EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.6.2018 otevřeno: 1296 x

Mise Světový šampionát neúspěšná, házenkáři v odvetě v Rusku vysoko prohráli

Čeští házenkáři po nadějném výsledku úvodního zápasu barážového dvojutkání proti Rusku v odvetě v Permu vysoko prohráli a na mistrovství světa tak budou opět chybět.

Kvalifikace o postup na MS 2019:

Rusko – Česká republika 29:21 (14:11), výsledek prvního zápasu 26:27, postupuje Rusko

Úvod zápasu tentokrát čeští házenkáři v Permu zachytili a s ambiciózním soupeřem zpočátku drželi krok (4:4, 6:5). Po patnácti minutách hry ale začali mít mírně navrch domácí Rusové, kteří postupně navýšili náskok na čtyři góly a za stavu 11:7 se šli čeští házenkáři poradit. Ani pak se jim ale dlouho nedařili soupeře dotáhnout, Rusové si udržovali bezpečný odstup a až v samém závěru poločasu korigoval Babák na přestávkových 11:14.

Tři až čtyřbrankový náskok si pak Rusové opět udržovali, až přibližně ve 45. minutě se podařilo Čechům dostat ruskou mašinu pod tlak a vývoj zápasu zdramatizovat dotažením na dvou brankový rozdíl 21:23, když tým několika dobrými zákroky podržel i brankář Mrkva a Čechům zafungovala především dohrávka na křídelníky. Rusové to ale nenechali jen tak a před zaplněnou halou se hnali za postupem. Poslední desetiminutovku pak kompletně zrežírovali, navyšovali své vedení až do osmibrankových rozměrů. Poslední jednadvacátou branku dovolili českému výběru ve 48. minutě, pak už za záda své obrany nic nepropustili a dokráčeli si k vysoké výhře 29:21.

 

Nejvíce branek Ruska: Zhitnikov 8, Gorbok 5, Shishkarev 4.

Sestava a branky České republiky: Mrkva, Adamík – Jurka 7, Babák 4, Kašpárek 2, Šlachta 2, Bečvář 1, Číp 1, Horák 1, Hrstka 1, Zdráhala 1, Zeman 1, Kotrč, Landa, Mubenzem, Škvařil.

Rozhodčí: Pavicevic, Raznatovic (MNE). Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 2000.

 

Jan Filip, trenér české reprezentace: „Prohráli jsme. Nezvládli jsme zejména závěr. I když jsme v prvním poločase prohrávali o hodně, furt jsme byli v zápase a dotáhli jsme se až na rozdíl dvou branek. Ale závěr jsme nezvládli. Ve předu jsme neměli takový tlak, jak bychom potřebovali a kvalita naší střelby byla také nedostačující, abychom tady mohli uspět, a dostávali jsme góly ze situací, ze kterých jsme nechtěli.“

Jan Landa, spojka české reprezentace: „Věděli jsme, že nás v Rusku nečeká nic lehkého. Byl to kvalitní soupeř a nás samozřejmě mrzí, že jsme druhý zápas neustáli a nepovedla se nám ta otočka, která v prvním zápase v Plzni. Teď po zápase nedokážu říct, v čem byl ten problém, ale za sebe si myslím, že tam bylo příliš mnoho neproměněných příležitostí a abych si hrábnul také do svědomí, vzadu to taky nefungovalo. Rusko bylo kvalitní soupeř, co se dá dělat.“