2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.10.2018 otevřeno: 767 x

Černý Petr zbyl na mě, přiznává Šlachta

Ještě na konci minulé sezony si nemohl exzuberský házenkář Petr Šlachta své působení v maďarském Dabas vynachválit. Dostatek prostoru na hřišti, smlouva na další dva roky nebo třeba nový byt. Příchod maďarského konkurenta však vše změnil.

„Najednou jsme tam byli tři reprezentační pivoti, což nepotřebovali. Tak černý Petr zbyl na mě,“ přiznává Šlachta, který si tak musí hledat nové angažmá. V současné době se reprezentační pivot připravuje s extraligovým týmem Zubří.

 

Co se stalo?

Před sezonou koupili nového pivota plus se vrátil kolega, který byl dlouhodobě zraněný. Takže najednou jsme tam byli tři. Což by ani tak nevadilo, ale bohužel ten nový maďarský spoluhráč hrál každý zápas šedesát minut, takže na mě nezbylo. Po pár zápasech jsme se tedy dohodli, že to ukončíme.

 

Přitom se vám do té doby v Dabas dařilo.

I v létě to bylo ještě v pohodě, v přípravě jsme se na hřišti střídali. Ale jakmile začaly soutěžní zápasy, tak hrál od začátku do konce. Dolů šel jen tehdy, když byl vyloučený.

 

Řešil jste situaci s trenérem?

Dal jsem tomu pár zápasů, jak se to vyvine. Nečekal jsem, že to nakonec půjde tak rychle. Chtěl jsem to začít řešit s agentem, ale ani jsem se k tomu nedostal. V podstatě klub byl rychlejší. Než abych tam seděl a dělal sparing partnera, tak jsme se dohodli, že to ukončíme a budu si hledat něco jiného.

 

Na začátku sezony to není ideální, souhlasíte?

Je to špatné hlavně z toho pohledu, že málo týmů teď někoho hledá. Nechávám to ale na agentovi. Věřím, že má dobré kontakty a že něco najde. (úsměv) Už se mi ozýval, že čeká na nějaké odpovědi, tak uvidíme, co z toho bude.

 

O jaké ligy se jedná?

Jde o Polsko a Rakousko, bližší informace nemám. Každá země má jiné přestupní podmínky. V Česku bohužel teď hrát nemůžu.

 

Takže v zuberském dresu vás v nejbližší době neuvidíme.

Šlo by to nejdřív od ledna, kdy začíná přestupní období. Takže teoreticky od února bych tady mohl začít hrát.

 

Foto: A. Vejrostová/chf.cz

 

Jak hodnotíte maďarské angažmá?

Byl jsem spokojený. Celou minulou sezonu nebyl problém a de facto ani teď v létě. Pořád jsem hrál relativně dost, střídali jsme se. Neměl jsem pocit, že se mi nějak hrozně nedaří. Na podzim se mnou i s tím druhým pivotem podepsali smlouvu na další dva roky, tak jsem předpokládal, že to na nás chtějí, řekněme, stavět. Bránili jsme spolu a podobně. Nikdo mi nevysvětlil, proč se rozhodli podepsat dalšího pivota

 

Jak se zapojujete do tréninků Zubří?

V podstatě jako člen týmu. Nedělám jenom kužel. (úsměv) Něco si ještě pamatuji, všechno není úplně jinak.

 

Zato tým doznal mnoha změn, že?

Moc mých předešlých spoluhráčů tady nezbylo. (úsměv) Kluci to budou mít letos těžké. Je tady spousta mladých hráčů, co jsou v A týmu první rok. Budou asi potřebovat se trochu rozehrát, ale jestli ten tým udrží, tak do dalších sezon to může být dobré.

 

Zdroj: Valašský deník