2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.1.2018 otevřeno: 1112 x

Česká reprezentace hlásí na turnaji první změnu. Tým posílí Petr Šlachta

Každý tým má v průběhu EURA EHF možnost vyměnit dva hráče v průběhu bojů základní skupiny, dva v průběhu hlavní fáze a dvě jména v průběhu finálového víkendu. Češi mají před sebou ještě dvě utkání hlavní fáze šampionátu a sáhli k první změně. K týmu se v sobotu večer připojil Petr Šlachta, který by měl nastoupit do utkání proti Makedonii. Informaci oznámil trenér Jan Filip na nedělním tréninku ve varaždínské aréně.

Povolali jste pivota Petra Šlachtu. Jaký je důvod této změny v sestavě?

Chceme trochu posílit hru na pivotu. Nebylo to vepředu úplně takové, jak bychom si představujeme. Teď dostane Petr příležitost. To neznamená, že Štěpán s Leošem hrát nebudou. Oba dva brání výborně, určitě je chceme využít, ale vzali jsme do toho Petra s tím, že chceme posílit.

 

Na soupisce může být ale před utkáním jen šestnáct jmen. Někoho vyřadíte?

To zatím neřekneme. Zatím to sami opravdu nevíme. Rozhodneme se pravděpodobně v úterý večer. Jeden hráč z toho vypadne, ale neznamená to, že turnaj pro něj končí. Ještě tam můžeme udělat jednu změnu. Může to být tedy každý zápas jinak. Jestli se třemi pivoty a vypadne z toho někdo jiný nebo se dvěma… Je to otevřené.

 

Ten dotyčný bude v dějišti a bude trénovat, zůstane s týmem?

Všichni tady budou. My chceme tým udržet pohromadě. Tým má nějakého ducha a myslíme si, že výborného. Nechceme do toho sahat. Pro Petra je to teď šance a také si to zaslouží za výkony v celé přípravě. Poctivě si to odpracoval.

 

Když vezmete ducha týmu. Bylo pro vás těžké zavolat někoho dalšího, když víte, že do zápasu nenasadíte jednoho borce, který tu je celý turnaj?

Včera jsme to klukům oznámili a to tak je. Jiné týmy to taky mění. To na tom nic nemění. To neznamená, že když hráč bude sedět na tribuně, že z toho nějakým způsobem vypadl. Tohle nebude hrát roli. Na soupisce může být šestnáct lidí. Petra jsme vzali s tím, že do dalšího zápasu nastoupí.

 

Je dobré pro trenéra, že se mohou dva hráči v každé fázi vyměnit?

Je to samozřejmě dobré, když se vám zraní někdo z té šestnáctky, což se zatím zaplať pánbůh nestalo. Nebo potřebujete i z taktického hlediska něco vyměnit. Počty se ale zvyšují celkově. Dřív se hrálo s dvanácti hráči a taky to museli všichni odehrát. Šestnáct už je dost. Kromě prvního zápasu vidíte, že zatím nikdy nezasáhlo všech šestnáct hráčů do zápasu.

 

Makedonci, to je osudový soupeř pro českou reprezentaci. Jak berete souboje s nimi? Vždy to bylo s nimi vyhecované, udály se i některé kontroverzní věci...

No, dlouho jsme s nimi nehráli, už asi půl roku. (úsměv) Je to náš tradiční každoroční soupeř, vyhecované to bude z obou stran. Zase tady budou mít domácí publikum. Jejich fanoušci už ve skupinové fázi dělali týmu bouřlivé prostředí. Počítáme s tím, že budou i tady a soupeři budou mít domácí prostředí. Podpora bude asi větší než proti Maďarsku. Navíc jejich tým pod trenérem Gonzalezem udělal velký krok dopředu. Hrají líp, hrají jinak. Dal jim větší disciplínu, větší řád. Za mě fakt hrají dobře a pro mě je to překvapení turnaje. Myslím si, že mají šanci jít hodně daleko, pokud to dnes zvládnou. Hrají se Španěly, je to otevřený zápas. V každém případě si myslím, že hrají fakt líp, než hráli třeba ještě minulý rok první zápas u nás v Plzni.