EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.3.2019 otevřeno: 747 x

Juniory čeká krátký sraz, vyhlíží atraktivní zápas s Německem

Netradičně mimo program reprezentačních přestávek se v neděli v Nymburce sejde juniorský výběr pod vedením trenéra Pavla Pauzy. Na závěr krátkého dvoudenního srazu se tentokrát poměří s extraligovou Plzní, družstvo už ale vyhlíží neobyčejně atraktivní přátelské utkání s Německem.

Hráči se sejdou v Nymburce v neděli 10. března. Netradičně téměř měsíc před reprezentační pauzou. „Je to kontrolní sraz. Chceme hráče stále sledovat, už se blíží léto, kdy hráči v juniorské kategorii skončí. Chceme mít přehled o jejich výkonnosti, abychom pak třeba část z nich mohli předat do širšího výběru A týmu. Proto je chceme pořád udržovat v určitém standardu a koncepci, na které v mužské složce pracujeme, oživovat,“ vysvětlil trenér juniorského týmu Pavel Pauza a dodal: „Pracujeme na tom nejen na Specializovaných kempech, ale i na reprezentačních srazech. Tento sraz je opravdu krátký, jsme ale rádi za každou možnost. Vždy se snažíme poměřit i s nějakým soupeřem, tentokrát je to Plzeň, která si s námi zahraje v úterý odpoledne. Celý sraz tak budeme směřovat k tomuto utkání.“

Pauzu těší, že i ve vrcholících bojích Strabag Rail Extraligy, v níž většina hráčů nastupuje, bude mít k dispozici takřka kompletní sestavu. „Jediný, komu jsme dali volno, je Jiří Dokoupil ze Zubří. Je hodně vytížený, a proto jsme jej zařadili mezi náhradníky a pozvali jsme dva jiné pivoty z dorostenecké reprezentace, kteří se k nám připojí poprvé. Přijede osmnáct hráčů, chceme občas sestavu obměnit. Šestnáctka je hodně stabilní, ale věřím, že perspektivní především pro A tým,“ zmínil Pauza.

Tým čekají v Nymburku 3 tréninkové jednotky zaměřené na zápas s Plzní. „Budeme se připravovat na útok i obranu, které Plzeň hraje tak, abychom si to mohli vyzkoušet přímo v zápase a viděli jsme, jak jsme schopní konkrétní situace řešit. Ale obecně jsou to všechno hráči, kteří hrají Extraligu nebo se alespoň pomalu dostávají na lavičku a navzájem se znají, tedy to pro ně může být jakési zpestření,“ dodal Pauza.

Spolu s týmem už ale vyhlíží vrchol jara. 10. dubna se český tým utká v přátelském duelu s juniorským výběrem Německa v zápase, který bude bezprostředně předcházet kvalifikačnímu zápasu o postup na EURO 2020, v němž se domácí Němci utkají s Polskem. Juniorské týmy tak budou jakýmsi „předskokanem“ a užijí si atmosféru zaplněné haly. „Čeká nás dubnový sraz, kdy budeme hrát v Německu před kvalifikačním zápasem Německo – Polsko. To je, myslím si, velká výzva. Určitě je to odměna za práci našich hráčů. Nepoštěstí se pokaždé hrát s takovým týmem, navíc v Německu a jistě před velkou diváckou kulisou,“ zdůraznil Pauza a dodal: „Kvalifikační zápas je vyprodaný a já věřím, že minimálně část fanoušků, přijde i na náš juniorský zápas. Osobně si velmi vážím, že tuto možnost budeme mít.“

 

Nominace pro přípravný kemp 10. – 12. března 2019:

Drápela Vojtěch (SKKP Handball Brno), Gregorovič Jiří (TJ Sokol Nové Veselí), Harabiš Denis (Dukla Praha), Janíček Martin (HC Zubří), Karlovec David (HK Lovosice), Klíma Matěj (Dukla Praha), Křístek Daniel (Dukla Praha), Mucha Jan (HCB Karviná), Nantl Matěj (HCB Karviná), Nejdl Adam (TJ ČZ HBC Strakonice), Noworyta Nicolas (HCB Karviná), Patzel Vojtěch (Dukla Praha), Piroch Tomáš (MT Melsungen, GER), Polášek Jiří (HC Zubří), Režnický Daniel (Dukla Praha), Štefanič Marek (Dukla Praha), Vaněk Michal (HCB Karviná), Zelenka Jakub (Dukla Praha)

Náhradníci: Dokoupil Jiří (HC Zubří), Hozman Josef (HK Agro Topolčany, SVK), Studený Michal (TJ Sokol Nové Veselí), Vala Pavel (HC Zubří), Věcek Jan (Dukla Praha), Weber Michal (HC Zubří).