2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2018 otevřeno: 1423 x

"V Plzni jim chceme ukázat svou sílu, ať je v Permu o co hrát," říká před kvalifikací Babák

Úspěch v podobě návratu svého týmu do první bundesligy už má jičínský házenkář Tomáš Babák v kapse, teď by k tomu rád přidal i postup na mistrovství světa s českou reprezentací. Proti ní bude v baráži stát silné Rusko. Potěšení z vydařeného vystoupení na evropském šampionátu, kde český národní tým předváděl výborné výkony, ho na začátku roku minulo.

Ze hry ho vyřadilo zranění v posledním ligovém zápase roku. Přesto má Tomáš Babák stále naději, že si letošní sezonu zařadí hodně vysoko. Nejen díky výsledkům svého klubu Bergischer, který hraje svá utkání v Solingenu, ale i díky reprezentaci. Poté, co v Německu v sobotu odehrál poslední ligový duel dlouhé sezony, se nyní se svými reprezentačními parťáky chystá na barážové dvojutkání s Ruskem o postup na mistrovství světa, které se bude hrát příští rok v Německu a v Dánsku.

„Nejtěžší možný soupeř,“ stručně komentuje soupeře, kterého pro závěrečný krok k účasti na světovém šampionátu českému národnímu družstvu přisoudil los. O tom, zda baráž bude úspěšná, se rozhodne zítra v Plzni a v úterý v ruském Permu.

 

Co se od Rusů dá očekávat?

To právě nikdo moc neví. Z jejich strany všechno probíhalo za zavřenými dveřmi, není snad jediný záznam z jejich zápasů, takže se to těžko dohaduje. Jen víme, že se chtějí vrátit do špičky a asi proto dělají všechno.

 

Možná tomu odpovídá i místo odvety, která se hraje až v Permu...

Také si myslím. Když jsem se los baráže play off dozvěděl, řekl jsem si, že se alespoň podívám do Moskvy. Ale ono se to hraje ještě tři hodiny letu na východ z Moskvy, takže cesta bude hodně dlouhá. Dávají to do souvislosti se začátkem fotbalového šampionátu, které se v řadě měst právě začne hrát. Ale tak bych to já neviděl.

 

Ať už je to jakkoliv, důležitý asi bude už první zápas v Plzni. Souhlasíte?

Naprosto. Nebude to vůbec lehké, ale chceme jim doma ukázat naši sílu a připravit si pozici, aby v Permu bylo o co hrát. Jakákoliv výhra by byla dobrá.

 

Rusko je přece jen považováno za favorita, co vy na to?

Že je to těžký soupeř, ale když zahrajeme to, co umíme, tak že máme šanci.


Český tým se skvěle prezentoval na letošním mistrovství Evropy, kde jste kvůli zranění z ligové soutěže chyběl. Co jste říkal výkonům svých reprezentačních spoluhráčů?

Že to zvládli skvěle, i když to po prvním zápase, v němž vysoko prohráli, tak nevypadalo. Ale třeba jim pomohlo, že v tom utkání spadli na hubu a pak se to sešlo skvěle. Výborný výsledek.

 

Je pro vás současná baráž o to větší motivací?

Tehdy to bohužel nevyšlo, i když jsem s mužstvem prošel celou kvalifikaci. Doufám, že teď to už vyjde týmu i mně. Jde o mistrovství světa, hraje se v Německu a v Dánsku, víc už snad v házené ani nejde.

 

Přes zdravotní pauzu, která vám znemožnila start na mistrovství Evropy, za sebou máte úspěšnou sezonu s návratem do první bundesligy. Bylo hodně těžké postoupit?

Lehké ne, ale pravda je, že jsme šli od začátku za prvenstvím a za postupem. V sezoně jsme nakonec prohráli jen čtyřikrát, třikrát ve druhé bundeslize a jednou v poháru. S tím musí být spokojenost. Na rozdíl od minulé sezony, kdy jsme do poslední chvíle měli naději na záchranu, ale nakonec jsme o ni přišli.

 

Jistotu postupu s týmem Bergischeru jste měli už několik kol před koncem dlouhé, 38kolové soutěže. Jak jste to prožívali?

Bylo to příjemné, možná srovnatelné s mistrovskými oslavami v Jičíně před pěti lety, i když tam to bylo tehdy doma. Ale bylo vidět na vedení klubu i na fanoušcích, jak jsou rádi, že se nám to povedlo.

 

Jaké to bylo ocitnout se mimo německou nejvyšší soutěž?

Rozdíl to přece jen je, ale není to tak špatná soutěž.

 

Co vaši fanoušci, neopustili vás po sestupu?

To vůbec ne, i když na některé zápasy jich chodilo méně než v bundeslize. Když ale přijel kvalitnější soupeř a byl předpoklad vyrovnanějšího utkání, byla návštěva velmi slušná.

 

Druholigovou sezonu jste definitivně zakončili až v sobotu, už máte informace o tom, jaké změny chystá vedení, aby se neopakoval loňský sestup?

Už na tom dost pracují a co vím, už získali čtyři nové hráče. Jednak budeme potřebovat kvalitu, jednak asi mají špatnou zkušenost ze sestupové sezony. Tehdy nebyl náš kádr dost široký, přišla velká zranění a pak nám hráči chyběli. Nyní by se to snad nemělo opakovat a myslím si, že další změny ještě proběhnou.

Autor: Radomír Machek/www.sport.iDnes.cz

 

 

Proti Rusku nastoupí český tým poprvé v pátek 8. června od 20 hodin v Plzni, odveta je na programu 12. června v Permu v Rusku. Domácí utkání sledujte na ČT Sport.

 

Nominace pro přípravný kemp a dvojzápas proti Rusku 3. - 13. června 2018:

Brankáři: Adamík Artur (HK Lovosice), Mrkva Tomáš (HBW Balingen-Weilstetten, GER), Štochl Petr (Füchse Berlin, GER)
Střední spojky: Babák Tomáš (Bergischer Handball Club, GER), Bečvář Roman (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Zdráhala Ondřej (TSV St. Otmar St. Gallen, SUI)
Pravé spojky: Kašpárek Stanislav (Balatonfuredi KSE, HUN), Mubenzem Dieudonné (HC Dukla Praha)
Levé spojky: Landa Jan (HK Lovosice), Horák Pavel (HC Meshkov Brest, BEL), Klíma Matěj (HC ROBE Zubří), Škvařil Milan (HSC Suhr Aurau, SUI)

Pravá křídla: Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Jurka Miroslav (Saint-Raphael Var Handball, FRA)
Levá křídla: Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Kotrč Milan (Bergischer Handball Club, GER)
Pivoti: Šlachta Petr (Dabas VSE KC, HUN), Zeman Štěpán (HC ROBE Zubří)

Náhradníci: Hanisch Libor (Dessau Rosslauer HV 06, GER), Jeníček Štěpán (HC Dukla Praha, CZE), Kasal Michal (Tatran Prešov, SVK), Patzel Vojtěch (HC Dukla Praha), Petržala Tomáš (HC Dukla Praha), Poloz David (SSK Talent 90 Plzeň), Schams Vít (TJ Sokol Nové Veselí), Stehlík Jan (SSK Talent 90 Plzeň), Užek Jan (HCB Karviná), Vančo Marek (Dessau Rosslauer HV 06, GER).

 

Program české házenkářské reprezentace:

28. – 31. května přípravný kemp v Plzni
3. – 14. června přípravný kemp (Plzeň) a dvojutkání play-off kvalifikace o postup na MS 2019 Česká republika – Rusko
8. června ve 20.00 v Plzni Česká republika – Rusko
12. června v 16.00 v Permu Rusko – Česká republika

 

Vstupenky na utkání Česko - Rusko (8. června 2018 v Plzni) v prodeji zde.