2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

12. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.3.2019 otevřeno: 1095 x

Házenkářky absolvovaly soubor testů, pak odcestovaly do Chorvatska

Síla stisku, prsních svalů i flexorů a extensorů kolenního kloubu. Tělesné složení i explozivní síla a Boscův test. Tohle všechno v pondělí odpoledne absolvovaly české házenkářky. Teď už jsou na cestě do Chorvatska, kde bude jejich březnová příprava pokračovat. DOPLNĚNO VIDEO.

Hodinu testování v Aplikačním centru Baluo na Fakultě tělesné kultury a sportu v Olomouci absolvovaly vybrané české reprezentantky. Trenér Bašný a jeho realizační tým chtěli získat co nejpřesnější data o kondici, silných stránkách i slabinách fyzických parametrů svých svěřenkyň, aby s nimi mohli v další přípravě co nejlépe pracovat. „Chceme hráčkám poskytnou co nejpřesnější návod, jak se připravovat i mimo reprezentační srazy. Jak se stravovat, na co se zaměřit v individuální kondiční a silové přípravě,“ řekl už dříve trenér Jan Bašný.

České hráčky tak v pondělí odpoledne absolvovaly každá přibližně hodinové testování. Na sedmi stanovištích absolvovaly testy, které měřily sílu jejich stisku, sílu jejich prsních svalů i sílu flexorů a extensorů kolenního kloubu. Ve výskoku se testovala explosivní síla jejich dolních končetin, hráčky absolvovaly i tzv. Boscův test a měření síly stisku, stejně jako komplexní fyziologické a kineziologické vyšetření. Se získanými daty bude celý tým po vyhodnocení dále v přípravě intenzivně pracovat.

 

Videoreportáž si pusťte zde

 

 

V úterý v brzkých ranních hodinách družstvo odcestovalo do Chorvatska, v Poreči absolvuje tým zbytek přípravy, od pátku do neděle se pak na mezinárodním turnaji poměří se Slovinskem, Rakouskem a domácím Chorvatskem. Na srazu týmu chybí Iveta Luzumová, do Chorvatska neodcestovala ani Helena Ryšánková, která v pondělí absolvovala testování, ale dalšího programu se s týmem už nezúčastní. „Odpoledne jsme se dohodli, že Hela nepojede, má problémy s kolenem, nemůže absolvovat velký objem tréninkové zátěže a tři zápasy ve třech dnech by pro ni byly také příliš. Také reprezentační lékař Filip Svatoš další zátěž nedoporučil a naopak Hele doporučil operační zákrok. Dohodli jsme se proto, že to dál bude řešit Helena právě s doktorem Svatošem,“ vysvětlil Bašný a dodal i další nepříznivou zprávu: „Tím nastal problém i s tím, že není jisté, že bude moci hrát kvalifikaci. Nechali jsme ji proto doma a vzali jsme místo ní do Chorvatska Hurychovou. Potřebujeme mít na tomto postu další hráčku pro případ, že by nám Helena chyběla pro kvalifikaci.“

Do Chorvatska s týmem odjíždí i Hana Kvášová. „Odjíždí jako masérka, je ale mezi náhradnicemi a je možné, že ji donominuji. Odtrénuje s námi nějaké tréninky. Opět hraje MOL ligu a když si udrží dobrou formu, tak ji možná na zápas s Černou Horou budeme potřebovat. Možná tak nastoupí třeba k jednomu zápasu v Chorvatsku, vše se ale bude odvíjet od vývoje kempu a další přípravy a bude to otázkou další diskuse,“ dodal Bašný.

 

Nominace pro přípravný kemp v Olomouci a mrzinárodní turnaj v Poreči, Chorvatsko 17. - 24. března 2019:

Brankářky: Satrapová Lucie (Issy Paris Hand/FRA), Kudláčková Petra (Kristianstad Handball Klubb/SWE), Mučková Hana (TJ Sokol Poruba)
Levá křídla: Malá Veronika (Issy Paris Hand/FRA), Mika Kristýna (Truchtersheim HB/FRA)
Levé spojky: Kordovská Kamila (HSG Blomberg-Lippe/GER), Jeřábková Markéta (ÉRD HC/HUN) – od 19. března 2019
Střední spojky: Marčíková Šárka (TV Nellingen/GER), Šustková Jana (DHK Baník Most) 
Pravé spojky: Ryšánková Helena (HCM Baia Mare/ROM) - do 19. března 2019, Kovářová Sára (DHK Baník Most), Hrbková Michaela (Frisch Auf Göppingen, GER)
Pravá křídla: Zachová Dominika (DHK Baník Most), Knedlíková Jana (Györ Audi ETO KC/HUN) – od 19. března 2019
Pivoti: Adámková Petra (Frisch auf Göpingen/GER), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Andrýsková Veronika (TJ Sokol Poruba)

 

Hráčky nominované pro testování 17. a 18. března 2019 a náhradnice:

Jačková Eliška (Slavia Praha), Svobodová Magdalena (Slavia Praha), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Galušková Veronika (Slavia Praha), Hurychová Markéta (DHK Zora Olomouc).

Fryčáková Tereza (Slavia Praha), Fryčáková Vendula (Slavia Praha), Křičková Monika (HC Zlín), Jungová Linda (DHK Baník Most), Novotná Sabrina (DHK Baník Most), Kvášová Hana (Sokol Písek).

 

Rozpis turnaje v Poreči 22. - 24. března 2019:

Pátek 22. 3.

Rakousko - Slovinsko 18.00

Chorvatsko - Česká republika 20.00

 

Sobota 23. 3.

Slovinsko - Česká republika 18.00

Chorvatsko - Rakousko 20.00

 

Neděle 24. 3.

Rakousko - Česká republika 14.00

Chorvatsko - Slovinsko 16.00