EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.12.2017 otevřeno: 3404 x

Házenkáři se znovu sejdou 2. ledna v Brně. Bez Babáka

Házenkáři zakončili zápasem proti Slovensku první fázi přípravy na lednové EURO a na poslední dva prosincové dny se rozjeli domů. Hned po novoročních oslavách se ale už v úterý 2. ledna sejde osmnáctka nominovaných hráčů v Brně k týdenní přípravě, jejíž součástí bude i dvojí měření s výběrem Rakouska.

Hned druhý den nového roku se sejde v Brně reprezentační výběr k další přípravě. Změny budou oproti první fázi v Rožnově a zápasům proti Slovensku jen malé. „Oproti dvojzápasu se Slovenskem do nominace přibudou Sviták a Bečvář, brankáře Adamíka nahradí Mrkva,“ komentoval změny trenér Jan Filip. Týmu bude nadále chybět Tomáš Babák. Toho ale bude tým postrádat nakonec i na šampionátu v Chorvatsku. V posledním ligovém utkání ve svém klubu utrpěl zranění lokte, které jej vyřadí na několik měsíců. „S Babákem už bohužel nemůžeme počítat,“ netěší českého kouče.

 

 

V Brně se sejde 18 hráčů, finální šestnáctku ale trenéři odtajní až bezprostředně před šampionátem, pravděpodobně 11. ledna. „Nominace pro EURO nemusí být jasná do poslední chvíle. Do Brna přijede osmnáct hráčů. Otázkou je momentálně ještě zdravotní stav Milana Škvařila, ale pokud budou všichni ostatní hráči zdraví, bude se z této osmnáctky rekrutovat finální šestnáctičlenná sestava pro EURO,“ dodal Filip.

Vysoké vítězství nad Slovenskem podle Filipa nic zásadního nepředznamenává. Naopak obě utkání ukázala českým trenérům nedostatky ve hře českého týmu. „Ve druhém zápas jsme konečně hráli s energií, ale porazili jsme soupeře, kterého jsme porazit měli. A měli jsme jej porazit výrazně už v prvním zápase. Příští týden se v přípravě ještě musíme soustředit sami na sebe, na naši hru. To je základ pro to, abychom se v naší hře posouvali. Jsme si vědomi toho, že máme ještě hodně na čem pracovat a rozebírali jsme si to už v pátek ráno v Rožnově. Věříme tomu, že s přibývajícím časem, který strávíme společnou přípravou, to bude stále lepší,“ uzavřel Filip.

Házenkáři odehrají během přípravného týdne v Brně i dvě přípravná utkání proti Rakousku. První v pátek 5. ledna v Rakousku, druhé 7. ledna v Brně od 15 hodin ve staré hale Vodova. Po jednodenním volnu se znovu sejdou v Brně už v úterý 9. ledna k závěrečnému bloku přípravy. Ve středu 11. ledna oznámí trenéři Kubeš a Filip finální šestnáctičlennou nominaci, která ráno 12. ledna odcestuje do Varaždínu na mistrovství Evropy.

 

Nominace pro přípravný kemp v Brně 2. – 7. ledna 2018: 

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Tomáš Mrkva (HBW Balingen – Weilstentten, GER)
Střední spojky: Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Jakub Sviták (HC Dukla Praha), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň), Dieudonne Mubenzem (HC Dukla Praha)
Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK), Jan Sobol (Dijon Bourgogne Handball, FRA)
Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)
Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Petr Šlachta (Dabas VSE KC, HUN), Štěpán Zeman (HC Zubří)

Náhradníci: Artur Adamík (HK FCC Město Lovosice), Libor Hanish (Dessau Rosslau HV 06, GER), Štěpán Jeníček (Dukla Praha), Miroslav Jurka (St. Raphael VAR HB, FRA), Daniel Kývala (HC Sporta Hlohovec, SVK), Petr Linhart (HSC 2000 Coburg, GER), Jiří Motl (HK Lovosice), Vít Schams (Házená Nové Veselí), Milan Škvařil (HSC Suhr Aurau, SUI). 

 

Program pro přípravný kemp v Brně a dvojutkání proti Rakousku 2. - 7. ledna 2018: 

Úterý 2. ledna 2018 - sraz týmu v Brně, trénink v odpoledních hodinách
Středa 3. ledna 2018 – 16.00 - 18.00 – Trénink a setkání s novináři, Brno Maloměřice
Pátek 5. ledna 2018 – 20.25 – Zápas Rakousko – Česká republika – Rakousko

Neděle 7. ledna 2018 – 15.00 – Zápas Česká republika – Rakousko, stará hala Vodova, Brno

 

Další program českého týmu:

2. – 7. ledna 2018 kemp Brno + 2 mezistátní utkání proti Rakousku (5.1. v okolí Vídně a 7.1. v Brně)
9. – 11. ledna 2018 kemp Brno

12. - 28. ledna 2018 kemp Brno + ME 2018 v Chorvatsku
1.4. – 8.4. 2018 kemp + 2 MU, místo a soupeř budou upřesněni
28.5. – 31.5. 2018 kemp Plzeň
3.6. – 15.6. 2018 kemp + kvalifikace MS – místo bude upřesněno, soupeř bude znám 28.1. 2018


 

Foto: Alžběta Vejrostová