EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.5.2018 otevřeno: 3476 x

Reprezentanti se sejdou na konci května v Plzni k prvnímu přípravnému kempu, pro play-off bude týmu chybět Galia

Národní ligy vrcholí, reprezentační trenéři už ale stejně vyhlíží konec května a společnou reprezentační přípravu. Čeští házenkáři se sejdou 28. května v Plzni na čtyřdenním přípravném kempu. Už 8. a 12. června se pak utkají s Ruskem o postup na mistrovství světa 2019.

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš již na posledním srazu české reprezentace na začátku dubna avizovali, že už koncem května budou chtít s hráči trénovat. Jednotliví členové reprezentačního kádru zakončí klubovou sezónu v různou dobu podle toho, jak se jejich týmům bude v soutěžích dařit, a trenéři tak chtějí využít čas pro to, aby hráče s menší i větší zátěží dostali na stejnou vlnu a vyzkoušeli i některé nové potenciální posily do budoucna. Času ale ani tak není nazbyt. „Prakticky týden po tomto srazu srazu už hrajeme dvojzápas proti Rusku. Hráči, kterým sezóna skončí brzy, dostanou domácí úkoly. Naťukneme nějaké kondiční věci, ale bude to hlavně herní soustředění připravené tak, aby všichni hráči byli na ávěr sezóny nachystaní. Vše budeme řešit s hráči individuálně dle vývoje soutěží,“ okomentoval předběžné plány pro květnový sraz trenér Jan Filip.

Samotná nominace pro toto soustředění nebude podle Jana Filipa zcela totožná s tou, s níž počítají trenéři pro kvalifikační dvojzápas. „Chceme mít na tomto srazu hráče, se kterými počítáme pro zápas proti Rusku, plus hráče, se kterými počítáme do budoucna, jako jsou například junioři Patzel a Klíma. Můžou se tam objevit někteří z náhradníků, kteří aktuálně podávají dobré výkony v lize. Chceme je vidět čtyři dny pohromadě a sledovat, jak budou fungovat v našem týmu,“ vysvětlil širší nominaci Filip. Trenéři momentálně zveřejnili dvanáct jmen, dalších čtyři až pět hráčů donominují právě podle vývoje soutěží. „Momentálně je v nominaci jeden brankář, ještě donominujeme jednoho a doplníme i pozice pravého a levého křídla,“ dodal Filip.

K bezprostřední závěrečné přípravě před dvojzápasem s Rusy se sejde tým v Plzni 3. června. Pro play-off počítá trenérská dvojice Filip - Kubeš se stabilní sestavou prověřenou lednovým evropským šampionátem i dubnovým dvojzápasem s Poláky. „Pro play-off s Rusy budeme vycházet z kádru, který máme ověřený. Je to pro nás velmi důležité dvojutkání, v těchto dvou zápasech se rozhoduje o postupu na mistrovství světa a my budeme preferovat hráče, které máme vyzkoušené. Tedy ty, kteří absolvovali mistrovství Evropy nebo ty, kteří se ho neúčastnili z vážných zdravotních a rodinných důvodů jako je Babák a Jurka, ale jsou stabiními členy sestavy. Nominace bude tedy podobná, jako byla pro dubnovou přípravu s Polskem, ale můžou se objevit jeden nebo dva jiní hráči navíc,“ přiblížil další plány Filip.

Už teď je ale jasné jméno jedné z opor českého týmu, která do play-off proti Rusku nezasáhne. Při tréninku ve svém klubu Górnik Zabrze se zranil brankář Martin Galia. „Bohužel, Martin je po operaci zkříženého vazu v koleni. Naštěstí nebyl vaz přetržen úplně, takže jeho rekonvalescence bude trvat asi „jen“ tři měsíce, což je určitě pozitivnější než osm měsíců, což je v případě takového zranění běžnější. Proto by už v srpnu mohl Martin začít přípravu na novou sezónu. Ale pro nás je to samozřejmě komplikace. Brankářská dvojice Mrkva – Galia byla na mistrovství vynikající,“ mrzí Filipa. Galiu tak nahradí Artur Adamík, ještě jedno jméno pak trenéři pravděpodobně doplní na konci května. „V červnové nominaci předběžně počítáme pravděpodobně se třemi brankáři,“ naznačil závěrem Filip.

 

Nominace české reprezentace pro přípravný kemp 28. – 31. května v Plzni:

Adamík Artur, Číp Tomáš, Hrstka Jakub, Kasal Michal, Kašpárek Stanislav, Klíma Matěj, Mubenzem Dieudonné, Patzel Vojtěch, Škvařil Milan, Šlachta Petr, Zdráhala Ondřej, Zeman Štěpán

Náhradníci: Dokoupil Jiří, Jeníček Štěpán, Landa Jan, Mlotek Slavomír, Petržala Tomáš, Poloz David, Schams Vít, Stehlík Jan, Šafránek Ondřej, Tonar Michal, Užek Jan, Zbránek Jan
 


Program české házenkářské reprezentace:

28. – 31. května přípravný kemp v Plzni
3. – 14. června přípravný kemp (Plzeň) a dvojutkání play-off kvalifikace o postup na MS 2019 Česká republika – Rusko
8. června ve 20.00 v Plzni Česká republika – Rusko
12. června v 16.00 v Permu Rusko – Česká republika
 

Česká reprezentace během posledního přípravného zápasu proti Polsku v dubnu. | Foto: A. Vejrostová