EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.4.2018 otevřeno: 2193 x

Dva Pražané do ciziny: Reprezentant Mubenzem podepsal smlouvu v bundesligovém Hüttenbergu, Kudláčková přestoupí do Švédska

Dvaadvacetiletý český reprezentant Dieudonne Mubenzem, hráč Dukly Praha, přestoupí před příští sezónou do německého bundesligového klubu TV 05/07 Hüttenberg. První zahraniční angažmá čeká i českou reprezentační brankářku Petru Kudláčkovou, která nahradí Lucii Satrapovou ve švédském Kristianstadu. DOPLNĚN KOMENTÁŘ PETRY KUDLÁČKOVÉ.

Dieudonne Mubenzem je mladý talentovaný hráč, kterého doporučil asistent trenéra Alois Mráz,“ vysvětlil manažer Lothar Weber a dodal: „Vypracoval se v platného člena českého národního týmu a jsem si jistí, že náš tým dobře doplní a posílí.“ Příchod Mubenzema do německého klubu těší i sportovního ředitele Hüttenbergu Torstena Mengese. „Mubenzem se s národním týmem zúčastnil lednového šampionátu. Je to mladý hráč s velkým potenciálem dalšího herního růstu, vedle Ragnara Johanssona posílí pozici pravé spojky. Sledovali jsme ho a Alois Mráz jej zná i z jeho působení u české juniorské reprezentace. Věříme, že do týmu bude pasovat jako hráč i jako člověk,“ řekl Menges.

Na novou posilu se těší i trenér Emil Kurtagic: „Dieudonne je mladý hráč s velkým potenciálem. Bude potřebovat svůj čas, aby se v týmu zabydlel, ale má tu dva své krajany Aloise Mráze a Tomáše Sklenáka, což mu jistě přestup usnadní.“

 

 

A novou šanci vyhlíží i Mubenzem. „Těším se na novou práci v Hüttenbergu a na další krok své kariéry. Udělám vše, co můžu, abych naplnil očekávání a společně dosáhli úspěchu. Díky Aloisi Mrázovi jsem získal dost informací o klubu i hráčích. Je to rodinný klub a já doufám, že rychle zapadnu,“ řekl český talent.

Stěhování čeká před příští sezónou i brankářku Slavie Praha a české reprezentace Petru Kudláčkovou. Zatímco její reprezentační kolegyně Lucie Satrapová vymění švédský Kristianstad za pařížské Issy, právě Kudláčková bude tou, která Satrapovou na severu Evropy nahradí. Třiadvacetiletá brankářka zaujala ve Švédsku i přes svůj nízký věk zkušenostmi z mládežnické i seniorské reprezentace, především výkony na prosincovém mistrovství světa. „Je trochu mladší než Lucie, ale na šampionátu odváděla dobrou práci. Hraje trochu jinak. Lucie dobře čte hru, Petra je trochu agresivnější. Pro svou pozici je ale vždy dobře připravená,“ řekl trenér HK Kristianstad Ulf Schefvert.

„Jednání probíhalo přes manažera, se kterým spolupracuji. Prezident klubu Sten Ravhed mě požádal o setkání. Řekl mi, jakou vizi klub má, jaké má ambice, jak celkově funguje, projevil zájem o spolupráci a hned záhy poslal návrh smlouvy. Hodně mi pomohla jak Martina Weisenbilderová, tak také Martina Crhová, která už je ve Švédsku jako doma, takže jim patří díky,“ popisovala počátky spolupráce Kudláčková.

Pro českou brankářku je to první zahraniční zkušenost. „Samozřejmě mám trochu obavy, ale moc se na to první zahraniční angažmá těším. Beru to jako velkou šanci se posunout nejen sportovně, ale také jako velkou zkušenost do života. Mým cílem je se poprat o herní prostor, nabírat další zkušenosti a také naučit se švédsky,“ řekla s úsměvem sympatická brankářka a dodává: „A kdo ví, třeba Švédsko nebude konečná stanice. V tom mám krásný příklad od Lucky Satrapové.“
 

Foto: Alžběta Vejrostová