EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.12.2017 otevřeno: 1295 x

Ve třetím zápase se Češky poměří se Švédskem

"Určitě nás nepodcení," tím si je jistý trenér Jan Bašný. Jeho tým předvedl v neděli v zápase proti Polsku skvělý obrat, zatímco Švédky už v sobotu stejnému soupeři podlehly. Jak dopadne vzájemné měření Češek se Švédkami taženými Guldenovou? Sledujte živě v 18.00 na ČT 2!

V prvním zápase Švédky nestačily na Polsko, prohrály poměrem 30:33. V zápase proti Maďarsku si vedly lépe a o tři branky tentokrát zvítězily. O dva body tak zatím za Českem zaostávají, mají ale k dobru „povinné“ body z utkání s Argentinou. A pak ideálně ještě další vítězství. „Jsou ve stejné situace jako my. Potřebují ještě alespoň jednu výhru. Jejich ambice jsou určitě vyšší než zůstat v osmifinále,“ komentoval motivaci obou celků trenér Jan Bašný a dodal: „Myslím si, že nás nepodcení. Jestliže my jsme s Polkami vyhráli, vědí, že jsme schopní něco zahrát.“

Ví, že tentokrát bude rozhodovat momentální taktická a mentální připravenost obou týmů. „Všichni máme den volna, výhoda, kdo hrál dřív a je méně unavený, se vyrovnává. Všechno je tedy otevřené,“ vysvětluje trenér. Hru Švédek má již důkladně zanalyzovanou a se svými svěřenkami se na soupeřky intenzivně připravoval právě během volného pondělního dne. „Mají relativně jednoduchou hru, kde veškerou útočnou aktivitu organizuje Gulden, velice tvrdou obranu a dobrý rychlý útok. Zápas s Polkami jim nevyšel, hrály dost špatně a když byly pod tlakem, dělaly taktické chyby,“ komentoval poslední výkony Švédek Bašný.

 

 

Českého trenéra těší, jak dobře a vyrovnaně si vede jeho tým v různých obměnách na palubovce. „V osmi hráčkách pět zápasů v sedmi dnech neuhrajeme. Hrajeme se všemi hráčkami a všechny, které na hřišti třeba v neděli byly a podílely se na obratu, podaly dobrý výkon! Možná nejsou pro házenkářskou veřejnost úplně nejzvučnějšími jmény, ale právě hráčky jako Helena Ryšánková v útoku, Šárka Marčíková nebo Petra Maňáková ve svých klubech hrají a hrají tam důležitou roli. A svou kvalitu ukázaly i tady na šampionátu. Rozhodně tedy nemůžeme říct, že by to byly nějaké náhradnice. Tak to rozhodně není,“ upozorňuje český trenér a dodává: „Když to nejde jedné nebo když je potřeba, aby si některá hráčka odpočinula, můžu na hřiště poslat hráčky, které to zahrají třeba jinak, ale podobně kvalitně. Musíme hrát se všemi hráčkami. Do pátého zápasu s Maďarkami, který bude pořád důležitý ať už pro postup nebo postavení ve skupině, nemůžeme jít s několika vyčerpanými hráčkami. V každém zápase se hraje na výhru, ale musíme i zohlednit to, že je těch zápasů tolik.“

Se Švédskem se Češky utkají v úterý od 18 hodin. Největším úspěchem seveřanek na světovém šampionátu je šesté místo z roku 1993, možná větším důkazem jejich síly jsou ale stříbrné medaile z EURA 2010 a bronz z EURA 2014. „Vybojovali jsme dvakrát stupně vítězů na evropském šampionátu, naším snem je ale stát na nich i na mistrovství světa,“ říká trenér Henrik Signell. Na šampionát v Německu prošly Švédky hladce po dvou výhrách nad Makedonií. Hvězdou týmu je šestadvacetiletá Isabelle „Bella“ Gulden, vítězka Ligy mistryň z roku 2015/2016 s týmem rumunské CSM Bucuresti a se 106 brankami nejlepší střelkyně této soutěže v téže sezóně. Dovedla tým k oběma evropským medailím a v roce 2015 byla na EURU nejužitečnější hráčkou turnaje.
 

 

Nominace českého týmu pro MS v Německu 2017:

Brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)

Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (DHC Slavia Praha)

Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most)

Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand, FRA), Salčáková Kristýna (ATM Achneheim Truchtersheim, FRA)

Pravé spojky: Galušková Veronika (DHK Slavia Praha), Hrbková Michaela (TSPG Frisch Goppingen), Ryšánková Helena (Cercle Dijon Bourgogne, FRA)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (DHK Baník Most), Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER)

Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (SPR Pogoň Szczetin, POL), Maňáková (Růčková) Petra (DHK Baník Most)

Náhradnice: Bezpalcová Eva (DHK Baník Most), Borovská Michaela (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (DHK Zora Olomouc), Jačková Eliška (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (TVB Beyröhder, GER), Knedlíková Jana (Gyori Audi ETO, HUN), Kolářová Michaela (HC Zlín), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Šustková Jana (SHK Veselí n. M.). 

 

Program českého týmu v základní skupině B na MS 2017 v Německu:

Sobota 2. prosince 14.00 Česká republika – Argentina - ČT2 - 28:22 (15:9) - odehráno
Neděle 3. prosince 14.00 Polsko – Česká republika - 25:29 (15:12)
Pondělí 4. prosince – volno
Úterý 5. prosince 18.00 Švédsko – Česká republika - ČT2
Středa 6. prosince – volno
Čtvrtek 7. prosince 20.30 Česká republika – Norsko - ČT Sport
Pátek 8. prosince 18.00 Česká republika – Maďarsko - ČT2