EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.6.2018 otevřeno: 695 x

"Nesmíme se bát. Musíme do toho jít s tím, že je porazíme," říká o Rusech Pavel Horák

Jeden z nejzkušenějších členů současného reprezentačního výběru Pavel Horák se se spoluhráči v Plzni připravuje na Rusko, těžkého soupeře Čechů v play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa 2019. Se stejným soupeřem se Horák utkal v baráži před šesti lety, kdy si Češi přivezli z Ruska nadějnou jednogólovou porážku, ale domácí odvetu pak nezvládli, naopak na MS v Kataru Horák a spol. Rusy porazili 32:30. Jak vyhlíží spojka HC Meshkov Brest k letošnímu měření s Rusy?

Na přípravu máte společně pět dní. Je to dostatek času?

Podmínky mají všichni stejné. Víc času mít ani nemůžeme, ještě v neděli se hrály soutěže, musí nám to nakonec stačit.

 

Jaký bude Rusko soupeř?

Já se s Rusy moc nesetkávám. Vím, že mají super hráče a bude to rozhodně těžký dvojzápas. Hlavně zápas u nich. Uvidíme, co předvedeme doma, naposledy nám to proti Rusům moc nevyšlo. Individuálně jsou na tom výborně. Uvidíme, jestli si budou rozumět jako kolektiv. Pokud ano, bude to hodně těžké, pokud se sjedou a budou hrát každý jen na sebe, myslím, že máme velkou šanci uspět. Jelikož chceme hrát na dalším šampionátu, nezbývá nám nic jiného, než je porazit.

 

Dá se vidět podobnost s Makedonií? Třeba v rukopisech španělských trenérů?

Rusové mají jiné hráče, kvalitnější. Asi to bude víc o tom využít jejich individuální kvality a začlenit je do nějakého systému. Makedonci hru točí kolem jednoho hráče, u Rusů jich bude nebezpečných mnohem víc.

 

Minule jste si kvalifikaci proti Rusku u soupeře dobře rozehráli, ale doma vysoko prohráli. Může teď být výhoda, že je to naopak a začínáte doma?

Nevím, spíš slyším od okolí, že pro nás bude nevýhoda, že budeme zakončovat venku. Od Bělorusů a jednoho Rusa jsem teď slýchával, že to v Rusku budeme mít těžké, protože pan Samsoněnko si to pohlídá, ale já doufám, že si dělali srandu a věřím, že černohorští rozhodčí přijedou jako profíci a budou to dobře pískat.

 

Kudy může vést cesta k úspěchu?

Tak jak na šampionátu. Musíme hrát všichni kvalitně a soustředit se na taktické pokyny, které nám tady trenéři lijí do hlav. Nesmíme se bát, musíme si věřit a jít do zápasu s tím, že je porazíme. To pak může vyjít. Nevím, v jaké sestavě budou, jestli mají nějaké zraněné… Uvidíme.

 

Proti Rusku nastoupí český tým poprvé v pátek 8. června od 20 hodin v Plzni, odveta je na programu 12. června v Permu v Rusku. Domácí utkání sledujte na ČT Sport.

 

Nominace pro přípravný kemp a dvojzápas proti Rusku 3. - 13. června 2018:

Brankáři: Adamík Artur (HK Lovosice), Mrkva Tomáš (HBW Balingen-Weilstetten, GER), Štochl Petr (Füchse Berlin, GER)
Střední spojky: Babák Tomáš (Bergischer Handball Club, GER), Bečvář Roman (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Zdráhala Ondřej (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (Balatonfuredi KSE, HUN), Mubenzem Dieudonné (HC Dukla Praha)
Levé spojky: Landa Jan (HK Lovosice), Horák Pavel (HC Meshkov Brest, BEL), Klíma Matěj (HC ROBE Zubří), Škvařil Milan (HSC Suhr Aurau, SUI)

Pravá křídla: Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Jurka Miroslav (Saint-Raphael Var Handball, FRA)
Levá křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Kotrč Milan (Bergischer Handball Club, GER)
Pivoti: Šlachta Petr (Dabas VSE KC, HUN), Zeman Štěpán (HC ROBE Zubří)

Náhradníci: Hanisch Libor (Dessau Rosslauer HV 06, GER), Jeníček Štěpán (HC Dukla Praha, CZE), Kasal Michal (Tatran Prešov, SVK), Patzel Vojtěch (HC Dukla Praha), Petržala Tomáš (HC Dukla Praha), Poloz David (SSK Talent 90 Plzeň), Schams Vít (TJ Sokol Nové Veselí), Stehlík Jan (SSK Talent 90 Plzeň), Užek Jan (HCB Karviná), Vančo Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER).

 

Program české házenkářské reprezentace:

28. – 31. května přípravný kemp v Plzni
3. – 14. června přípravný kemp (Plzeň) a dvojutkání play-off kvalifikace o postup na MS 2019 Česká republika – Rusko
8. června ve 20.00 v Plzni Česká republika – Rusko
12. června v 16.00 v Permu Rusko – Česká republika

 

Vstupenky na utkání Česko - Rusko (8. června 2018 v Plzni) v prodeji zde.