EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.12.2018 otevřeno: 485 x

Češky po roce opět vyzvou silné Norsko: Šance vyhrát je vždy, i když to, že Norky s Německem prohrály, je i naše nevýhoda, říká Bašný

České házenkářky se na mistrovství Evropy ve Francii pokusí v pondělí překvapit obhájkyně titulu z Norska. Seveřanky nečekaně prohrály první zápas skupiny v Brestu s Německem, navíc jim chybí jejich největší hvězda a nejlepší střelkyně loňského světového šampionátu i předloňské olympiády Nora Mork. Také český tým vstoupil do turnaje porážkou, Rumunsku podlehl 28:31.

Trenér Jan Bašný tuší, že v utkání bude potřeba dát si pozor úplně na všechno, protože Norky hrají velmi rychle až strojově. Podle něj tým musí zabránit rychlým protiútokům úřadujících šampionek a vicemistryň světa. "Šance vyhrát je ale vždycky. Nemají tady Morkovou, ne všechno si uhrávají v přípravách. Včera prohrály. To je ale i naše nevýhoda, protože kdyby prohrály i s námi, asi pojedou domů. A to by asi nerady," řekl Bašný novinářům.

Tým musí dávat pozor na spoustu věcí. "Musíme dávat pozor na všechno. Hrají rychle, vždy jsou v nábězích ve správnou chvíli. Jejich hra je až strojová, vypadá to, že je tam hodně improvizace, ale není to tak. Vše je přesně určené, domluvené a nachystané a děje se to ve velké rychlosti," konstatoval Bašný.

Češky nesmějí ztrácet míče. "Potom bychom dostávali góly z protiútoku, protože v jejich případě se rychlý brejk nedá ubránit. I když nemají Noru Morkovou, mají tam jiné hráčky a zase varianty připravené na ně. I když je Morková účinnější a efektivnější než ta jejich současná pravá spojka, víc balónů mají jiné hráčky," řekl Bašný.

Podle něj už je ale šampionát zamotaný. "Favoritem před šampionátem byly Norky a Francouzky a oba týmy prohrály první zápasy. První zápas sice tolik neříká, ale třeba šampionát vyhraje někdo jiný," podotkl Bašný.

Atmosféra v týmu je i přes prohru s Rumunskem dobrá. "K zápasu jsme si něco v pár minutách řekli. Atmosféra ale nebude špatná a na další utkání se nachystáme. Můžeme hrát líp," věří Bašný. Češky v zápase s Rumunskem prohrávaly až o devět branek, zlepšeným výkonem v poslední čtvrthodině zápasu ale dotáhly skóre a prohrály o tři branky.

Češky se v historii utkaly s Norskem devětkrát a dosud nikdy nevyhrály. Týmy se vzájemně utkaly zatím na všech pěti šampionátech, na které Češky postoupily od roku 2014.

 

Norsko – Česká republika: Posledních pět vzájemných zápasů

12. 12. 2004 Debrecen (HUN) NOR – CZE 30:22 (16:10) – EURO skupina A
6. 12. 2012 Beograd (SRB) CZE - NOR 19:21 (12:10) – EURO skupina A
16. 12. 2013 Novi Sad (SRB) NOR – CZE 31:21 (19:10) – MS – osmifinále
14. 12. 2016 Helsinborg (SWE) CZE – NOR 24:35 (17:18) – EURO – main round skupina 2
11. 12. 2017 Bietigheim - Bissingen (GER) CZE - NOR 16:34 (7:20) – MS skupina B

 

Na mistrovství Evropy ve Francii je 16 týmů ve čtyřech skupinách, z každé postoupí do hlavní fáze turnaje tři. Ze dvou utvořených šestičlenných skupin pak vždy dva nejlepší celky budou hrát semifinále.

 

EHF EURO 2018: Česká republika - Norsko 3. prosince 2018 ve 21 hodin

Utkání sledujte živě na stanici Sport 1.

 

Aktuality z týmu sledujte na Facebooku Česká Házená/Czech Handball, kde můžete zanechat také vzkaz pro české házenkářky.

Zajímavosti ze zákulisí sledujte i na Instagramu @czechhandballofficial

 

ČTK

 

EHF EURO 2018: Průběžná tabulka skupiny D

umístění tým z. v. r. p. skóre rozdíl b.
1. Rumunsko 1 1 0 0 31:28 3 2
2. Německo 1 1 0 0 33:32 1 2
3. Norsko 1 0 0 1 32:33 -1 0
4. Česká republika 1 0 0 1 28:31 -3 0

 

NOMINACE EHF EURO 2018

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN), Šustková Jana (DHK Baník Most)
Střední spojky: Luzumová Iveta (Thüringen HC/GER), Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Ryšánková Helena (HCM Baia Mare/ROM), Kovářová Sára (DHK Baník Most)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN)
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen/GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Šetelíková Alena (Sokol Písek).