2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.8.2018 otevřeno: 388 x

Největší momenty 100 let čekoslovenského sportu - hlasujte pro házenkářské mistry světa

Výročí sto let české státnosti se slaví různými způsoby po celé republice. Česká unie sportu ve spolupráci s Českou televizí, Českým olympijským výborem a Českou obcí sokolskou připravila projekt ankety Největších momentů 100 let československého sportu. V elitní přehlídce největších sportovních milníků nechybí českoslovenští mistři světa v házené z roku 1967. Hlasujte pro házenkářský úspěch v nabité konkurenci skvělých sportovních titulů.

 O zapojení sportu do oslav se vyjádřil předseda České unie sportu Miroslav Jansta: “Také sport se připojí k oslavám století české státnosti. Vždyť to byli právě sportovci - sokolové, kteří stáli přímo u zrodu samostatné republiky. Sport je obrovským společenským fenoménem, který nás v jakékoliv době dokázal naplnit pocitem vlastenectví a hrdosti. Tímto projektem chceme vzdát hold všem generacím sportovců, kteří se zasloužili o skvělou reprezentaci samostatného Československa a později České republiky.”

“Jsem moc ráda, že tímto projektem ukazujeme pospolitost nejvýznamnějších sportovních organizací,” uvedla starostka ČOS Hana Moučková.

“Češi mají v historii mezinárodního olympismu velkou stopu, náš první předseda Stanislav Guth-Jarkovský byl u zrodu Mezinárodního olympijského výboru. Jsem osobně velice rád, že si při oslavách významného výročí naší republiky můžeme připomenout všechny naše sportovní hrdiny,” uvedl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Hlavní částí projektu je anketa, ve které fanoušci, sportovní novináři, předsedové sportovních svazů, sportovní legendy a organizátoři velkých sportovních projektů vyberou vítězný projekt z každé dekády. Pro jednotlivé dekády je možné hlasovat vždy od pondělních 10:00 do nedělní půlnoci. Ve vysílání ČT sport nám každé pondělí Otakar Černý blíže představí nominované v dané dekádě.

“Původně jsme chtěli vyhlásit jen jednu událost, to by ale bylo nespravedlivé. Nechceme najít nejlepší výsledek, ale moment, který se skutečně zapsal do historie. Jsem osobně hodně zvědavý, jaký moment obdrží v některých úspěchy nabitých dekádách nejvíce hlasů,” řekl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Hlasování je možné na webu projektu www.momentysportu.cz, kde budou prezentováni i vítězové jednotlivých dekád.

týdnu od 6. do 12. srpna můžete v elitním výběru hlasovat pro československé mistry světa v házené z roku 1967. Jejich příběh si můžete přečíst zde

Hlasujte zde

 

A konkurence je opravdu nabitá. Vždyť ve stejném desetiletí zapsali úspěchy i fotbalisté či volejbalisté Československa, především ale medaile pro Československo vybojovala ve stejném období paní Věra Čáslavská nebo Jiří Raška.

 

 

“Nejde nám o prezentování lidí, ale akcí či situací, které se zaryly do paměti českého státu, českého národa, ale i ostatních zemí ve světě,” doplnil předseda ČUS Miroslav Jansta.

Absolutní vítězové všech dekád budou slavnostně vyhlášeni 28. září v živém vysílání ČT sport a rozhodne o nich názor diváků v kombinaci s hlasováním odborné akademie složené z předsedů sportovních svazů, spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů. Na vyhlášení naváže slavnostní galavečer na ČT 1, ve kterém se představí největší postavy historie českého sportu a společně vzpomenou na největší emoce uplynulých sto let, které český sport přinášel. Významní sportovci nedávné historie budou v pátek 28. září pozváni na slavnostní oběd na Pražském hradě
prezidentem republiky.

Doprovodnou částí ankety budou soutěže na jejím facebookovém profilu @momentysportu, ve kterých mohou účastníci získat cenné sportovní relikvie, jako podepsaný wimbledonský ručník Petry Kvitové, fotbalový míč s podpisem Petra Čecha či reprezentační hokejový dres s podpisy Jaromíra Jágra a Dominika Haška.