2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.12.2018 otevřeno: 1418 x

Ve finále Češi na domácí nestačili, na dorosteneckém turnaji v Merzigu jsou stříbrní

Podruhé Češi německý výběr neporazili. Na turnaji házenkářů do 19 let prohráli čeští házenkáři s Německem 23:41 a na turnaji skončili druzí. AKTUALIZOVÁNO. Doplněn komentář trenéra Jiřího Hynka.

Sparkassen Cup - Merzig

V konkurenci osmi týmů skončili čeští dorostenci po finálové prohře s Německem druzí. V průběhu turnaje prohráli kromě finálového souboje jen jediný proti Švýcarsku. Ve finálovém utkání měli prakticky po celý zápas navrch domácí Němci. Už v první půli si vypracovali asi desetibrankový náskok, který ve druhém poločase ještě mírně navýšili a na konci slavili vítězství v turnaji po vysoké výhře 41:23.

Semifinále: Česká republika - Island 24:14 (14:8)

Finále: Německo U19 – Česká republika U19 41:23

"Po šťastném postupu do semifinále, ke kterému nám dopomohl vysokým vítěztvím nad Švýcarskem tým Německa, jsme nastoupili proti vicemistrům posledního evropského šampionátu - týmu Islandu.  Do utkání jsme nastoupili od začátku koncentrovaně a především úspěšnou obranou v čele s opět výborným Šimonem Mizerou jsme si vybudovali do přestávky potřebný uklidňující náskok. Začátek 2. poločasu jsme v útočné fázi neodehrali dobře. Soupeřova změna obrany z 0:6 na ofenzivní 1:5 nám dělala velké problémy. Díky stále fungující obraně a vynikajícím výkonům obou brankářů (Votava chycené 4 sedmičky pozn.) jsme dovedli utkání do vítězného konce a postoupili do finále turnaje," popisoval první ze sobotních deulů trenér týmu Jiří Hynek.

Večerní souboj s Německem už Čechům zdaleka tak nevyšel. Podruhé na turnaji prohráli. "Výsledky německého týmu od našeho zápasu ve skupině napovídaly, že se bude jednat o zcela jiné utkání. Nezachytili jsme absolutně začátek utkání a prakticky po 10 minutách bylo po utkání. Soupeř nás předčil ve všech činnostech a tak jako i proti ostatním soupeřům v zápase jasně dominoval. K tomu, abychom dokázali tyto týmy nejen porazit ale i porážet, vede ještě hodně dlouhá cesta," uznal po finálovém souboji Hynek.

Přesto je s průběhem turnaje a předevdenými výsledky spokojen. "Celý turnaj hodnotíme přesto pozitivně. Kromě zápasu proti Švýcarsku, kde jsme selhali hlavně v proměňování šanci, jsme neodehrali špatný turnaj. Je potřeba dál pracovat na individuálních činnostech jak obranných tak především útočných a zdokonalování rozhodovacích schopností. Po celý turnaj se nám nedařilo v přesilovce, která pro nás v podstatě ztrácela výhodu. Kromě první den zraněných hráčů Musálka a Zamarskiho dostali příležitost všichni hráči," uzavřel své hodnocení Hynek.