EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2018 otevřeno: 591 x

Reprezentantka Ryšánková přestupuje do Rumunska

Házenkářka Helena Ryšánková pro novou sezónu změní klub i zemi. Francii vymění za Rumunsko, kde může hrát spolu s partnerem.

Házenkářka Helena Ryšánková po dvou letech ve Francii chystá stěhování. Minulou sezónu odehrála česká reprezentantka za Stella Saint-Maur Handball, tu letošní za Cercle Dijon Bourgogne a tu příští už bude hájit barvy CS Minaur Baia Mare. Ke stěhování se rozhodla i proto, aby získali společné angažmá s přítelem, házenkářem Borisem Aspridisem. „Hlavní roli hrálo to, abychom s mým přítelem, který hraje také házenou, byli spolu. Měla jsem i jiné nabídky z Maďarska, Německa nebo Polska, kde ale buď nebyl v blízkosti mužský tým nebo klub pouze přislíbil pomoc po podepsání mé smlouvy a tomu po dvou letech ve Francii, kdy nám bylo neustále něco slibováno a nakonec se nic nestalo, nevěříme,“ vysvětlila pětadvacetiletá česká reprezentantka.

Nakonec tak vyhrálo Rumunsko. „Pak přišla velmi zajímavá nabídka z Baia Mare, kde je ženský i mužský tým, navíc oba působící v nejvyšší soutěži. V momentě, kdy nám prezident klubu dal na stůl kontrakt jak pro mě, tak i pro mého přítele, nebylo co řešit,“ dodala.

Baia Mare je pro Ryšánkovou novou výzvou. „Ženský tým v minulých letech patřil mezi top kluby, poté se však dostal do finančních problému a nyní se vrací zpět do první ligy s trochu jinou filosofií,“ přibližuje vize nového klubu Ryšánková, která už zná i svou budoucí úlohu v týmu: „Se mnou zde bude působit několik dalších cizinek, například i Slovenka Adriana Medveďová. Navíc tým povede Costica Buceschi, o kterém mám informace, že je výborný trenér. Cílem týmu je umístit se do šestého místa a útočit na pozice, které zajišťují účast v evropských pohárech.“

 

Foto: A. Vejrostová

Helena Ryšánková a Boris Aspridis při podpisu smlouvy. Foto: Facebook IMAGE 4 SPORT Agency