2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.11.2018 otevřeno: 2114 x

Bašný zve do Chebu dvacet hráček, šanci hrát na EURU mají i mladé posily

Trenér Jan Bašný pozval do Chebu dvacet hráček. Sedmnáct z nich pak krátce po turnaji O štít města Chebu, který bude závěrečnou přípravou týmu před prosincovým EUREM, odcestuje do Francie, kde se tým bude připravovat poslední dny před startem šampionátu přímo v dějišti zápasů své základní skupiny v Brestu.

Kouč Jan Bašný a jeho asistenti ladí finální sestavu pro prosincové mistrovství Evropy v házené žen, které bude od 1. do 16. prosince hostit Francie. Poslední přípravou bude společný týdenní kemp v Chebu a herní prověrkou pak turnaj O štít města Chebu, v němž se český výběr utká s týmy Švýcarska, Slovenska a Chorvatska.

Pozvánku do Chebu obdrží dvacítka hráček. V základní ose minulých let však chybí některá z tradičních jmen. Konkrétně Petra Maňáková, která očekává rodinu, a Michaela Hrbková, která se před několika dny zranila v utkání Bundesligy a utrpěla zlomeninu v obličeji. „Michaela Hrbková sice figuruje v náhradnicích, ale kvůli zranění má zákaz házené téměř do poloviny prosince. Její účast na EURU je tak prakticky nemožná. Míša Hrbková a Petra Maňáková. To jsou hráčky, které musíme nějak nahradit. V Chebu budeme mít dvacet hráček, sedmnáct z této dvacítky by mělo odjet na šampionát. Ve hře o šampionát jsou ale ještě jedna nebo dvě hráčky,“ komentoval na úvod nominaci pro závěr přípravy Bašný.

Upozornil také, že o premiérovou účast na evropském šampionátu mohou zabojovat i nejmladší posily. „V nominaci s pořád drží mladé hráčky, o které jsme v létě tým doplnili. Pozitivně nás přesvědčily o tom, že být v týmu mohou a mohou týmu něco přinést. Do Chebu tedy zvu dvacet jmen a šance, že se některá z mladých hráček objeví na šampionátu, je poměrně velká,“ zdůraznil Bašný. Ten vítá i možnost, že tým může v průběhu samotného šampionátu udělat hned šest změn v sestavě - dvě v základní skupině, dvě v hlavní fázi turnaje a dvě v průběhu finálového víkendu. „Do Francie bereme sedmnáct hráček, takže jedna bude sedět na tribuně. V každé fázi turnaje ale můžeme vyměnit dvě hráčky, je tedy větší možnost sestavu měnit a proto s sebou bereme jednu hráčku navíc. Možnosti výměny hráček tedy určitě využijeme,“ avizuje Bašný.

Poslední prověrkou před šampionátem bude právě trojice zápasů na turnaji v Chebu, který se odehraje od 22. do 24. listopadu. Družstvo postupně prověří Švýcarky, Slovenky a Chorvatky. „Vzhledem k termínu chebského turnaje, tedy týden před šampionátem, budeme k turnaji přistupovat stejně jako loni. Nebudeme hrát všechny zápasy s hráčkami, které budou, pravděpodobně, dostávat největší herní zátěž na šampionátu. Každá hráčka z dvacítky bude hrát dva zápasy, některé tři, ale s menší zátěží tak, aby se síly rovnoměrně rozložily. Taktiku, kterou se budeme chtít prezentovat na šampionátu, využijeme v jednom, možná ve dvou zápasech, ale zcela jistě ne ve všech utkáních chebského turnaje,“ uzavřel Bašný.

 

Nominace pro přípravný kemp v Chebu a turnaj O štít města Chebu 19. – 24. listopadu 2018:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringen HC/GER), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Ryšánková Helena (HCM Baia Mare/ROM), Kovářová Sára (DHK Baník Most), Markéta Hurychová (DHK Zora Olomouc)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen / GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Šetelíková Alena (Sokol Písek).

Náhradnice: Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most), Fryčáková Tereza (Slavia Praha), Hrbková Michaela (Frisch auf Göpingen/GER), Jačková Eliška (Sokol Písek), Kolářová Michaela (HC Zlín), Pokorná Tereza (DHC Slavia Praha), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba).

 

Vstupenky na turnaj O štít města Chebu nakupujte zde.

Aktuality o turnaji sledujte na Facebookové stránce akce zde.