EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.3.2019 otevřeno: 1000 x

Juniorky pojedou na turnaj do Ruska. „Prověří nás tým absolutní evropské špičky,“ těší se Sabadka

Házenkářky české juniorské reprezentace mají před sebou atraktivní zápasovou prověrku. Míří na turnaj do Ruska.

 

Týmy Belgie, ruského klubu ASU ADYIF Majkop, ale především reprezentace Ruska – tedy úřadující světové šampionky. To jsou soupeři, kteří na přípravném turnaji prověří českou juniorskou reprezentaci. Tým se na konfrontaci se silným soupeřem těší, trenéra Petera Sabadku mrzí jen to, že družstvo na turnaj neodjede kompletní. „Sestava by pro nás byla optimálnější, kdyby se nám nekumulovaly omluvenky. Nemůžeme počítat s Veronikou Mikuláškovou, která je nemocná a byla i zraněná. Také se k nám nepřipojí Julie franková, která má problémy s vazy v kotníku. Musíme se s tím ale vypořádat,“ řekl trenér Peter Sabadka.

Ostatní hráčky ale bude mít k dispozici i přesto, že juniorský sraz termínově koliduje s turnajem v Chorvatsku, kam míří seniorský výběr Jana Bašného. Ten uvolnil na juniorský sraz všechny hráčky juniorského věku, které by jinak na přátelském turnaji v Poreči možná dostaly příležitost v A týmu. „Velmi si vážím vstřícného kroku Jana Bašného, který nám dal k dispozici všechny hráčky a nezasáhl do našeho juniorského výběru. Máme tak pro tento náročný sraz k dispozici celou nominaci zdravých juniorských házenkářek a naše příprava vyvrcholí právě turnajem v Rusku,“ poděkoval na dálku Sabadka.

Ten má jasno i o průběhu přípravného kempu, který družstvo absolvuje před cestou do Ruska v Břvích. „Zaměříme se na herní věci, budeme navazovat na náš herní systém v obraně, v útoku, standardních herních situacích. To, že to pak můžeme otestovat přímo v herní konfrontaci, je pro nás výborné, navíc proti kvalitním soupeřům. Už samotné Rusko je opravdová špička v juniorské kategorii, dorostenecké mistryně světa, to hovoří za všechno,“ vyhlíží k nadcházejícímu týdnu Sabadka a dodává: „Těšíme se na obrovské zkušenosti, které v praxi mohou naše hráčky získat, a hlavně na možnost konfrontovat se s nejlepšími v mládežnické kategorii.“

 

České juniorské reprezentantky čeká v létě tzv. EHF 2019 Championship, tedy jakýsi B šampionát evropských týmů, který slouží jako kvalifikace na mládežnické EURO následujících ročníků. České juniorky tento kvalifikační turnaj odehrají v Litvě od 15. do 18. července, utkají se s Faerskými ostrovy, Kosovem a Tureckem.

 

Nominace pro přípravný kemp 18. – 25. března 2019 Břve, Rostov (RUS):

Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Plucarová Kristýna (Házená Jindřichův Hradec), Kepková Pavlína (DHC Plzeň), Grabcová Barbora (SHK Kunovice), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Tesařová Barbora (DHK Baník Most), Rytířová Aneta (Házená Jindřichův Hradec), Hauserová Michala (Sokol Písek), Oravcová Věra (DHC Plzeň), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Studená Veronika (Jiskra Havlíčkův Brod), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba), Olšová Barbora (HK Ivančice), Kržová Regina (Sokol Písek), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Novotná Sabrina (DHK Baník Most), Šmrhová Anna (DHC Plzeň), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most)
NÁHRADNICE: Šmidáková Marie (TJ Sokol Poruba), Vavroušková Barbora (HK Ivančice), Plachá Renata (HC Zlín), Řezáčová Karin (DHC Slavia Praha), Rožková Julie (DHK Zora Olomouc), Protivánková Adéla (DHK Zora Olomouc), Issová Josefína (DHC Slavie Praha), Polášková Markéta (SHK Kunovice), Škvorová Petra (DHC Slavia Praha), Hynková Alžběta (DHC Slavia Praha)