2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.7.2019 otevřeno: 734 x

Češi porazili Lucembursko, remizovali se Švédy. Ve skupině skončili o skóre druzí

Bez jediné prohry prošli základní skupinou Otevřeného ME ve Švédsku čeští házenkáři do 17 let. Ve středu přidali na své konto tři body za výhru nad Lucemburskem a remízu se Švédskem. DOPLNĚNY KOMENTÁŘE.

 

V celkovém součtu si tak vybojovali 9 bodů. Stejně, jako Švédové, s nimiž si to v přímém souboji rozdali o vítězství ve skupině. To jim nakonec uteklo jen horším skóre. Do dalších bojů ale postupují a na kontě mají jeden bod právě za remízu se Švédskem.

Jiří Hynek, trenér české reprezentace: „Skupinu máme za sebou, myslím si, že po úvodních rozpacích v prvním zápase se Švýcary měl náš výkon vzestupnou tendenci, získávali jsme stále větší jistotu v útočných kombinacích, dokázali jsme se na to více soustředit a trefovat ty správné prostory, které chceme atakovat. Souhra se zlepšovala. Náš výkon proti Švédsku byl velmi vydařený. Na začátku to bylo jako na houpačce, dostali jsme se i pod tlak favorita turnaje a posledních mistrů Evropy. Ale dokázali jsme se s tím vypořádat a dotlačili jsme to ke spravedlivé remíze. Co se týká obrany, jsou tam ještě nějaké chybičky, ale myslím, že se nám to daří kompenzovat a zastoupit i zraněného Havrana, který nám ze sestavy vypadl. Chceme dál pokračovat ve zlepšování, stále se snažíme upozorňovat se na chyby, které nám nefungují. Teď narazíme na vicemistra Evropy Island a chceme se v individuálních věcech zlepšit, abychom s nimi neměli problémy.“

Jonáš Patzel, kanonýr českého týmu: „Myslím, že základní skupinu jsme zvládli, dobře, v každém zápas jsme se zlepšovali v útoku i obraně. Nejvíc bych vypíchnul zápas se Švédskem, který jsme odehráli ve středu večer. Bojovali jsme, dařily se nám věci, které jsme si řekli před zápasem na poradě.“

 

 

 

V další fázi turnaje postupně nastoupí ve čtvrtek ke dvěma zápasům a to proti Islandu a Itálii.

 

Rozpis českých zápasů:

4. července 2019 v 11.45 Česká republika – Island
4. července 2019 v 17.00 Česká republika - Itálie

 

Lucembursko - Česká republika 15:21 (6:13)

Nejvíce branek Lucemburska: Kirsch 4, Kremer 3, Bonnefoux 2.
Sestava a branky České republiky: Patzel 4, Fiala 3, Mazurek 3, Kaplan 2, Mareček 2, Morkovský 2, Rakouský 2, Rumian 2, Choleva 1, Bajer, Bartoš, Chmela, Ježek, Michálek, Rychal.
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 0:2.

 

Švédsko – Česká republika 25:25 (15:12)

Nejvíce branek Švédska: Sjögren 7, Stenmalm 6, Möller 4.
Sestava a branky České republiky: Rumian 9, Patzel 6, Choleva 4, Fiala 3, Bajer 2, Rakouský 1, Bartoš, Chmela, Havran, Ježek, Kaplan, Mareček, Mazurek, Michálek, Mořkovský, Rychal.
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 4:2.

 

Všechna utkání Otevřeného ME 2019 můžete sledovat živě na EHFtv.com zde.

Výsledky českého týmu a rozpis jeho zápasů můžete sledovat zde.