2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.7.2019 otevřeno: 561 x

Juniorky v odvetě Srbsko porazily, v neděli se střetnou potřetí

Generálku přípravy na evropský B šampionát finišují české juniorské reprezentantky. V těchto dnech se třikrát poměřují s výběrem Srbska. Po úvodní porážce v odvetě český tým zvítězil, v neděli se utkají od 10.30 hodin.


Ve druhém ze vzájemných zápasů Češky Srbsko přetlačily jednobrankovým rozdílem 20:19. „Je to mimořádně cenné vítězství, Srbsko je opravdu velmi kvalitní soupeř. My jsme se ale dokázali dobře připravit, hráčky plnily dohodnuté taktické pokyny a dokázali jsme si tak vypracovat v úvodu druhé půle vedení 17:11. To byl opravdu úžasný výkon, neskutečně kvalitní defenzíva. Museli jsme vytlačit obranu do prostoru, hráli jsme velmi nátlakovou obranu jedna pět a vypadalo to, že bychom zápas mohli předčasně rozhodnout a dát možnost i ostatním hráčkám. Pak ale přišlo obrovské polevení v koncentraci a soupeř dotahovat. Musím ale znovu složit hráčkám kompliment za to, že předvedly velkou morální sílu,“ hodnotil výkon po zápase trenér Peter Sabadka.

Oba týmy se v neděli v Břvích střetnou ještě potřetí. „S tímto silným soupeřem ale nepůjde o nějakou soutěživost, kdo dotlačí druhé vítězství. Chceme ale využít hodně nových věcí, které chceme do hry zařadit, takže pro nás to bude skutečně spíše generálka na šampionát. Příležitost dostanou i hráčky širšího kádru a budeme se zabývat dílčími úlohami,“ naznačil plány třetího duelu Sabadka, kterého těší i fakt, že do hry opět zasáhla Eliška Desortová, letošní Talent sezóny, která se zranila v prvním duelu: „Eliščin zdravotní stav se zlepšil, využili jsme ji tedy hlavně v útočné fázi hry, kde i s částečným hendikepem byla velmi platným článkem a podala pěkný kvalitní výkon.“

 

Česká republika – Srbsko 20:19 (11:10)

Sestava a branky českého týmu: Kržová, Grabcová, Švihnosová 2, Mikulášková 1, Dvořáková, Tesařová 1, Stříšková 3, Olšová 3, Franková 1, Srpová, Smetková 3, Desortová 5, Hubová, Hauserová, Šípová 1, Plucarová, Svobodová, Polášková.
Sedmimetrové hody: 1/0 – 0/0. Vyloučení: 3:3 (ČK Ristič).

 

 

Přípravná utkání, Břve: Česká republika – Srbsko

5. července 2019 výsledek 22:24 (14:13)
6. července 2019 výsledek 20:19 (11:10)

7. července 2019 v 10.30 

 

Nominace pro přípravný kemp v Břvích 1. - 7. července 2019

Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Grabcová Barbora (SHK Kunovice), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Tesařová Barbora (DHK Baník Most), Franková Júlia (DHC Slavia Praha), Hauserová Michaela (TJ Sokol Písek), Hubová Vendula (HC Zlín), Plucarová Kristína (Házená Jindřichův Hradec), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba), Olšová Barbora (HK Ivančice), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Švihnosová Nikol (DHK Baník Most), Šípová Veronika (DHK Baník Most), Svobodová Natálie (DHC Slavia Praha), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Kržová Regina (TJ Sokol Písek), Srpová Adéla (DHK Baník Most)