2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.1.2010 otevřeno: 1757 x

"Diváci byli klíčem k našemu úspěchu," uznal Jan Filip

V posledním zápase základní skupiny vstřelil Jan Filip jedenáct branek. To se mu za poslední tři roky podařilo ještě dvakrát shodně v zápasech proti týmům z bývalého Sovětského svazu - Ukrajině a Rusku. Ani jeden zápas však nebyl tak důležitý, jako právě páteční utkání proti Maďarsku.

Původní zpravodajství: Lucie Kantůrková - Wiener Neustadt

 

O svých brankách ale Jan Filip nemluvil, protože stejně jako pro všechny ostatní hráče bylo utkání s Maďarskem především o kolektivní hře týmu: "zápas jsme zvládli výborně v obraně a k té se přidal fantastický Galia. V dnešním utkání jsme byli lepším týmem a vyhráli jsme jej i díky naší lepší morálce. Náš výkon si postup zasloužil." A stejně jako ostatní i on si po utkání evidentně vydechl: "hlavně, že nejedeme domů."

Na to, že Maďaři budou mít v hledišti převahu svých fanoušků, byl český celek připraven. Hráči také moc dobře věděli, kudy vede cesta k tomu, aby příznivce soupeře umlčeli: "věděli jsme, že pokud v zápase povedeme, získáme převahu i v hledišti. Divákům musíme poděkovat, byli fantastičí. Byl to jeden z klíčů k úspěchu v zápase, bez nich by to pro nás bylo mnohem těžší."

 

Ve finálové skupině Čechy čekají Slovinci, Poláci a Němci. O síle těchto soupeřů nelze pochybovat a na náš celek tak čekají další tři těžké zápasy. "Máme před sebou tři těžká utkání a vše je otevřené. Mezi týmy je obrovská rivalita a to, jak v této skupině obstojíme, poznáme hned v prvním zápase proti Slovinsku," uvědomuje si Filip.

 

Postupem ze skupiny si Češi splnili vytýčený cíl. Mohou teď již tedy hrát bez většího tlaku? "Asi ano, protože postoupit z těžké základní skupiny bylo naší metou. Náš postup tak beru jako velký úspěch. A o to silnější, že jsme jej dokázali dosáhnout po nevydařeném zápase se Španělskem," cení si český reprezentant. K průběhu našich zápasů ve skupině pak již s úsměvem dodal: "vydrželi jsme dvacet minut proti Španělsku, čtyřicet proti Francii, šedesát proti Maďarsku. Tak snad nám tento výkon vydrží i nadále.

 

Stejně jako v předchozích zápasech se ale Češi nevyvarovali hluchého místa ve své hře. V utkání proti Maďarsku nás postihlo v momentě, kdy jsme nad Maďarskem vedli již rozdílem pěti branek 13:8. Během čtyř minut bylo ale vše jinak a Iváncsik srovnával ve 28.minutě na 13:13. "Na každý tým přijde jednou slabá chvíle, potkalo to Španělsko, Francii i Maďarsko. Důležité je, aby ten výpadek byl co nejkratší. Dnes jsme to ale ustáli a dokázali Maďarům odskočit znovu díky rychlým brankám," řekl Filip.

 

A co říká na to, že země, ve které dlouhá léta působil, stejně jako Češi bojovala o setrvání na šampionátu do posledního zápasu? "Klukům jsem to říkal již před ME, že právě Němci si to se Švédskem rozdají o to, kdo nakonec vypadne. Pro každého, kdo v Německu působil bude tento zápas zajímavý, získali jsme tak další motivaci," slíbilo české křídlo.