2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.7.2019 otevřeno: 716 x

Juniorky se připravují v Břvích na evropský B šampionát, třikrát se poměří se Srbskem

České dorostenky se v pondělí odpoledne sešly v Břvích u Prahy k týdenní přípravě, která vyvrcholí v pátek, sobotu a v neděli trojicí přípravných utkání proti Srbsku. DOPLNĚNÁ NOMINACE.

 

15. července české juniorky pod vedením trenéra Petera Sabadky odcestují do Litvy, kde zabojují o postupovou pozici na B šampionátu evropských zemí. Na tento soutěžní vrchol ladí formu od pondělka v Břvích a trenéra Sabadku těší, že do Břví přijedou i uzdravené hráčky, které v uplynulých měsících v reprezentaci chyběly. „V podstatě jsem kompletní. Kádr máme doplněný i o rekonvalescentky, které se vrátily do plné zátěže a herního rytmu. Ať už se jedná o Veroniku Šípovou nebo Vendulu Hubovou, kterým jsme dali šanci. Zdravotní komplikace s nohou trápí Sabrinu Novotnou, ale ostatní děvčata jsou zdravotně v pořádku a máme je k dispozici,“ uvedl Peter Sabadka.

Potvrdil, že veškerá koncentrace týdenní přípravy bude směřovat k vrcholu v podobě litevského šampionátu. „Určitě. Přípravu směřujeme k B šampionátu. A to částečně i po kondiční stránce, na které jsme pracovali na červnovém soustředění v Nymburce, kde jsme se zaměřili na kondici komplexněji. Věnovali jsme se aerobní vytrvalosti i silové přípravě. Nyní navazujeme s touto týdenní přípravou, která vygraduje trojutkáním se Srbskem,“ připomněl červnovou přípravu Sabadka a k plánům na nadcházející dny doplnil: „Tento týden je vrcholem před samotným šampionátem. Chceme si oprášit náš herní systém, chceme rozvíjet vzájemnou souhru ve dvojicích a trojicích v daném systému, aby děvčata byla dostatečně sehraná, aby se v časoprostorové tísni rozhodovala správně a ať už v útoku nebo v obraně, a zaměříme se také na přechodovou fázi do útoku.“

V pátek, v sobotu a v neděli se pak jeho tým dvakrát utká se stejně starým výběrem Srbska. „Je to soupeř, který tak jako my pojede na B šampionát, jen do druhé skupiny. Konfrontace s ním nám má ukázat, jak jsme na tom. Jak jsme byli schopní sladit kádr. Samozřejmě chceme vyzkoušet své věci na šampionát samotný, ale chceme si odprezentovat i naše konkrétní věci a ukázat si, v jaké aktuální sportovní formě jsou naše děvčata,“ uzavřel Sabadka.

 

Přípravná utkání, Břve: Česká republika – Srbsko

5. července 2019 v 17.30
6. července 2019 v 17.30
7. července 2019 v 10.30
 

 

Nominace pro přípravný kemp v Břvích 1. - 7. července 2019

Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Grabcová Barbora (SHK Kunovice), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Tesařová Barbora (DHK Baník Most), Franková Júlia (DHC Slavia Praha), Hauserová Michaela (TJ Sokol Písek), Hubová Vendula (HC Zlín), Plucarová Kristína (Házená Jindřichův Hradec), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba), Olšová Barbora (HK Ivančice), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Švihnosová Nikol (DHK Baník Most), Šípová Veronika (DHK Baník Most), Svobodová Natálie (DHC Slavia Praha), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Kržová Regina (TJ Sokol Písek), Srpová Adéla (DHK Baník Most)