EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.8.2018 otevřeno: 1081 x

Dorostenci odjedou na B šampionát do Tullnu

Tým juniorů před deseti dny vybojoval svým nástupcům postup do A skupiny evropských týmů, teď se o totéž v Rakousku na B šampionátu házenkářů do 18 let pokusí jejich mladší následovníci.

Dorostenci se sejdou 8. srpna, absolvují trénink v Brně a následně odcestují na sever Rakouska do házenkářského města Tullnu. Tady 10. srpna v 10.3é hodin odstartují svou cestu B šampionátem zápasem proti Ukrajině, následovat budou týmy Velké Británie, Irska, Černé Hory a Turecka. „Chtěli bychom se prezentovat hlavně bojovným výkonem, aby na týmu bylo vidět, že nám jde o to udělat co nejlepší výsledek. Chceme, aby naše hra byla ze strany obrany aktivní, aby to byla běhavá útočná házená, abychom v útoku předváděli dobrou přípravnou fázi pro zakončení. Abychom byli schopní hrát kombinačně a připravovat si kvalitní koncovku,“ vysvětloval trenér Aleš Kořínek. Ve skupině B, jejímiž dvěma nejlepšími týmy, se družstva z A skupiny turnaje utkají v semifinále, se poměří Slováci, Rakušané, Nizozemci, Litevci, Kosovci a Bulhaři.

Starší kolegové dorosteneckého výběru vedení trenérem Pavlem Pauzou vybojovali na turnaji v Černé Hoře vítězství a návrat do elitní skupiny. O to samé by se chtěli pokusit i dorostenci. „Bylo by ideální, kdyby se nám to podařilo taky zvládnout. Postupuje jen vítěz turnaje, proto chceme zvládnout utkání ve skupině, dostat se do semifinále a pokud to půjde, turnaj vyhrát. Nechci, aby to znělo neskromně, ale proto, že postupuje pouze jeden a jde nám o to, abychom se o to porvali, musíme odjet s tou ambicí, že chceme dojít nejdál,“ dodal Kořínek.

 

Nominace pro přípravný trénink v Brně a EHF Championship 2018 v Rakousku:

MIZERA Šimon (HC Zubří), VOTAVA Jakub (Dukla Praha), ŠKALDA Jan (Dukla Praha), SEDLÁK Petr (Talent Plzeň), FLAJSAR Radek (TJ Sokol Nové Veselí), ZAMARSKI Alexandr (HCB Karviná), DRBOHLAV Štěpán (HBC Jičín), KUPA Jan (HK Lovosice), FLAJSAR Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), MAZUREK David (HC Zubří), BŘEZINA Martin (Dukla Praha), CVIKL Martin (Talent Plzeň), OČKOVIČ Adam (KH Kopřivnice), VÁCLAV Vojtěch (TJ Sokol Nové Veselí), HOLUBEC Karel (Lokomotiva Louny), NOWORYTA Nikolas (HCB Karviná)
NÁHRADNÍCI: POLÁČEK Jaromír (TJ Náchod), ERBES Filip (TJ Sokol Nové Veselí), ČEJKA Mikuláš (Melsungen), LEFAN David (HC Zlín), MAZUR Matěj (SKP Frýdek Místek), ŘÍHA Martin (Talent Plzeň), ŠACHL Lukáš (HBC Jičín), DOJČINOVIČ Daniel (HK Lovosice), ŠTOHANZL Martin (TJ Sokol Nové Veselí), GREGOROVIČ Jiří (TJ Sokol Nové Veselí).

 

Program českého týmu na M18 EURO Championship 2018 v Rakousku:

10. 8. 2018 10.30 Česká republika – Ukrajina
12. 8. 2018 16.30 Velká Británie – Česká republika
13. 8. 2018 14.30 Česká republika – Irsko
15. 8. 2018 18.30 Černá Hora – Česká republika
16. 8. 2018 20.30 Česká republika – Turecko
 

 Všechna utkání budou živě vysílána na EHF TV online zde.