EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.9.2018 otevřeno: 484 x

Házenkářkám v Luhačovicích schází Hrbková s Maňákovou

České házenkářky se připravují v Luhačovicích. V týmu ale chybí dvě výrazné postavy. Petra Maňáková a Michaela Hrbková. První z krásných rodinných důvodů - očekává rodinu. Druhá, kanonýrka Hrbková, kvůli pracovním povinnostem i zranění. Po zranění se naopak k týmu opět připojila střelkyně Markéta Jeřábková.

„Míša Hrbková teď není v nominaci, protože je zraněná. Má natržený lýtkový sval. Kromě toho pracuje v Německu a změnila pracovní pozici, takže nemá tolik dovolené,“ objasnil Bašný, proč nyní Hrbková chybí v Luhačovicích a je i mezi náhradnicemi na soupisce. „Jsme domluvení na individuálním programu a uvidíme, jestli ji povoláme na kemp do Chebu. Potom se rozhodneme, jestli budeme potřebovat její služby na šampionátu,“ uvedl Bašný.

Hrbková pracuje v Německu na úřadě v oddělení pro uprchlíky. „Pokud bych na mistrovství nejela, určitě bych podporovala holky aspoň v televizi. Reprezentovat pro mě vždycky bylo, je a bude čest, ale v mém věku je potřeba dívat se i více do budoucna,“ řekla jednatřicetiletá Hrbková.

 

Míša Hrbková a Petra Maňáková (na fotce třetí a čtvrtá zprava) se s týmem takto připravovaly loni na jaře na zápas proti Dánsku. Teď v sestavě chybí. | Foto: A. Vejrostová

 

Spolu s Maňákovou tvořila veselou dvojici, která před každým zápasem šampionátu vymýšlela pro fanoušky na sociálních sítích různé slogany, kterými se snažily nalákat diváky ke sledování zápasů. Dobrou náladu v týmu dělaly i jako hlavní lakérky nehtů nebo loni na šampionátu v Německu mikulášskou nadílkou.

„Jsou to zkušené hráčky, které by nám určitě pomohly. Růča (Maňáková) je univerzálka a může hrát všude a je důležitá v obraně. Míša dává góly. Pokud nepojedou, nedá se s tím nic dělat a musíme vzít jiné mladé hráčky. Ty jsou ale zase dravé a bojovné, takže věřím, že si to nějak sedne,“ řekla kapitánka Iveta Luzumová.

S týmem se naopak po půlroční pauze opět k přípravě sešla i jedna z nejlepších střelkyň loňského mistrovství světa a jedna z opor Markéta Jeřábková. Ta si loni v zimně zranila koleno při zápase Poháru EHF, ve kterém bojovala za tým Baníku Most. Dlouhou půlroční rekonvalescenci má ale už mladá česká házenkářka za sebou a už vyhlíží letošní EURO. „Strašně jsem se do Luhačovic těšila. Už jenom na kolektiv a celou partu! I proto, že jsem teď v létě změnila klub a jsem v zahraničí, se teď vždycky strašně těším domů,“ připomněla česká kanonýrka letní přestup do maďarského Érdu.

V novém působišti je zatím spokojená. „Všechno probíhá podle toho, co jsem před odchodem do ciziny očekávala. Teď máme za sebou čtyři zápasy, sezóna je na začátku a bude ještě dlouhá ale zatím si nemůžu na nic stěžovat,“ říká talentovaná odchovankyně plzeňské házené.

 

Během jarní přípravy v Plzni se Jeřábková na trénincích občas obejvila. Pracovala však s fyzioterapeuty na vlastní rehabilitaci. | Foto: A. Vejrostová

 

Spolu s týmem absolvuje v Luhačovicích týdenní tréninkový blok, který uzavře v pátek a v sobotu přátelský dvojzápas se Slovenskem. „Co si pamatuju, se Slovenkami jsme nehráli hodně dlouho a i u nich došlo k obměnám v týmu. Na druhou stranu jsou to hráčky, které jednotlivě známe. Hrály jsme s nimi často i v klubech, takže to na jednu stranu bude určitě přátelské setkání, ale na druhou stranu samozřejmě kvalitní příprava,“ dodala Jeřábková.

Zdroj: ČTK a ČSH