2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.1.2010 otevřeno: 1740 x

"Jsem prostě šťastný," řekl po vítězném zápase Galia

Ve fantastické atmosféře Arena Nova ve Wiener Neustadt dokázali čeští házenkáři vybojovat postup do finálové skupiny mistrovství Evropy. Jaké byly jejich bezprostřední dojmy? To si přečtěte v článku.

Původní zpravodajství: Lucie Kantůrková - Wiener Neustadt

 

Běží poslední minuta druhé půle a Češi již vědí, že postup do Innsbrucku jim neunikne. A vědí to nejen hráči, kteří se společně s realizačním týmem radují na lavičce, nejen čeští fantastičtí diváci, kteří vestoje aplaudují svým hrdinům, ale také maďarští příznivci. Stejní příznivci, jejichž hlasy před dvěma dny i po porážce se Španělskem o devět branek vytvořily maďarským házenkářům bouřlivou atmosféru. Na konci zápasu s Českem však jen smutně přihlíželi tomu, jak se hráči jejich soupeře radují z postupu, který měl patřit jim.

 

Radost našich házenkářů samozřejmě neznala mezí. Po radostném kolečku a poděkování skvělým divákům jsme se tří z nich zeptali na bezprostřední dojmy. Velkou radost měl z postupu Daniel Kubeš: "jsem hrozně šťastný, že se nám podařilo postoupit. Je to velký den pro celé Česko. Na evropském šampionátu jsme od roku 2005 nevyhráli, podařilo se nám to až teď a máme z toho velkou radost. Tento tým je hrozně dlouho spou a vítězný pocit jsme dlouho nezažili." Kubeš také přiznal, že bez špičkových výkonů celého týmu bychom neměli naději na úspěch: "zahráli jsme opravdu na hranici svých možností. Věděli jsme, že abychom mohli porazit takového soupeře jakým je Maďarsko, je potřeba aby top hráči podali také top výkon."

 

Špičkový výkon, který korunoval v zápase jedenadvaceti zákroky, předvedl brankář Martin Galia. Z toho po zápase vyzařovala nejen radost, ale stejně jako u všech ostatních hráčů na něm byla vidět znatelná únava po náročném utkání: "jsem prostě šťastný a je jedno, jestli jsem chytal dobře nebo ne, vyhráli jsme a jdeme dál. To je to nejdůležitější a já náš postup beru jako úspěch. A to i kdybychom již nevyhráli žádné další utkání. Žádný z evropských celků není slabý a v dalších zápasech budou rozhodovat maličkosti."

 

Jedenáct branek ze šestnácti pokusů, taková byla pozápasová bilance pravého křídla Jana Filipa. I jeho radost byla očividná: "je to fantastické, splnili jsme to, co jsme si předsevzali. Základní skupina byla velmi těžká a nevyvíjela se pro nás dobře. Ale po tom, co vše jsme pro to udělali si celý manšatf i vedení postup zaslouží."