EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.4.2018 otevřeno: 1367 x

Házenkáři se ve čtvrtek dozví, kdo se jim postaví v boji o EURO 2020

Ve čtvrtek 12. dubna proběhne v Norsku los kvalifikace o postup na EHF EURO 2018. Češi jsou ve druhém výkonnostním koši, v kvalifikaci se tedy tentokrát nepotkají s Ruskem, Polskem, Islandem, Srbskem ani Černou Horou.

 

Norské město Trondheim bude ve čtvrtek 12. dubna 2018 hostit největší los kvalifikace o EHF URO 2020. S rozhodnutím, že se mužského mistrovství Evropy v roce 2020 zúčastní poprvé 24 týmů, jde ruku v ruce skutečnost, že v kvalifikaci bude o účastnické místo bojovat 32 týmů, víc než dřív. Boje o EURO odstartují letos v říjnu, o postupujících bude jasno v červnu roku 2019.

 

Podle rankingu národních mužských týmů byla družstva rozdělena do následujících košů:

Koš 1: Francie, Chorvatsko, Německo, Dánsko, Slovinsko, Bělorusko, Maďarsko, Makedonie
Koš 2: Rusko, Česká republika, Polsko, Island, Srbsko, Černá Hora, dále Bosna a Hercegovina, Nizozemsko a Portugalsko (poslední tři týmy jsou v rankingu hodnoceny shodně a budou rozlosovány do košů 2 a 3)
Koš 3: Lotyšsko, Litva, Švýcarsko, Slovensko, Ukrajina, Izrael, Turecko
Koš 4: Finsko, Belgie, Estonsko, Řecko, Rumunsko, Itálie, Kosovo, Faerské ostrovy

 

Nejprve budou týmy Bosny a Hercegoviny, Nizozemska a Portugalska rozlosovány tak, že dva týmy budou umístěny v koši 2 a jeden v koši 3. Poté budou týmy rozlosovány do osmi skupin po čtyřech týmech.

Na šampionát, který budou na začátku roku 2020 hostit Norsko, Švédsko a Rakousko, postoupí dva nejlépe umístěné týmy každé skupiny a také čtyři nejlepší týmy umístěné na třetím místě. Již kvalifikované jsou týmy hostitelských zemí, tedy Norsko, Švédsko a Rakousko, stejně jako vítěz EURA 2018 Španělsko.

 

EURO 2020 se uskuteční ve dnech 10. až 26. ledna 2020. Vůbec poprvé se ho zúčastní 24 týmů a bude se konat ve třech zemích. Švédsko bude organizovat dvě základní skupiny (preliminary round), jednu hlavní skupinu (main round) turnaje a finálový víkend turnaje (Malmö, Stockholm, Gothenburg). V Rakousku se odehrají boje dvou základních skupin a jedna hlavní skupina turnaje (Vídeň, Graz) a v Norsku se uskuteční boje dvou základních skupin.

 

Los kvalifikace startuje 12. dubna v 19 hodin a bude živě přenášen na 

EHF EURO Youtube kanálu a EHF EURO Facebookové stránce