EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2018 otevřeno: 2349 x

Házenkář roku Babák: "Tato cena je pro mne pocta, důležitější ale je, že jsme vybojovali postup na Evropu"

Svými skvělými výkony pomohl české reprezentaci zásadní měrou k postupu na mistrovství Evropy, kvůli komplikovanému zranění lokte a dlouhé rekonvalescenci ale nakonec bude dění ve Varaždínu sledovat jen u televize. Přesto si svými výkony v uplynulém roce vysloužil Tomáš Babák titul Házenkáře roku 2017.

Tomáš Babák byl oceněn titulem Házenkář roku 2017 na slavnostní večeři v hotelu Holiday Inn v Brně ve středu 10. ledna 2018. Přehled všech oceněných a zprávu o společenském večeru najdete zde.

 

Váš uplynulý rok zhodnotili hlasující zástupci extraligových klubů a členové reprezentační komise jako tak dobrý, že jste si vysloužil titul Házenkáře roku. Jak se za rokem 2017 ohlížíte vy sám?

Rok nezačal moc šťastně. V klubu se nám příliš nedařilo a spadli jsme do druhé bundesligy. Pak se nám ale podařilo po třech letech postoupit s reprezentací na mistrovství Evropy a právě tento moment byl pro mě v tomto roce hodně pozitivní. V první polovině sezóny se nám zase vede dobře i s klubem, bojujeme o návrat do první ligy, bohužel ale pro mě neskončil prosinec dobře a nejedu na EURO.

 

Je snad zbytečné se ptát, jak moc velké je to zklamání.

Veliké. Moc jsme se na to těšil. Probojovali jsme se na šampionát po třech letech přes, myslím si, opravdu těžkou skupinu. Těšili jsme se všichni a já jsem se tak smolně v poslední chvíli zranil.

 

Jak tedy budete EURO prožívat? V hale ve Varaždínu nebo doma u televize?

Rád bych jel do Varaždínu, ale bohužel mě asi neuvolní z klubu. Nechtěli mě pustit ani sem do Brna, měl bych rehabilitovat a dávat se do kupy. Ale uvidíme… Až to začne, tak na mě určitě ještě trošku padne deka, ale snad se bude klukům dařit a alespoň to udělá radost.

 

Jak vidíte české šance?

Skupina je samozřejmě jedna z těch nejtěžších. Ale myslím, že když budou mít kluci svůj den, minimálně s Maďary mají na to, aby vyhráli.

 

Bergischer HC je vaše třetí házenkářská štace. Jičín. St. Gallen. Jak se za svými působišti ohlížíte?

Jičín pro mě asi vždycky bude ta srdeční štace. Byl jsem tam většinu svého života, začínal jsem tam. Každý z klubů, kterými jsme prošel, bych ale řekl, že pro mě v danou chvíli byla dobrá volba.

 

S čím spojujete svou blízkou házenkářskou buducnost?

Doufám, že příští rok postoupíme do první ligy. Zatím to vypadá nadějně, takže doufám, že moje budoucnost bude bundesligová.

 

V roce 2012 jste byl oceněn jako Talent roku, dnes jste Házenkářem roku 2017. Jak vnímáte tuto cenu, individuální cenu v kolektivním sportu házené?

Je to na jednu stranu radost a pocta, na druhou stranu házená je týmový sport a v tomhle ohledu je pro mě důležitější, že se nám podařilo vybojovat postup na mistrovství Evropy z těžké skupiny.

 

Tomáš Babák na slavnostní večeři se spoluhráči z Bergischer HC i reprezentace Leošem Petrovským a Milanem Kotrčem. | Foto: A. Vejrostová