), KEPKOVÁ Pavlína (DHC Plzeň), ISSOVÁ Josefína (DHC Slavia Praha), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), STŘÍŠKOVÁ Adéla (DHK Baník Most), HUBOVÁ Vendula (HC Zlín), FRANKOVÁ Julie (DHC Plzeň), NOVIČICHINA Varvara (DHC Slavia Praha), ŠÍPOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ŠMIDÁKOVÁ Marie (TJ Sokol Poruba), PLACHÁ Renata (HC Zlín), STUCHLÍKOVÁ Milada (TJ Jiskra Otrokovice), DESORTOVÁ Eliška (TJ Sokol Poruba)
Náhradnice: ŘEZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), VAŘECHOVÁ Andrea (HC Zlín), RYTÍŘOVÁ Aneta (Házená Jindřichův Hradec), GAJDOŠÍKOVÁ Kateřina (HC Zlín), HERBOČKOVÁ Natálie (HC Zlín), ZAHRADNÍČKOVÁ Markéta (HC Zlín), GRABCOVÁ Barbora (SHK Kunovice), HYNKOVÁ Alžběta (DHC Slavia Praha), STUDENÁ Veronika (Jiskra Havlíčkův Brod), KRŮPOVÁ Alžběta (Lesana Zubří), ORAVCOVÁ Věra (DHC Plzeň).