EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.6.2018 otevřeno: 798 x

České házenkářky se v základní skupině EURA 2018 poperou s Norskem, Rumunskem a Německem

Skupinu D hranou v Brestu a s ní soupeře Norsko, Rumunsko a Německo přiřkl českým reprezentantkám úterní los EURA 2018 v Paříži. Za český výběr jej přímo v hlavním městě Francie sledovali Jan Bašný a křídelnice Veronika Malá.

Obhájkyně titulu Norky či silné Rumunky, které český tým těsně v dramatickém závěru vyřadil na MS 2017 v Německu. To budou soupeři českého týmu v základní skupině ještě spolu s nevypočitatelným Německem. „Možná byli ve hře snazší soupeři, ale to je teď jedno. Musíme prostě někoho vyřadit, abychom prošli dál, protože se soupeři ze skupiny C se potom hrát dá. Co se týká našich soupeřek v základní skupině… U Norek je to jasné, s těmi nemáme moc dobré zkušenosti, ale to nemá nikdo. Na Rumunky máme teď velmi dobré vzpomínky, takže proč ne. A německý tým prochází přestavbou, takže i tady musím říct – proč ne. Není to nakonec až tak nejhorší los, jak by se na první pohled mohlo zdát,“ komentoval v první reakci soupeře českého týmu trenér Jan Bašný.

Los zároveň přiřknul českému týmu i na první pohled ne příliš dobrou lokalitu, kde své první boje odehraje. „Brest je skvělé házenkářské město. Výborní organizátoři, perfektní hala, která bude určitě plná i na zápasy cizích nefrancouzských týmů, což je určitě skvělé. Ale je to nevýhodné pro české fanoušky, kteří by mohli třeba do Nantes nebo Montbéliard dojet. Do Brestu je to opravdu daleko, ale i tak věřím, že se tam někteří z nich vydají. A moc jim to doporučuji, protože je to krásný kus Francie, takový anglický, a z házenkářského pohledu to bude určitě z těch čtyř míst to nejlepší místo pro házenou,“ dodal Bašný.