2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.12.2017 otevřeno: 825 x

Michaela Hrbková: Už na půlce jsem si řekla, že to dám

Michaela Hrbková se stala hrdinkou osmifinálového zápasu poté, co tři vteřiny před koncem základní hrací doby vystřelila České republice vítězství. Prosadila se po křídle a následně spustila totální vlnu euforie v českém táboře. „Všechny holky jenom plakaly,“ říká Michaela Hrbková.

Michealo, vstřelila jste gól v posledních vteřinách tak napínavého zápasu. Co vám v ten moment problesklo hlavou?

To se mě ptají všichni (směje se). Neproblesklo mi asi nic, v oddechovém čase jsme si řekly, že to pojedeme přes střed a pokud to nevyjde, máme to dát do křídla. Už na půlce jsem si řekla, že to dám. Přece jsem holkám nemohla udělat to, že půjdeme do prodloužení.

 

Je to pro vás zadostiučinění?

Jsem ráda, že z toho trápení, co jsem tu prožívala na šampionátu, to vyšlo na mě a teď se můžeme radovat. Teď už do dalšího zápasu půjdeme s klidem, jelikož nemáme co ztratit.

 

Ta síla týmu je neuvěřitelná, že?

V pravý moment jsme se opět semkly, věřily jsme celou dobu a přineslo to vítězství. V průběhu utkání to vypadalo všelijak, Rumunsko si bylo tak moc jisté výhrou, že pak najednou znervóznilo. Toho my jsme využily.

 

Rozhodující gól padl jen tři vteřiny před koncem, teď jste hvězda...

Jsem nesmírně ráda, že jsem to mohla být já, kdo ten gól dá. Ale pokud by na té pozici byla jiná spoluhráčka, zvládla by to taky. Ale těší mě, že můžu být na pět minut hvězdou (směje se).

 

Po vstřeleném gólu vypukla na vaší střídačce totální euforie, seběhli jste se s realizačním týmem na polovinu a jen skákali. Jaké to bylo?

Všechny holky jenom brečely. Takový úspěch nepřichází každý den. Celou dobu jsme si podvědomě říkaly, že pokud to dokážeme, bude to mazec. A on to mazec byl.

 

Vloni jste s Rumunskem prohrály o dva góly, letos už vám to neuniklo. Šlo tady o zkušenosti?

Minulý rok jsme na ně měly. Teď jsme dokázaly, že je můžeme porazit. Tento styl hry nám vyhovoval, všechny jsme si zkrátka věřily.

 

Kde se ve vás bere ta síla?

Já nevím (směje se). Asi to v nás je a v určitou chvíli to z nás prostě vyleze. Když cítíme, že je možnost to otočit, tak zabereme více jak na 100 %.

 

Čeká vás čtvrtfinále, další hodně sledovaný zápas. Bude pohádka pokračovat?

Uděláme pro to všechno! Musíme se připravit, odpočinout si a nasbírat veškeré síly. Osmifinálové vítězství nám nyní navíc dodá sebedůvěru.

 

Vnímáte podporu fanoušků?

Před mistrovstvím lidé říkali, že nám věří, že to dotáhneme daleko. Teď je nechceme zklamat, když jsme se dostaly až sem. Bylo by super ještě jeden zápas vyhrát. Uděláme pro to maximum.