EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.12.2018 otevřeno: 409 x

Marčíková: Norky do toho šlapaly. My jsme si nevypracovali šance a ony nás přejely

Šárka Marčíková odehrála v dresu české házenkářské reprezentace už padesát zápasů. V pondělním večerním duelu s Norkami dostala na hřišti velký prostor a využila ho. Skórovala čtyřikrát. Jak sama ale říká, na pondělní zápas musí všichni rychle zapomenout a teď už se koncentrovat jen na rozhodující souboj s Německem.

Jaké jsou pocity po tomto zápase s Norskem?

Prohrály jsme o hodně. V prvním poločase jsme si vypracovávaly šance, ale strašně jsme bránily. Dostaly jsme 20 gólů. Tam to bylo špatné. Ve druhém jsme se snažily ještě s tím něco udělat, ale Norky do toho šlapaly a my jsme nebyly schopné ničeho. Nevypracovaly jsme si šance a Norky nás přejely.

 

Dá se z toho vzít do třetího zápasu nějaké ponaučení?

No, musíme zapracovat na lepším návratu do obrany. Vracely jsme se špatně, nestihaly jsme se vrátit, víc přitvrdit v obraně. Ani nevím, kolik jsme udělaly faulů, možná na prstech jedné ruky, bych to spočítala.

 

Nastoupila jste proti Norsku, dala nejvíc gólů. Jaký máte pocit ze svého výkonu?

Jsem ráda, bohužel jinak to nepomohlo. Mám proto smíšené pocity, určitě převažuje zklamání. Čekaly jsme, že to bude lepší.

 

Rumunky vyhrály nad Německem. Hrálo to pro vás před zápasem roli?

Zápas jsme sledovaly, viděly jsme, že Rumunky vyhrály. Nevím ale, jestli to mělo nějaký vliv.


Hrály jste hodně pozdě. Už jste to někdy zažila? Bude těžké usnout?

Jsem zvyklá, protože v Německu máme takto pozdě tréninky. Je pravda, že po zápase se pak vždycky usíná hůř. Čekám, že půjdeme spát hodně pozdě. Ještě po takovém výkonu.

 

Jak se připravit na Německo?

Myslím, že na tohle musíme rychle zapomenout. Máme jeden den na to se připravit na Němky, které hrají úplně jiný styl než Norky. Myslím, že by nám mohl víc vyhovovat. Pak musíme doufat, že Norky porazí Rumunky.

 

Ještě jste se na Němky nepřipravovaly?

Když jsme se připravovaly na zápas s Norskem, tak to byl záznam ze zápasu Norska proti Německu. Takže tam jsme viděly i jejich hru. Soustředily jsme se jen na Norky. Od rána už na Němky.

 

V čem je největší síla Němek?

Mají výborné střelkyně z dálky, výborné pivotky, se kterými střední spojka výborně spolupracuje.

 

Oproti loňsku Německo hodně omladilo, má mladé holky…

Já jsem se dívala, kdo je nominovaný. Většinu holek znám, ale tím, že jsem tam první sezonu, tak jsem s holkami hrála pouze jenom jednou. Více je neznám.

 

Vyzdvihla byste z kádru někoho?

Xenie Smith to tam výborně rozehrává, umí spolupracovat s pivotem, střílet z dálky i dělat kličky. Pak Emily Belk a Stolle jsou střelkyně z dálky. Proti Rumunkám jim to tam padalo. Střed mají velmi silný.

 

Zkušenosti mohou hrát velkou roli?

Doufejme, že jo. Na Němky bude tlak. My máme větší zkušenosti než soupeř. Německo má mladý tým. Navíc hodně z nás působí v Bundeslize, některé holky více let, takže můžeme si říct, v čem jsou jejich silné a slabé stránky.

 

Jak si užíváte šampionát ve Francii?

Je to v pohodě. Není žádný problém, pokud nám něco chybí, tak si o to řekneme. Jenom škoda toho počasí. Na procházky to moc není.

Vás rodina podporuje přímo v Brestu, že?

Na celou skupinu přijeli za mou rodiče s bratrem. Píše mi ale hodně známých. Lidé nás podporují.