EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.5.2018 otevřeno: 1514 x

Reprezentaci žen trápí zranění, v Györu se zranila křídelnice Knedlíková

Česká ženská reprezentace má před sebou druhý vrchol sezóny. 30. května a 3. června odehrají české házenkářky zbývající dvě utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Už teď je ale jasné, že to pravděpodobně bude bez Jany Knedlíkové.

Česká křídelnice Jana Knedlíková kvůli zranění nemohla nastoupit se svými spoluhráčkami do bojů mistrovství světa v Německu, teď si nezahraje ani závěrečná dvě utkání kvalifikace o postup na EURO 2018. Ve středečním zápase utrpěla zranění kotníku a přijde tak o Final4 Ligy mistryň i o červnovou kvalifikaci. „Ve středu v zápase jsem si přetrhla vaz v kotníku. Sezóna pro mě, bohužel, skončila,“ řekla Jana Knedlíková o zranění své pravé, odrazové nohy a doufá: "Snad bude příští sezóna lepší." Podle vyjádření na webu klubu si léčba Knedlíkové vyžádá minimálně osm týdnů.

O zranění byl informován i reprezentační trenér Jan Bašný. „Ano, sezóna pro Janu pravděpodobně skončila. Přijde o Ligu mistryň a pravděpodobně i kvalifikaci. Šance na její účast je minimální,“ okomentoval situaci trenér reprezentace Jan Bašný.

A není to jediná absence, která přidělává reprezentačnímu realizačnímu týmu vrásky. „To je pro nás špatně. Protože když k tomu přidáme další momentálně zraněné – tedy Markétu Jeřábkovou a Kamilu Kordovskou, bude to pro nás velká ztráta před nejdůležitějším dvojzápasem sezóny. Ale takový je život,“ říká smířeně Bašný. Podle informací, které má Bašný k dispozici, trápí spojku Kamilu Kordovskou poměrně velké problémy s kolenem, v Německu momentálně nehraje. Markéta Jeřábková doléčuje operované koleno.

Český tým má před sebou dvě kvalifikační utkání. 30. května nastoupí proti Islandu na severu Evropy, v neděli 3. června se utká v Mostě se Slovinkami.

 

Jana Knedlíková (na fotce první stojící v předklonu zprava) nemohla nastoupit se spoluhráčkami do hry na MS v Německu. Momentálně zraněná je i Markéta Jeřábková (první sedící zprava) a zdravotní problémy má i Kamila Kordovská (stojící druhá zleva).