EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.5.2018 otevřeno: 579 x

Jana Knedlíková je podruhé v řadě vítězkou Ligy mistryň, Luzumová druhou nejlepší střelkyní soutěže

Byť zraněná, stejně vítězka. Jana Knedlíková kvůli zranění nemohla nastoupit do bojů Final4 Ligy mistryň v maďarské Budapešti, i tak ale se svými spoluhráčkami oslavila vítězství v nejprestižnější klubové soutěži. Iveta Luzumová je druhou nejlepší střelkyní Ligy mistryň.

Do střeleckého zápisu svého týmu Györi Audi ETO KC se Knedlíková zapsala celkem třinácti góly. Do finálového víkendu nezasáhla, ve středu 2. května si zranila kotník (psali jsme zde). Výhru svého týmu, který v prodloužení finálového zápasu porazil Vardar Skopje o jediný gól 27:26, sledovala z tribuny, oslavy si ale vychutnala spolu s týmem. Kapitánka týmu, Anita Görbicz, se v soutěži trefila sedmdesátkrát a titul vítězky Ligy mistryň si nadělila k pětatřicátým narozeninám. Gratulaci pak obdržela i od maďarského premiéra Viktora Orbána. Tým Györu je prvním družstvem od zavedení Final4 v Lize mistryň, které vyhrálo titul podruhé v řadě.

Letošní Liga mistryň má ale i druhou výraznou českou stopu. Druhou nejlepší střelkyní soutěže je kapitánka českého národního výběru Iveta Luzumová, která v soutěži nastřílela celkem 105 gólů. Českou spojku překonala o pět branek pouze Christina Neagu, jejíž tým CSM Bucuresti dospěl až finálového víkendu, kde skončil třetí. Thüringer Ivety Luzumové skončil před branami čtvrfinále ve skupinové fázi, Neagu tak odehrála o čtyři utkání více než Luzumová.

 

 Jana Knedlíková s fixací zraněné nohy druhá zleva v první řadě.

Jana Knedlíková první žena zleva v první řadě. Foto: Facebook Györi Audi ETO KC