2020 Women´s EHF EURO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.7.2019 otevřeno: 936 x

Přípravu na šampionát zakončily na jedničku. Juniorky ve třetím souboji se Srbkami vítězné

Vítězně zakončili české juniorky týdenní přípravu na evropský B šampionát, kam odcestují 15. července. Ve třech zápasech proti Srbsku si v přípravě v Břvích zapsaly dvě vítězství.

 

„Můžeme být velmi spokojení. Naše výkony jsme vygradovali. Dali jsme prostor i hráčkám, které byly méně vytížené, zapojili jsme všechny hráčky, které mohly hrát a tím se nám podařilo vyvinout na soupeře obrovský tlak. Srbsko hrálo na výsledek, točilo málo hráček. Zápas byl ale na fyzično strašně náročný a nám se tak vyplatilo, že jsme hráčky protočili a dosáhli jsme dalšího cenného vítězství s tak náročným soupeřem,“ pochvaloval si po třetím zápase, v jehož závěru Česko přetlačilo Srbky 29:26, trenér Peter Sabadka.

Směrem k nadcházejícímu šampionátu tak byly výkony českých házenkářek pro realizační tým i fanoušky velmi povzbuzující. „Jsme spokojení, hráčky dodržely věci, na kterých jsme se dohodli. Fungovala nám velmi dobrá defenzíva a variabilní způsoby bránění otevřené obrany. Vysoké a silné Srbky jsme museli bránit velmi hluboko, museli jsme za nimi chodit, pracovat i v kombinovaných obranných systémech. Aplikovali jsme i osobní obranu na klíčovou hráčku Srbska. Málo jsme je pak pouštěli do nebezpečných prostor, kde by se mohli prosadit. Opravdu, pokud bychom je nechali rozběhnout, rozbijí nám nejen brankářku, ale i branku. Takovou měly jejich střely sílu,“ dodal s lehkou nadsázkou Sabadka a dodal: „Hráli jsme extrémně do rizika. Ano, bylo tam několik situací, kdy naše rozhodnutí nebylo dobré, ale zápas se hrál v tak vysokém tempu! Jsme moc spokojení s vygradovanou výkonností a výborným kolektivním výkonem.“

Hráčky společnou přípravou strávily týden. „Za týden společné přípravy zvládly hráčky obrovské objemy práce. Ukázalo se, že jsme šli správným směrem a výkonnost opravdu graduje. Jsme rádi, že jsme se mohli poměřit se Srbskem. Byl to opravdu velmi silný soupeř a myslím, že nás opravdu dobře připravili na nadcházející šampionát. Věřím, že děvčata poznatky dokáží přenést do dalších bojů a kvalitu odprezentovat v Litvě,“ uzavřel Sabadka.

 

Česká republika – Srbsko 29:26 (13:14)

Sestava a branky Česka: Kržová, Grabcová, Švihnosová 3, Dvořáková 2, Mikulášková 1, Tesařová 3, Stříšková 5, Olšová 1, Franková, Srpová, Smetková 4, Desortová 4, Hubová, Hauserová, Šípová 4, Plucarová 2, Polášková, Novotná.
Nejvíce branek Srbska: Jovovič 8, Stamenkovič 5, Petrovič 5.
Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 1:6.

 

Přípravná utkání, Břve: Česká republika – Srbsko

5. července 2019 výsledek 22:24 (14:13)
6. července 2019 výsledek 20:19 (11:10)

7. července 2019 výsledek 29:26 (13:14)

 

Nominace pro přípravný kemp v Břvích 1. - 7. července 2019

Stříšková Adéla (DHK Baník Most), Dvořáková Veronika (DHK Baník Most), Grabcová Barbora (SHK Kunovice), Mikulášková Veronika (DHK Baník Most), Tesařová Barbora (DHK Baník Most), Franková Júlia (DHC Slavia Praha), Hauserová Michaela (TJ Sokol Písek), Hubová Vendula (HC Zlín), Plucarová Kristína (Házená Jindřichův Hradec), Smetková Valerie (TJ Sokol Poruba), Olšová Barbora (HK Ivančice), Polášková Michaela (Lesana Zubří), Švihnosová Nikol (DHK Baník Most), Šípová Veronika (DHK Baník Most), Svobodová Natálie (DHC Slavia Praha), Desortová Eliška (TJ Sokol Poruba), Kržová Regina (TJ Sokol Písek), Srpová Adéla (DHK Baník Most)