EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.12.2017 otevřeno: 886 x

Šárka Marčíková: Na šampionátu je zatím skvělá atmosféra

Češky mají ve středu volný den. Pokusí se tak nabrat co nejvíce sil na poslední dva zápasy ve skupině, které budou rozhodovat o postupujících týmech do osmifinále. Česká reprezentace bude bojovat o body především v pátek s Maďarskem. „Norky jsou favoritky celého turnaje, každého poráží o deset. V pátek s Maďarskem to bude klíčové,“ říká před posledními dvěma duely střední spojka národního celku Šárka Marčíková. Mimo jiné také hovoří o atmosféře na mistrovství světa.

Česká republika má na turnaji zatím tři odehrané zápasy, škoda je zápasu se Švédskem. Jak to zpětně hodnotíte?

Porážka se Švédskem nás hodně mrzí. Po prvním poločase si všechny holky věřily, že bychom to mohly zvládnout. Ve druhé půli ale soupeřky hodně zpevnily obranu a prakticky z každého útoku daly gól. Bohužel to nevyšlo, stálo nás to hodně sil. Doufám ale, že v dalších zápasech budeme opět bojovat.

 

Jak si vysvětlujete, že jste takhle prohospodařily výborný náskok?

Těžko říct, Švédky v půli hodně zapnuly. Byla to házená o level výš, nám také došly síly, takže se to spojilo dohromady.

 

V rámci skupiny vás čekají další dva velmi těžké duely, nejprve vyzvete Norsko, pak narazíte na Maďarsko. Co od nich čekáte?

S Norskem to spíše bude o tom, abychom zápas uhrály se ctí, protože všichni víme, že Norky jsou favoritky šampionátu, což předvádí i ve skupině, kde každého poráží o deset. Možná bude ten zápas i o tom, abychom si vyzkoušely nějaké věci na Maďarky. V pátek poslední zápas skupiny bude pravděpodobně rozhodující.

 

Situace ve skupině je značně zamotaná, jak to vy jako hráčky vnímáte? Vytváří to na vás větší tlak?

Rozhodně. Já osobně nad tím přemýšlím hodně. Ve čtvrtek hrají Polky s Maďarkami, kde už se může vývoj skupiny rozhodnout. Budeme Maďarsku držet pořádně palce, protože pokud se mu podaří vyhrát, máme to jisté.

 

Mistrovství světa je pro vás vrcholná reprezentační akce, jak si jej tady zatím užíváte?

Užívám si turnaj hodně, je to pro mě velká zkušenost. Už vloni jsem zažila velký turnaj v rámci reprezentace – ve Švédsku na Euru. Tady v Německu je však lepší atmosféra, chodí zde více diváků, a to i přestože nejsme domácí tým. Všechno tady probíhá parádně a moc se mi tady líbí!

 

Na hotelu bydlíte prakticky se všemi soupeřkami ze skupiny, denně se s nimi potkáváte na chodbě, u jídla a podobně. Jaké to je?

Na takových akcích to bývá normální, jsme na to zvyklé. I v průběhu sezóny se většinou na repre akcích bydlí dohromady, moc to tedy nevnímám.

 

Je to bezpochyby velká a významná akce, kde sbíráte řadu zkušeností i pro klubovou úroveň, je to tak?

Myslím, že mi to dá nové zkušenosti, přece jenom jsou ty zápasy ve velkém a strhujícím tempu. Jsou těžší a můžu si z toho brát zkušenosti pak v průběhu sezóny v klubu.