2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.12.2009 otevřeno: 3192 x

V Praze se představí také české juniorky

Stejně jako na celek dorostenek, tak i juniorský tým čekají v následujících dnech tři přátelská mezinárodní utkání. Podrobnější informace o soustředění celku najdete v článku.

 

Není tomu ani čtrnáct dní, co se juniorský celek vrátil z turnaje v Polsku a na svěřenkyně trenéra Michala Červenky čeká další zápasová prověrka. Stejně jako tým dorostenek, tak i juniorský celek se dnes sejde v Praze. V rámci soustředění nestihnou hráčky téměř žádné tréninky, hlavní náplní jsou tři mezinárodní zápasy. V nich se střetnou s týmy Rakouska a Turecka.

"Naše pozvání tentokrát vyslyšely juniorky Turecka. Konfrontace s takovýmto herním stylem nám chybí a proto by byla určitě škoda, kdybychom potvrzení toho, že s námi chtějí hrát, nevyužili," řekl trenér Michal Červenka.

Jak jsme již řekli na začátku, před nedávnem absolvovaly juniorky turnaj v Polsku, na tom dostaly příležitost další hráčky i házenkářky z dorostenecké reprezentace. "Hlavním záměrem celého podzimu bylo oživit kádr z loňské sezóny, přivést nové tváře a dát jim příležitost v mezinárodních zápasech. Proto jsme na minulém srazu dali příležitost především hráčkám širšího kádru a vybraným dorosteneckým reprezentantkám," řekl Červenka a dodal: "v tomto trendu chceme pokračovat i v nadcházejících víkendových zápasech tak, aby kádr šel do příštího roku a do závěrečné přípravy na kvalifikaci ve zúžené podobě prověřené právě zápasy s věkově stejně starými týmy juniorek."

Příležitost tak dostane i spojka Kratochvílová z Veselí nad Moravou, která si při přátelských zápasech s Rumunskem poranila koleno, ale měla by být již v pořádku. V nominaci naopak chybí olomoucká Pašková (zranění) nebo Krupicová (studijní povinnosti). Vzhledem k souběžné akci dorostenek tentokrát v nominaci není s výjimkou brankářky Roháčkové žádná hráčka z dorosteneckého reprezentačního celku.

Na závěr trenér Červenka zbilancoval uplynulé akce a podíval se i na to, co jeho svěřenkyně čeká v dalším roce: "tato akce je poslední akcí juniorek v tomto roce. Na podzim jsme sehráli celkem sedm (o víkendu další dvě) utkání s juniorskými celky. Zrcadlo nám nastavily mimo jiné mistryně Evropy z Norska, dále pak účastnice šampionátu z Rumunska a Polska. Během těchto zápasů se vykrystalizoval kádr pro závěrečnou přípravu na kvalifikaci. Je tvořen jak stávajícími juniorkami, tak i dorostenkami, které se ukázaly na turnaji v Polsku ve velmi dobrém světle. Čekají nás další tři akce - lednové soustředění, v jehož rámci bychom rádi sehráli modelovaná utkání s interligovými družstvy, březnový turnaj v Olomouci a na závěr květnová kvalifikace."

Všichni fanoušci jsou samozřejmě na zápasy obou týmů (dorostenky, juniorky) srdečně zváni. Páteční a sobotní zápasy se hrají v hale Slavie Praha, v neděli pak v hale na Podvinném mlýně.

 

Program týmu:

Čtvrtek 3. 12.

15:00 - 16:30 TJ

Pátek 4. 12.

11:45 - 12:30 TJ

16:00 utkání: CZE - TUR (hala Slavia)

Sobota 5. 12.

14:30 utkání: CZE - AUT dorostenky

Neděle 6. 12.

9:00 utkání: CZE - TUR (hala Podvinný mlýn)

 

Nominace celku:

brankářky: Dederlová Michaela (Zlín), Roháčková Lenka (Poruba)

pivoti: Adámková Petra, Ficová Michaela (Poruba)

křídla: Jedličková Monika, Raková Adéla (Slavia Praha), Jandásková Klára (Veselí n./M.), Talašová Klára (Zlín)

spojky: Burdová Karolína (H.Brod), Nudni Darina (Zlín), Richvalská Karolína, Mýlková Barbora (Poruba), Kratochvílová Kamila (Veselí n./M.), Romanczinová Agáta (Slavia), Švíráková Leona, Cedidlová Zuzana (Zlín)