2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.6.2019 otevřeno: 816 x

Dorostenky v přípravě dvakrát porazily Slovensko

Dvě výhry v přípravě zapsaly o víkendu dorostenecké reprezentantky v přípravném dvojutkání proti Slovensku. Ve druhém zápase dokonce zvítězily o deset branek.


„Z naší strany měla obě utkání tři společné jmenovatele: velmi dobrou obrannou fázi, spolehlivý výkon brankářek a efektivní druhou vlnu. Díky nim jsme si v obou utkáních vytvořili již před přestávkou výrazný náskok,“ ohlížel se za oběma střetnutími trenér českého výběru Michal Červenka a dodal: „Ve druhých poločasech jsme vedení vždy nejprve navýšili, abychom v závěru umožnili soupeřkám jeho korekci.“

Hráčky se společně připravovaly v Hluku od středy 5. června a trenér byl s odvedenou prací celého týmu spokojen. „S přístupem hráček nejen k utkáním, ale i k tréninkovým jednotkám je třeba vyjádřit spokojenost. Splnili jsme si stanovené úkoly, inovovali některé prvky naší hry a vyzkoušeli jsme si to v zápasovém zatížení. Hráčky dodržely taktické pokyny i stanovené úkoly v jednotlivých zápasech,“ zmínil Červenka. Těšilo ho i to, že kvalita sestavy umožnila prostřídat tým v průběhu obou zápasů a dát příležitost všem hráčkám. „Kvalita a šíře celého kádru nám navíc umožnila rotovat sestavou, a tak držet vysoké tempo naší hry. Nemůžeme a nechceme zavírat oči před nedostatky, které se tentokrát projevily hlavně v postupném útoku. V první řadě je třeba zmínit hledání vhodné míry trpělivosti a vyvíjení tlaku na obranu. Tyto nedostatky jsme dokázali nahradit bojovností a obětavostí, a odměnou byla dvě vítězství,“ zmínil kriticky závěrem Červenka.


Pátek 7. června 2019

Česká republika – Slovensko 27:21 (15:7)

Sestava a branky: Srpová, Malá, Jechová – Königová 2, Holečková 3, Daňková 1, Prašivková 1, Krbcová 1, Fleková 2, Kubálková 3, Vostárková 2, Roupcová 2, Holeňáková 1, Drozdová 1, Poláková, Cholevová 2, Lásková 1, Smějová 4, Hvozdenská 1.

 

Sobota 8. června 2019

Česká republika – Slovensko 26:16 (14:5)

Sestava a branky: Srpová, Malá, Jechová – Königová 2, Holečková 2, Daňková 4, Prašivková, Krbcová 2, Fleková 3, Kubálková 1, Vostárková 1, Roupcová 1, Holeňáková 1, Drozdová, Poláková 1, Cholevová 4, Lásková 1, Smějová 3, Hvozdenská.

 

Nominace pro přípravný kemp v Hluku 5. – 9. června 2019:

Brankářky: Michaela Malá (DHC Plzeň), Adéla Srpová (Most), Karolína Jechová (Zlín)
Pivoti: Pavlína Lásková, Lucie Drozdová (DHC Plzeň), Adéla Krbcová (Most)
Křídla: Kristýna Königová (Lázně Kynžvart), Klára Kubálková (Olomouc), Marie Poláková (H.Brod), Michaela Smějová (Bohunice)
Spojky: Claudie Roupcová (Olomouc), Lucie Fleková (Kunovice), Charlotte Cholevová (Ostrava-Zábřeh), Michaela Daňková, Jana Hvozdenská (Zlín), Tereza Vostárková, Holeňáková, Veronika Holečková (Slavia), Markéta Prašivková (Poruba)