2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.1.2018 otevřeno: 1027 x

Jízda končí výhrou Chorvatů. Češi zopakovali historické maximum, končí šestí

Čeští reprezentanti ve svém posledním vystoupení na EURU 2018 v Chorvatsku nestačili na výběr Chorvatska a v boji o páté místo prohráli o jediný gól. I tak trenér Jan Filip na závěrečné konferenci prohlásil, že Češi prožili pohádku. Prožili. A sklidili poklony i od soupeřů.

Chyběl jediný gól a nakonec všechno mohlo být jinak. Vyrovnané skóre by souboj o páté místo mezi Českem a Chorvatskem poslalo do sedmiček. I je konečné šesté místo a nejprestižnější házenkářském turnaji planety pro Čechy skvělým výsledkem. Lepším, než v jaký před turnajem doufali. Vždyť v nejlepší šestici týmů jsou tři týmy ze základní skupiny D, ve které Češi bojovali. Ve skupině, kde se jim nevěřilo ani na postup do hlavní fáze, si zapsali skalp dvou favoritů a ve skvělé jízdě pokračovali i v hlavních bojích turnaje. Konečné šesté místo je zopakováním historického maxima z roku 1996.

 

Mistrovství Evropy v házené mužů: Česká republika – Chorvatsko 27:28 (10:16)

Český tým si utkání podle vlastních slov prohrál v prvním poločase, kdy nezachytil tempo zápasu, na soupeře rychle ztrácel až pět gólů a těsně před přestávkou Horváth zvýšil poločasový rozdíl mezi týmy na šest gólů. Střelecky ovšem už v první půli zářil opět Zdráhala, sekundovali mu Bečvář, se Šlachtou a Horákem a také Kašpárkem, který za českou stranu otevřel hned v úvodu skóre tohoto zápasu.

 

 

Ten druhý načal i zakončil svou trefou Kotrč, ve skvělé jízdě pak pokračoval Zdráhala, který se zastavil se závěrečným hvizdem až na třinácti gólech a s velkou pravděpodobností si tak zajistil titul nejlepšího střelce na EURU. Český tým začal korigovat manko v poslední čtvrtině zápasu, pět minut před koncem to bylo o tři branky, po trefě Šlachty a dvou gólech Kašpárka dvě minut před koncem o jediný gól. Znovu dvoubrankové vedení vrátil v posledních momentech zápasu Horvat a i když Kotrč ještě znovu zkorigoval na rozdíl jediné branky, závěrečný tlak Čechů brankou a vyrovnáním neskončil. Češi podlehli Chorvatsku 27:28 a skončili šestí.

 

Sestava a branky České republiky: Mrkva, Galia – Hrstka, Bečvář 1, Landa, Horák 2, Kotrč 3, Kašpárek 6, Stehlík, Šlachta 2, Petrovský, Zdráhala 13, Číp, Mubenzem, Zeman.
Nejvíce branek Chorvatska: Horvat 10, Karacic 5, Strlek 4, Stepanic 4.
Rozhodčí: Lopez, Ramirez (ESP). Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 3500.

 

Ivica Udovicic, trenér Chorvatska: „Gratuluji českému týmu k výborné hře. Sledoval jsem jejich zápasy, hrál jsme proti nim i jejich soupeřům a musím vzdát čest českému týmu, jeho hráčům i trenérům. Zlepšují se s každým zápasem a jejich výkonnost jde nahoru.“

Jan Filip, trenér českého týmu: „Gratuluji Chorvatsku k vítězství. Pro nás je to pohádka, kterou žijeme. To, že jsme se dostali až do Záhřebu a můžeme být součástí této házenkářské elity, to je pro nás něco neskutečného. Moc děkuji celému týmu i realizačnímu týmu, kolem našich hráčů. Jsme s Danem Kubešem na všechny neskutečně hrdí. Naši hráči nehrají v předních evropských klubech a dokázali vytvořit tým, který se ohromně semknul a ukázal, jak se má bojovat za svou vlast. Nemám slova, kterými bych to popsal.“

Ondřej Zdráhala, nejlepší střelec českého týmu: „Gratuluji Chorvatsku k vítězství v dnešním zápase. My jsme zápas prohráli v první půli, kdy jsme nehráli naši házenou a nedařilo se nám tak jako v předchozích zápasech. Nakonec po šedesáti minutách vyhrál šťastnější tým, nescházelo mnoho a mohlo to dojít až k sedmičkám. Musíme zůstat nohama na zemi. Úspěch, který jsme dosáhli pro českou házenou, je úžasný, ale k tomu, abychom ho mohli zopakovat, musíme tvrdě pracovat a pokračovat v práci, kterou jsme započali.“

 

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz