2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.1.2018 otevřeno: 1176 x

Na úvod EURA vysoká prohra. Češi podlehli Španělsku rozdílem sedmnácti branek

Češi vstoupili do turnaje nervózně. Prvních patnáct minut ještě drželi se Španěly krok, pak se rozjela Španělská mašina do plných obrátek a čeští reprezentanti nedokázali výrazněji vzdorovat. Španělům podlehli rozdílem sedmnácti gólů 15:32.

Mistrovství Evropy v házené mužů: Česká republika – Španělsko 15:32 (9:16)

Úvodní gól bojů skupiny D viděla hala ve Varaždínu hned v první minutě. Do české sítě jej prosadil španělský pivot Aguinagalde. Hned od čtvrté minuty pak hráli Češi v oslabení, dvouminutovým trestem byl potrestán Stehlík. První gól do českého zápisu prosadil v 6. minutě Kašpárek, který se tak na svém debutovém šampionátu zapsal hned úvodní českou brankou. Následně nařízenou sedmičku sice proměnil Valero Rivera, Mrkva se ale vzápětí blýsknul skvělým zákrokem proti španělskému křídelníkovi a držel tak český tým v dostřelu dvou branek. Trenéři Filip s Kubešem svolali svůj tým k poradě a následná útočná akce skončila sedmičkou nařízenou proti španělské brance. Zdráhala se nemýlil, na druhé straně ale rychle odpověděl Entrerrios, pro kterého je utkání proti českému výběru již čtyřiačtyřicátým vystoupením na evropských šampionátech.

 

 

Kašpárek byl v úvodu zápasu při chuti. Na začátku druhé desetiminutovky dvakrát český tým vrátil do jednobrankového kontaktu (3:4, 4:5). Za stavu 6:4 pro Španělsko byl ale na dvě minuty vyloučen Leoš Petrovský, minutu po něm i Horák a Španělé dokázali české oslabení velmi dobře zužitkovat, jednou brankou ze hry a jednou ze sedmičky zvýšili svůj náskok na čtyři branky 8:4. V 17. minutě zvyšoval Dujshebaev už na 9:4, odpověděl sice Hrstka, ovšem nepřesností v další útočné akci se Češi připravili o možnost pětibrankovou ztrátu korigovat. Za stavu 10:5 si brala česká lavička znovu time out.

Ve 22. minutě přiblížil Kašpárek český tým na rozdíl čtyř branek, Ferran Solé byl ale proti korekci, hned po něm i Fernandez a česká ztráta už byla sedmibranková (14:7). Český prapor držel i nadále Kašpárek, další sedmička proti české brance ve 28. minutě byla ale již patnáctým gólem v české síti. Dvě minuty před koncem poločasu se poprvé prosadil Kasal, na 16:9 ale uzavřeli skóre poločasu z ruky Fernandéze Španělé.

Na začátku druhého poločasu Češi po vyloučení Bečváře opět vzdorovali Španělům v oslabení. Házenkáři z Pyrenejského poloostrova se proti Čechům postavili tentokrát s vysunutou obranou, i tak český výběr vybojoval sedmičku, kterou znovu proměnil Zdráhala. Stejná situace se ale opakovala na druhé straně, kde se proti Riverovi postavil Galia, ani on ale nebyl proti španělskému kanonýrovi úspěšný. V 38. minutě své spoluhráče opět podržel Mrkva, následný protiútok zakončil Horák a pořád to tak bylo o sedm gólů 12:19. Další tři branky v řadě ale nasypali do české sítě Španělé, bylo to o deset (22:12) a česká lavička potřetí brala time-out. Ani o nevrátilo ale české reprezentantky do hry. Další dva míče znovu tahal ze sítě Mrkva a české manko nabývalo dvanáctibrankových rozměrů. Bylo to 24:12 a český tým byl dole. Začal kupit chyby a deset minut před koncem zvyšoval Entrerrios už na 28:12. Od Horákova gólu ve 38. minutě se Čechům nedařilo prosadit. Po více než třinácti minutách prolomil brankový půst až Stehlík (52. minuta 13:28). Spolupráce s pivotem Zemanem pak znovu vyšla Stehlíkovi a Češi přibrzdili nárůst manka na patnácti gólech (29:14).

Bylo zdaleka rozhodnuto, když se pět minut před koncem za stavu 31:14 blýskl Galia zákrokem proti sedmimetrovému hodu Balaguerovi. Nejzkušenější z českých reprezentantů vystřídal Mrkvu v brance už na začátku poslední čtvrtiny utkání. I v posledních pěti minutách ale kralovali na palubovce španělští házenkáři. Závěrečnou pětiminutovku vyhráli poměrem 3:1, celé utkání pak 32:15.

 

Sestava a branky České republiky: Mrkva, Galia – Hrstka 1, Bečvář, Landa, Horák 1, Kotrč, Kašpárek 5, Stehlík 1, Petrovský, Zdráhala 3, Číp 1, Sviták, Mubenzem 1, Kasal 1, Zeman 1.
Nejvíce branek Španělska: Rivera 5, Sole 5, Entrerrios 5.
Rozhodčí: Santos, Fonseca (POR). Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/5. Vyloučení: 4:2. Diváci: 3780.

 

Jan Filip, trenér českého týmu: „Gratuluji soupeři k jednoznačnému vítězství. My jsme bohužel dnes zdaleka nepředvedli to, co bychom chtěli a na co máme. Bohužel jsme od začátku zápasu působili nervózně a nebyli jsme schopní dostat se do tempa, do kterého bychom potřebovali. V obraně se nám nedařilo pokrývat hru Španělů, kteří hráli velmi precizně a dostali naši obranu pod tlak. Nedokázali jsme si poradit s bráněním pivota a španělští hráči dokázali výborně využít mezery v naší obraně. V útoku jsme naopak hráli naivně, nedokázali jsme dostat soupeře pod tlak, akce jsme často začínali z driblingu, což soupeř dobře četl. Chyb v naší hře bylo dnes přespříliš.“

Tomáš Mrkva, brankář českého týmu: „Dnes jsme hráli strašně. Nenaplnili jsme, co jsme chtěli. Na začátku byla obrana docela dobrá, ale časem jsme šli dolů. V útoku jsme udělali mnoho technických chyb a výsledek je takový, jaký je.“

Ferran Sole, hráč Španělska: „Hráli jsme od začátku velmi dobře. Měli jsme velmi silnou obranu, dobrý útok a dost zákroků brankáře. Je důležité, abychom takto pokračovali. Musíme si vzít pozitivní věci z tohoto zápasu a pokračovat v nich v dalších utkáních.“

Jordi Ribera, trenér Španělska: „Jsem šťastný za první výhru. Naši hráči hráli dobře po šedesát minut. Naše obrana byla velmi pevná a vycházeli jsme z ní do protiútoku. Mohli jsme prostřídat hráče. Stínem je jen možné zranění Fernandeze. Druhý zápas bude těžší než dnešní zápas. Je důležité, že jsme na úvod šampionátu vyhráli.“

 

Nominace pro mistrovství Evropy 2018 v Chorvatsku: 

Brankáři: Martin Galia (Górnik Zabrze, POL), Tomáš Mrkva (HBW Balingen – Weilstentten, GER)
Střední spojky: Roman Bečvář (HC Elbeflorenc 2006, GER), Jakub Sviták (HC Dukla Praha), Ondřej Zdráhala (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Levé spojky: Pavel Horák (HC Meschov Brest, BLR), Michal Kasal (Tatran Prešov, SVK), Jan Landa (HK Lovosice)
Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (Balatonfuredi KSE, HUN), Jan Stehlík (SSK Talent Plzeň), Dieudonne Mubenzem (HC Dukla Praha)
Pravá křídla: Tomáš Číp (Tatran Prešov, SVK)
Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, SVK), Milan Kotrč (Bergisher HC, GER)
Pivoti: Leoš Petrovský (Bergisher HC, GER), Štěpán Zeman (HC Zubří)

  

Zápasový program českého týmu na mistrovství Evropy 2018 v Chorvatsku:

Sobota 13. ledna 18.15 – Česká republika – Španělsko
Pondělí 15. ledna 20.30 – Česká republika – Dánsko
Středa 17. ledna 18.15 – Česká republika – Maďarsko

Další program dle výsledků základní skupiny. Kompletní rozpis šampionátu najdete zde.

 

Utkání budou přenášena v přímém přenosu na stanici Sport 1.

  

Foto: Ivo Dudek/chf.cz